Yolu Trafiğe Kapattılar

Ynt: Yolu Trafiğe Kapattılar

bende nevşehirde pancar üreticilerindenim 4 kuyum var elektrikli elektri ödemeyim 1 hafda sonra elini kolunu sallayarak gelip kapadıyorlar. doğudan işciler geliyor sordum sizi ödüyormusunuz diye devletin görevi ne diyor mejbur elektimizi vermek zorunda diyorlar. nerelerde kullanıyorsunuz dedim verdi cvp ahırda bile var klıma dedi kışın ısıdır yazın üşüdür dedi.memurlar gelmiyormu dedimde yo gelmiyorki kafalarına göre çok cüzzi fiyat yazıyorlar bizde ödüyok dedi.arada keserler elektrimizi dediler eylem yaparız oda açılır. bir eyleme varır dedi.şimdi soruyorum bu devlet kimin devleti..

Kayınvalidem ve benim elektrik faturam otomatik ödemede. Geçende birisine borç verdim, ertesi gün getirdi bankaya yatırmaya üşendim. Bankadaki para benim faturamı ödemiş ama bir lira eksik oluğu için ödenmemiş. 5 gün sonra kayınvalideme ihtarname gelmiş borcunuzu 5 gün içinde ödeyin yoksa kesilecek diye. Kayınvalidemin elektrik faturası 35 lira.

umutyolculuk link=topic=75647.msg892884#msg892884 date=1400783093' Alıntı:
Evet dalgıcın motoru 180 bg pompa 175 lik 13 kademe fan var amper 230 çekiyor

Bu ne maşallah ben Trakya da daha elektriğe geçemedim. Pancar motoruna talim dere yakınsa 30 lt mazotla 8 bilemedin 9 dölüm yer sulayabilyorum . bizim dölümüne maliyet sizin oralara göre hesabını yapıver hemşerim. O pompanın suladığı araziyi hayal bile edemiyorum. Para kazanma konusuna gelince geçen yıl(2012) çiçeği 1.60 tan verdik. 2013 te 1.05 ten kar mı zarar mı pamuğa göre . Birde mazot burada 4.420 krş.

omerfarukkoc link=topic=75647.msg892853#msg892853 date=1400777862' Alıntı:
Urfa Tarafından Bizim Oralara Çalışmaya Çok Kişi Gelir... Tanıdığım Çoğu Kişiye Sordum Bu Zamana Kadar...
Hep Biz Kaçak Kullanırız Elektriği Dediler, E Kaçak Kullanmayanlar Dedim, Onlar da Ya Saatle Oynarlar Ya da Faturayı Ödemezler Diye Bir Cevap Aldım...
Niye Ödemiyorsunuz Dediğimde de Cevap umutyolculuk Nickli Abimizin Dediği Gibi, Masraf Arttığı İçin Para Kazanamıyoruz ' du...

E Devlet Sizin Oralara % BilmemKaç İndirim Uyguluyor, Zaten Düşük Miktarlardan Kullanıyorsunuz Elektriği, O Halde de Ödemiyorsunuz, Biz de Burada Fatura 1 Gün Gecikse Faiz Biniyor, Daha Fazla Ödemezsen Mühür Vuruluyor, Kapatılıyor O Yüzden Biz Sizin Gibi Yapmadan Mecbur Ödüyoruz Bu Kul Hakkına Girmiyormu Diyorum, Ses Yok...

Benim Elektrik Saatlerimin Başına Gelmiş Hemen 2 Dk ' da Çevireyim mi Kaçağa Diyolar :)
Onlar Ödemeyip Elektrikleri Kapatılsa, Mühürlense Bile Açabiliyorlar Kendileri...

Sonra da Yolu Trafiğe Kapatıyorlar... Ben Açıkçası Burada Normal Elektriğini Tüketip Faturasını Ödeyenler Dışındaki Kişilerin Bu Eylemlerini Doğru Bulmuyorum...
Aynen Kesinlikle Doğru Bizim köyede urfa civarından birsürü işçi geliyor hepsi aynı şeyi söylüyor.

Madem ki burda herşey bedava o halde neden millet hala aç işsiz yoksulluk çok neden batıya çalışmaya gidiyorlar hadi onu da geçtim eğer herşey bedava olsaydı neden batıdaki adam toprağını satıp da güneydoğuya yerleşmez? Eğer her şey bedava olsaydı güneydoğu geride kalmazdı herkes zengin olurdu herkes yerinde toprağında çalışırdı ve batıdan buraya işçi gelirdi fakat tam tersi bir durum var

Edit: Şunu da eklemek istiyorum burda günde 4 saat elektrik kesintisi oluyor hepiniz çiftçisiniz 1 saatin bile sulamada ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz sizin orda kesinti oluyor mu?

FEHİM link=topic=75647.msg892911#msg892911 date=1400787896' Alıntı:
Bu ne maşallah ben Trakya da daha elektriğe geçemedim. Pancar motoruna talim dere yakınsa 30 lt mazotla 8 bilemedin 9 dölüm yer sulayabilyorum . bizim dölümüne maliyet sizin oralara göre hesabını yapıver hemşerim. O pompanın suladığı araziyi hayal bile edemiyorum. Para kazanma konusuna gelince geçen yıl(2012) çiçeği 1.60 tan verdik. 2013 te 1.05 ten kar mı zarar mı pamuğa göre . Birde mazot burada 4.420 krş.
O dediğim pompa en fazla 230 dönüm pamuk sular taş çatlasa hadi hesapla

Edit: Şunu da eklemek istiyorum burda günde 4 saat elektrik kesintisi oluyor hepiniz çiftçisiniz 1 saatin bile sulamada ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz sizin orda kesinti oluyor mu?

