Yüksek Basınçlı Gentrak Turbo kullan var mı aramızda

Bence onlar hava civa pompa enjektör ayarıyla istenilen çeki elde ediliyor hemde daha az bir masrafla

Adama dedimki o kadar fark oluyorsa abi gel bana ücretsiz tak reklam yüzün olayım ortada bariz bi fark olursa en az 50 kişi alır dedim irtibatı kesti [emoji23][emoji23] geçen bi 90'lık sameye takmışlar videosunu izledim düz 1 ile dumanlamadan sürüm yapıyordu öyle bi fark oluyorsa benim Same de demekki düz 2 ile boğulmadan çift sürecek ortalama 12 kmh ile[emoji23][emoji23]

Denemeler hepte tavlı toprakta yapılıyor nedense bide kuruda yapsalarda görsek fark varmı yok mu

Bence onlar hava civa pompa enjektör ayarıyla istenilen çeki elde ediliyor hemde daha az bir masrafla

Adama dedimki o kadar fark oluyorsa abi gel bana ücretsiz tak reklam yüzün olayım ortada bariz bi fark olursa en az 50 kişi alır dedim irtibatı kesti [emoji23][emoji23] geçen bi 90'lık sameye takmışlar videosunu izledim düz 1 ile dumanlamadan sürüm yapıyordu öyle bi fark oluyorsa benim Same de demekki düz 2 ile boğulmadan çift sürecek ortalama 12 kmh ile[emoji23][emoji23]

Denemeler hepte tavlı toprakta yapılıyor nedense bide kuruda yapsalarda görsek fark varmı yok mu
Gentrak turbo takilirsa sameler uçak olur [emoji3]

Turbosuz traktöre sadece pompa enjektör bir yere kadar, turbo takip iyi ayar yapılırsa roket olur ama gel gelelim turbosuz motor çok güç yüklemesini kaldıramaz.
Fakat zaten turbolu traktöre değişik emsal turbo takınca fark olabilir de olmayabilir de.

Bizim 265'likte var Konya Malı Vardı Yağ Yakıyordu Söktük Attık Gittim Gentraktan Aldım 5bin Küsür Para Verdik Ama Sizin Sorularınaza Cevap Veremiyorum Neden Yazın Başında Taktık Daha Halen Sökülüp Pompayı Turbo Basıncına Göre Mazot Ayarlatamadım Malum Diğer Turbo Yağladığı İçin Enjektörlerdede Sanırım Kurum Var Bundan Dolayı Dumanlama Yapıyor Biraz Şöyle Bi Yorumda Bulunabilirim 98 265 lik Var Akrabımızda Sürekli Kullandığım Bi Traktör 7000 Saatte Dayandı Neredeyse Daha Motoruna Anahtar Değmedi Öyle Diyebilirim Ömrünün Sonlarına Doğru Geliyor Artık Kendi Motorumuzdan İnip Ona Bindiğim Zaman Attan İnip Eşeğe Binmiş Gibi Oluyorum Çekişin Farkını Öyle Hissediyosun Mesaleki Ekinleri Beraber Ekeriz Bu Sene Mibzeri Bizim Traktöre Taktım diğer 265likle Arasında Neredeyse 1 vites Fark Var Ki Bu Daha Pompa Ayarsız Ben Pompa Ayarından Sonra Dahada Verimli Bi Hale Gelebileceğini Düşünüyorum

Ayrıca Ali Bey İyi Adamdır Baki Abi Şimdi Piyasada O Kadar Dolandırıcı O Kadar Düzenbaz Varki Heleki Bu Çiftçi Olayında Daha Çok Çünki Çiftçi Adam Biraz Daha Kolay Kandırılabiliyor Daha Çabuk İnanabiliyor Kaldıki Bu Turbo Konusu Olunca Çok Karanlık Bi Bölge Yani Bilgiler Çok Az Ortada Çok Hurafeler Var Tamam Biz Trakkulup Olarak Bilgi Alıp Veriyoruz Ama Köydeki Adam Dünyadan Bi Haber Diyeceğim Okı Ali Bey Bana Bir Yarım saat 45 Dk Bu Sektördeki Dönen Dolapları Hileleri Anlattı Ondan Dolayı Birazda Temkinli Ankarada Olanlar Gitsinler Çayını İçsinler illaki Turbo Alacak Diye Bişey Yok Muhabbeti Hoş Bi İnsandır Biraz Daha Bilgi Sahibi Olabilirsiniz Kesinlikle Yanlış Anlaşılmasın Ben Kimseyi Savunmuyorum Veya Avuktalık Yapacağım Yok Sadece Bilgilerimi Paylaşıyorum

Şimdi bu işler o kadar basit değil. Motor teknolojisi ve motorda kullanılan elemanlar bir yere kadar faydalı ve verimli gücü üretebilir. Örneğin: 2.9 litrelik motor hacmine sahip olan 55 beygirlik bir traktörün motoruna fazla hava basıp 85 beygir gücüne çıkartırsak; motor, hacimsizlikten dolayı piston bile kırabilir.

Yazılım ve turbo ile güç yükseltmekten kaçının! Sadece pompanıza güzel bir ayar vermeniz yeterlidir.

