Yonca ve sap balya fiyatları

Kim alıyo bu fiyatlara ustam, bu yıl fazladan 20 bin tane yaptıracaktım geri satılmaz çürür diye korktum.
Hocam bizim polatlıda 12 ye veriyoruz düzce de şu an 16,18 tl arası antalya,izmir,aydın, buralarda fiyatlar 20 tl yi buldu hal böyle olunca 12 tl ye alıp 20 tl ye satan çiftçilikle alakası olmayan tüccarlar çiftçiden daha iyi para kazanıyor 1 tır balya götürüp satsa 5 bin civarı para kazanır

Geçenlerde bu işin ticaretini yapan bi tüccar abi ile biraz sohbet ettik adam resmen isyan ediyor yani 18,20 tl ye hangi hayvanci saman alıp yedirebilecek bende abiye sonuna kadar katılıyorum işimiz çiftçilik ancak sezonda kendi balyam ve köyde birçok kişinin balyası olmak üzere 20 bin üzeri balya satışı yaptım satış önceliğim genelde çiftçilerdi tüccarlara pek satış yapmadım öyle hileler dönüyor ki adam tırmık balyasini 1. Sınıf balya gibi satıyor balya tarlada ıslanmış 2 gün dışı kuruduktan sonra kilo hesabı satış yaparlar alan kişi ıslak olduğunu ilk zaman anlamaz 1 ay sonra balyalar içerden içerden küflenir adam bursadan buradaki tüccara para göndermiş balya alacağım diye tüccar balyayi göndermemiş

Hocam bizim polatlıda 12 ye veriyoruz düzce de şu an 16,18 tl arası antalya,izmir,aydın, buralarda fiyatlar 20 tl yi buldu hal böyle olunca 12 tl ye alıp 20 tl ye satan çiftçilikle alakası olmayan tüccarlar çiftçiden daha iyi para kazanıyor 1 tır balya götürüp satsa 5 bin civarı para kazanır
Tırcı değilim tüccar da değilim bende Trakya’dan saman satıcısıyım adam samanı kendi turuyla değil de nakliyeciyle aldığı zaman Trakya’dan İzmir’e aydına ztn 6 7 lira balya başı ücret ödüyor i fiyat olması normal ama kendi tırı ile çeken için on numara karlı

• Beğen
Tepkiler: ebay06