yonca sulama

Ynt: yonca sulama

konyaligencciftci link=topic=3927.msg41224#msg41224 date=1212305421' Alıntı:
Hasan abi sizde böyle sulamak yasak değilmi yaff bzim burda böyle sulayana 500 ile 1000 kağıt arasında ceza kesiyorlar.....Vahşi sulama hesabı.... :D
yok kardesım yok hanı dıyorlarya devletın malı denız dıye ıste o hesap daha yer altı sısıtemıne gecemedık ıhalesı falan tamm ama mutaıt pıyasada yok her kımse oyuzde saldım cayıra mevlam kayıra

konyaligencciftci link=topic=3927.msg41224#msg41224 date=1212305421' Alıntı:
Hasan abi sizde böyle sulamak yasak değilmi yaff bzim burda böyle sulayana 500 ile 1000 kağıt arasında ceza kesiyorlar.....Vahşi sulama hesabı.... :D

Biz nerdeyse bütün tarlaları böyle sularız. :) Zaten bu yüzden sulamadan bıktım. Düşünsene 30 dönüm buğdayı tek başına böyle suladığını, 2 gün sürüyor. :) Bazen çizi bozulur, bazen adamın tarlasına su girer. Neresi sulandı neresi sulanmadı, tarlanın bi yukarına bi aşağısına gez dur...

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=3927.msg42091#msg42091 date=1212404370' Alıntı:
Biz nerdeyse bütün tarlaları böyle sularız. :) Zaten bu yüzden sulamadan bıktım. Düşünsene 30 dönüm buğdayı tek başına böyle suladığını, 2 gün sürüyor. :) Bazen çizi bozulur, bazen adamın tarlasına su girer. Neresi sulandı neresi sulanmadı, tarlanın bi yukarına bi aşağısına gez dur...
bak o konuda hak verıyorum sana mustafa ama en sevdıgım sey pancar sulaması neden dıye soracak olı,ursan tam ögle sıcagında yapraklarını pancar yere bırakıyor porsuyor sulann yer sulanmayan yer ortaya cıkıo hemen oraya yonelt suyu ıs bıtmıstır

ağır abi link=topic=3927.msg42102#msg42102 date=1212408416' Alıntı:
bak o konuda hak verıyorum sana mustafa ama en sevdıgım sey pancar sulaması neden dıye soracak olı,ursan tam ögle sıcagında yapraklarını pancar yere bırakıyor porsuyor sulann yer sulanmayan yer ortaya cıkıo hemen oraya yonelt suyu ıs bıtmıstır

Evet, birde mısırı küçükken sulaması güzel. Ama büyüyünce oda zor, buğday arpa zaten her zaman zor. Mutlaka içine gircen...

valla bizde biceceğiz 2-3 güne kadar 1 ay önce bictik 7 dönümden 146 tane balya cıktı yonca yanında 8 metre derinliğiği ve yarım dönüm bir havuz var ama bu sene hiç sulamadık allaha şükürler olsun yağmurlar çok güzel

Güzel resimler paylaşım için teşekkürler.
Yonca sulamayı bende severdim.
Yonca sularken ayagına toprak değmez, çamur bulaşmaz ve yonca sulanırken çok güzel bir koku salgılar ve ben bunu çok severim. Ayrıca yoncayı sularken kitap okuyacaksın çok güzel olur :))

kesanlı22 link=topic=3927.msg600015#msg600015 date=1338150323' Alıntı:
ok-*-s çok süper bol bereketler aga,ben de bu sene ekmeyi düşünüyorum 18 dk.yonca dere boyunda ama ben lazerle tesviye yapıp 3 tava 6 dk.yapıp salma sulama ile yapmayı düşünüyorum çünkü tekim....acaba nasıl olur?

İşine nasıl kolay geliyorsa sula kardeşim suda sıkıntı yoksa problem yarazmaz yonca suyu seven bir bitki