• Beğen
Tepkiler: fatih71

Baki bey merhaba

Öncelikle yapmış olduğumuz iş hava civa işi değil önyargı ile yaklaşıyorsunuz malesef

Biz yapmış olduğumuz uygulamalar ile çiftçilerimize çok büyük fayda sağlamaktayız,evet garanti veriyoruz,

En az 15-20 BG Güç artışı
Yakıtta % 30 civarında tasarruf
En az 1 vites fark

BELİRTTİĞİMİZ PERFORMANSI GÖREMEZSENİZ PARANIZ İADE GARANTİLİDİR

Bu arada siz beni aradınız aynı bilgiler size de verdim,traktörünüze uygulama yaptırın farkı görürsünüz demiştim ama siz bir daha geri dönmediniz,

Malesef reklam olsun diye bedava ürün veremiyoruz,buna da ihtiyacımız yok zaten.
4.500 civarında uygulama yapıldı belirttiğimiz performansı göremezseniz paranız iade garantilidir dememize rağmen daha bir tane iade gelmediği gibi bir tane Arıza dahi çıkmamıştır ve 13 yıldır bu uygulama yapışmaktadır

Böyle bir platformda yanlış bilgi vermeniz doğru değil,ürünümüzü kullanmadan bu şekilde ifadeler kullanmanız hiç hoş değil

Şimdi bu işler o kadar basit değil. Motor teknolojisi ve motorda kullanılan elemanlar bir yere kadar faydalı ve verimli gücü üretebilir. Örneğin: 2.9 litrelik motor hacmine sahip olan 55 beygirlik bir traktörün motoruna fazla hava basıp 85 beygir gücüne çıkartırsak; motor, hacimsizlikten dolayı piston bile kırabilir.

Yazılım ve turbo ile güç yükseltmekten kaçının! Sadece pompanıza güzel bir ayar vermeniz yeterlidir.

Cenap bey malesef yanlış biliyorsunuz,traktörlerin motorlarına baktığınızda 3 silindir olarak 50-80 BG deki traktörler ve 4 sil olarak 75-110 BG deki traktörlerde aynı motor kullanılmaktadır,

Ayrıca yaptığımız GENTRAK TURBO uygulaması ile aksine 18-20 gazda takviye 3 ile gittiğiniz bir yeri Düz 1 Takviye 4 ile 14-15 gaz ile gidebilirsiniz,

Düşük devirlerde çalışacağı İçin aksine sürtünme azalır motor rahatlar, hararet düşer ve rektefiye ömrü uzar

Demek Gentrak taktıracaktın.Ondan sonra Same şöyle ,Same böyle,75 hp ama 100 hp ayarında iş yapıyor diyecektin,5-13 pullukla adam boyu yer sürecektin, bizimde ağzımız ayrık kalacaktı.Arkadaş,adamın bindiği traktör başa güreşiyor ,diyecektik.
Şaka,şaka alınma .Biraz takılayım dedim.

Baki bey merhaba

Öncelikle yapmış olduğumuz iş hava civa işi değil önyargı ile yaklaşıyorsunuz malesef

Biz yapmış olduğumuz uygulamalar ile çiftçilerimize çok büyük fayda sağlamaktayız,evet garanti veriyoruz,

En az 15-20 BG Güç artışı
Yakıtta % 30 civarında tasarruf
En az 1 vites fark

BELİRTTİĞİMİZ PERFORMANSI GÖREMEZSENİZ PARANIZ İADE GARANTİLİDİR

Bu arada siz beni aradınız aynı bilgiler size de verdim,traktörünüze uygulama yaptırın farkı görürsünüz demiştim ama siz bir daha geri dönmediniz,

Malesef reklam olsun diye bedava ürün veremiyoruz,buna da ihtiyacımız yok zaten.
4.500 civarında uygulama yapıldı belirttiğimiz performansı göremezseniz paranız iade garantilidir dememize rağmen daha bir tane iade gelmediği gibi bir tane Arıza dahi çıkmamıştır ve 13 yıldır bu uygulama yapışmaktadır

Böyle bir platformda yanlış bilgi vermeniz doğru değil,ürünümüzü kullanmadan bu şekilde ifadeler kullanmanız hiç hoş değil

Merhaba Ali abi aynen görüştük senden 1 hafta sonra motoru sattım ona uygulama şansımız olmadı ürünü de kötülemiyorum yanlış anlaşılma olmasın uygulama yapılmış motorla kendi motorumu karşılaştırıyorum bilgi yanlış olmasın şimdi Same Explorer 3.85 aldım orjinal turbosuyla 9 - 10 kmh ile dumanlamadan boğulmadan sürüm yapıyor 5 - 12 no geniş ara ünlü pulluk demek istediğim sizin turbo takılı olsa ortalama 12 kmh ile dumanlamadan boğulmadan çekecek anlamına geliyor 1 vites artınca orjinal çekimi bu düz 1 vites 1.500 devir

Cenap bey malesef yanlış biliyorsunuz,traktörlerin motorlarına baktığınızda 3 silindir olarak 50-80 BG deki traktörler ve 4 sil olarak 75-110 BG deki traktörlerde aynı motor kullanılmaktadır,

Ayrıca yaptığımız GENTRAK TURBO uygulaması ile aksine 18-20 gazda takviye 3 ile gittiğiniz bir yeri Düz 1 Takviye 4 ile 14-15 gaz ile gidebilirsiniz,

Düşük devirlerde çalışacağı İçin aksine sürtünme azalır motor rahatlar, hararet düşer ve rektefiye ömrü uzar

2000 model nh ford ts110 İçin önerdiğiniz veya uyguladığınız turbo özellikleri nedir ?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

50-80 hp aralıgındaki traktörlerin motorları aynıdır ama motorlarda kullanılan elemanlar farklı olabiliyor. Sadece fazladan hava ve yakıt takviyesi ile güç arttırılırsa, yakıt ve motorun selameti ne olur? Motordaki zamanlayıcı ayarları çok önemli ve çok hassastır.

Velev ki biz yanlış biliyoruz. O halde bize yaptığınız işlemleri anlatın da bunu bilelim.