Ahırlarda geniş yem yolu son bulur mu?

Benim daha önce konveor bantla hayvanların önüne yem verme fikrim vardı daha sonra bu feed star teknolojisini gördüm yaygın olmadığı için sağlıklı olmadığını düşünmüştüm ama çiftçi tv de küçükbaş dünyasında şans eseri bu sistemi gördüm ama sahibi muhendislere olur mu diye sorup yaptim dedi feed starın videosu
20191222_233102.jpg

• Beğen
Tepkiler: yeniçiftçi
Bende gördüm bugun bu sistemi ama kaça mal olur hesap yapmak lazım
Maliyette önemli tabi ama o altındaki pvc den yapılan bir şey mi neymiş galiba branda gibi onun sağlamlığı uzun sürse olmadık zamanlarda 2 de bir deforme olursa can sıkıcı olur ama kocaman yem yolu yapıp traktörle de dağıtmaktansa bu mazot ve yerden tasarruf sağlayabilir ayrıca ahırın başına samanlık yapılsa yem vagonu da ahırın başında elektrikli ve sabit olsa yem vagonu hiç hareket etmeden verilebilir gibi

Maliyette önemli tabi ama o altındaki pvc den yapılan bir şey mi neymiş galiba branda gibi onun sağlamlığı uzun sürse olmadık zamanlarda 2 de bir deforme olursa can sıkıcı olur ama kocaman yem yolu yapıp traktörle de dağıtmaktansa bu mazot ve yerden tasarruf sağlayabilir ayrıca ahırın başına samanlık yapılsa yem vagonu da ahırın başında elektrikli ve sabit olsa yem vagonu hiç hareket etmeden verilebilir gibi
Aynen öyle yem vagonu sabit olacak konvayör direk yem vagonu dan yemi taşıyacak

• Beğen
Tepkiler: Ahmetfrk26
Ben dikey traktör arkası yem karma kullaniyorum
Balya nın başına gidip balya silajin başına gidip silaj kuspeninde başına gidip küspe doldurup, gelip yem yoluna boşaltıyorum , ayni zamanda yem taşima romorku
Sabitte bütün sistem farklı
Tabi yem yoluna bırakılan yerde az değil sadece yem yolu icin kullanıldığından çözüm aramak gerekiyor

Son düzenleme:
İşleyiş aynı yem karmayla yemleri geziyorsun sonra yem yoluna yemi döküyorsun.
Bunda da sadece tek yerde yem döküp konveyor taşıması yapılabilir.
Yada sabit yem karma olacak sen yemleri tek tek getirip yem karma ya aktaracan

• Beğen
Tepkiler: Ahmetfrk26
İşleyiş aynı yem karmayla yemleri geziyorsun sonra yem yoluna yemi döküyorsun.
Bunda da sadece tek yerde yem döküp konveyor taşıması yapılabilir.
Yada sabit yem karma olacak sen yemleri tek tek getirip yem karma ya aktaracan
Tek bir ahır için mantıklı ama birden fazla ahır olunca onlarında başlarına yem vagonuyla varmak lazım yine bir nevi yem yolu için alan bırakmış oluruz zaten veya o bıraktığımız yol çiftlik içinde gerekli olan bir yolsa olabilir