EVET haklısın arkadaşım elektrik kesintisi olmuyor çünkü çeltik tarlaların haricinde elektrik yok yani olmayan şeyin kesintisi de olmuyor. mazota talim. sizlere de tavsiyem mazota dönmeniz bakın bakalım ne kadar mazot gidiyor mübarek.
Buralarda her şey bedava bir gel gör ki faturalardan başını kaldırabilecek misin?
çokta hevesliysen arazilerilerle birlikte faturaları da değişmek şartıyla 365 günün 17-18 saati bir fiil ayaktayım. Çalışmak zorundayım genede faturalara yetişemiyorum.
Tarım işçisine çalışmasına bir şey diyemem çünkü ekmek parası amma çocuk konusuna gelince o kadar çocuğu neden yapıyorlar onu anlamam. mana bulmak veya aşalamak vb hiç bir duygu düşünmeden maddi olarak yok zaten birde o kadar çocuk......

umutyolculuk link=topic=75647.msg893002#msg893002 date=1400824785' Alıntı:
Madem ki burda herşey bedava o halde neden millet hala aç işsiz yoksulluk çok neden batıya çalışmaya gidiyorlar hadi onu da geçtim eğer herşey bedava olsaydı neden batıdaki adam toprağını satıp da güneydoğuya yerleşmez? Eğer her şey bedava olsaydı güneydoğu geride kalmazdı herkes zengin olurdu herkes yerinde toprağında çalışırdı ve batıdan buraya işçi gelirdi fakat tam tersi bir durum var

Onu birazda kendinize sormanız gerekiyor. Bunun cevabını kendiniz bulduğunda anlam kazanır.

umutyolculuk link=topic=75647.msg893002#msg893002 date=1400824785' Alıntı:

sevgili arkadasım soru soruyorsun cevabını da sen veriyorsun oradaki şartları sen kadar bilip yaşadım, senin ekip diktiğin arazileri hayal edemem sadece 40 dekar yerimiz var kendi kendimize yetiyoruz hemde elektrik parasını zamanında yatırarak... millet aç yoksul demişsiniz aç olanınız edepli olursa gelsin iş verelim edep... batıya gelip her işi yapabiliyorsunuz değil mi şu an durumumuz ortada oraya gelip bakkal dükkanı bile açsak taşlarla molotoflarla talan edersiniz. Hakkari Şemdinlide elin oğlu arkamdan sıkmadığını yapmadığını bırakmadı arabamda hala izlerini taşıyorum... elektrik kesintisi hakkında ben hayatımda bildiğin elektrk ısıtmalı dam ahır tuvalet ilk defa orada gördüm

Bana göre kaçak eliktirik kullanan kul hakkı yiyen hırsızdır.Ben hiç bir zaman devlet bana bedava eliktirik vermek zorunda değil diyede düşünmem.Fakirlik ayrı hırsızlık ayrı devlet zaten gerçek fakire her türlü yardımı yapıyo.

Devletin hırsızlıklarına göz yumanlar halkın hırsızlığına tahammül edemiyorlar.Maalesef günümüzdeki büyük problemlerden biri.Yorum yapanlar lafın üzerine adres yazarsa geri postalayalım cevapsız kalmasın.

Anıl Tiraki link=topic=75647.msg893171#msg893171 date=1400866359' Alıntı:
Devletin hırsızlıklarına göz yumanlar halkın hırsızlığına tahammül edemiyorlar.Maalesef günümüzdeki büyük problemlerden biri.Yorum yapanlar lafın üzerine adres yazarsa geri postalayalım cevapsız kalmasın.

Postalama kısımdan bir şey anlayamadım. Devleti oluşturan halktır. Devlette yolsuzluk varsa halktan kaynaklanıyordur. Herkes kendi vicdanıyla kendini yargılamadıkça hiç bir yere varamayız. Toplumun büyük kısmı pisliğin içinde yaşıyor fakat başkasının abdestinden şüphe ediyor.

stulu link=topic=75647.msg893209#msg893209 date=1400869986' Alıntı:
Postalama kısımdan bir şey anlayamadım. Devleti oluşturan halktır. Devlette yolsuzluk varsa halktan kaynaklanıyordur. Herkes kendi vicdanıyla kendini yargılamadıkça hiç bir yere varamayız. Toplumun büyük kısmı pisliğin içinde yaşıyor fakat başkasının abdestinden şüphe ediyor.
Onlar size değil ortada adresi belli olmayan cümleler var.Yönetilme isteği yerine yönetme yeteneğimizi kullansak sorun kalmaz.İnsanlar bürokratları ilah gibi görüyor.Onlar ne yapsa boyun eğiyor.Yahu benim seçtiğim adam beni nasıl düzeltir ve ben buna nasıl ses çıkartmam.Bu yönetilme güdülme isteği insanımızın kafasından çıkmadıkça ileriye gidemeyiz.İşin kötüsü yerimizde de sayamayız.Geride kalır yok olur gideriz.

atsky link=topic=75647.msg893065#msg893065 date=1400843014' Alıntı:
Kaçak elektriği savunan var hala birde utanmadan. Ya biz enayiyiz ya da bunlar çok akıllı ikisinden Biri.
Kim savunmuş kardeşim sen böyle bir yorum gördün mü ben daha 2 ay önce 14 milyar elektrik faturamı ödedim birine iftira atmadan önce mesajları iyi oku