Verimi Yüksek Yonca Tohumu öneri ( Ticari amaçlı)

Tigem den tohum ayarlamaya çalıştım, ölüm resmen. Oraya soruyorum yok, buraya soruyorum yok. Arpa ve buğday tohumu var elimizde diyorlar. Önerdiği niz tohumları araştırma yapacağım sağolun arkadaşlar.

Blue ice tavsiye ederim 8-9 dormansi kendimin yok ama ekenler çok memnun. Ben yonca salma ya da toprak altı damlamadan yanayım. Su çoksa salma süper olur. Her biçimde 10 cm iken gece çiyde 10 kg üre savur bir ilacının içine bol bol dengeli yaprak gübresi koy ondan sonra bas tavalara suyu. Çok incelemeye ya da çok irdelemeye gerek yok. Ekmeden önce bol fosforu göm toprak altına ondan sonrası su ve azot

• Beğen
Tepkiler: Çallı
Bende bir haftaya allah nasip ederse ekim yapacağım. İç anadoluda çok tavsiye ettiler prosementiyi bende aldım onu ekeceğim. Ticari amaçlı 100 dekar arazide deneyeceğim inşallaj güzel sonuçlar alırım

• Beğen
Blue ice tavsiye ederim 8-9 dormansi kendimin yok ama ekenler çok memnun. Ben yonca salma ya da toprak altı damlamadan yanayım. Su çoksa salma süper olur. Her biçimde 10 cm iken gece çiyde 10 kg üre savur bir ilacının içine bol bol dengeli yaprak gübresi koy ondan sonra bas tavalara suyu. Çok incelemeye ya da çok irdelemeye gerek yok. Ekmeden önce bol fosforu göm toprak altına ondan sonrası su ve azot
Teşekkürler Mehmet bey, salma su için tesviye gerekli. Çok para istiyorlar, ekonomik açıdan yağmurlama daha mantıklı gibi şuan

Bende ekmeyi düşünüyorum araştırdım prosementi ii fakat kısa kalıyor ve erken seyreliyor bu yüzden bilensoy 80 ekmeye karar verdim
Bana ilk önerilen bilensoy 80 di. Ben tereddüt de kaldım. Çünkü tahminimce bu tohumlar hemen hemen birkaç yerden çıkıyor. Firmalar toplayıp kaliteli eleklerden geçiriyor lar. Marka ve ambalaj basıp kendine has ürün gibi oluyor. Geçenlerde 18 ve 20 TL civarı tohum buldum. Sertifika lı ürünle arasındaki fark eleme gibi geldi. Bu benim fikrim yinede aramızda daha tecrübeli arkadaşlar vardır

Teşekkürler Mehmet bey, salma su için tesviye gerekli. Çok para istiyorlar, ekonomik açıdan yağmurlama daha mantıklı gibi şuan

Hocam kaç para istiyorlar ne kadar tesviye gerekir bilmiyorum ama 1. Senenin sonunda pişman olmak var bizim bölgede 20 dekar yağmurlamadan bıkan aynı adam 100 dekar salma sulamaya çok kolay diyor. Dediğim gibi salma yonca da candır. Bana sorarsan ya toprak altı damlama ya da salma sulama

• Beğen
Hocam kaç para istiyorlar ne kadar tesviye gerekir bilmiyorum ama 1. Senenin sonunda pişman olmak var bizim bölgede 20 dekar yağmurlamadan bıkan aynı adam 100 dekar salma sulamaya çok kolay diyor. Dediğim gibi salma yonca da candır. Bana sorarsan ya toprak altı damlama ya da salma sulama
18 dekar yer için, tek parça halinde 20 bin lira. 3 e bölünür ise 10 12 bin lira istedi. Size katılıyorum yorumunuz çok doğru. Boru aktarma işi zor Allah kolaylık versin herkese. Maddi açıdan şuan altından kalkamıcam. Hâlbuki salma sulama imkanı olsa, su vakti koşturarak tarlaya gider herkes.

Çanakkale de Sahil boyunda bu tohumu eksem olurmu acep tohumun tam ismi blue ace heralde ekenler hala memnunlar mı kışın eksi kaçları görüyor orada burada eksi 10 dan aşağı düşmez kolay kolay hatta bulmaz bile

Çanakkale de Sahil boyunda bu tohumu eksem olurmu acep tohumun tam ismi blue ace heralde ekenler hala memnunlar mı kışın eksi kaçları görüyor orada burada eksi 10 dan aşağı düşmez kolay kolay hatta bulmaz bile
Tohumu ben piyasada bulamadım, eğer bulursanız paylaşım bekliyorum teşekkürler. Benim bölgede eksi 3 ve artı 1 arası geziyor. Tabiki eksi 10 lari gördüğü oluyor.