Yüksek Basınçlı Gentrak Turbo kullan var mı aramızda

Bu yazılan markaları bilmiyorum ama turbo ve Intercooler hakkında Bilgi vermek istiyorum
Turbo taktım güç alacağım diyen insan aptaldır turbo basınç ayarı silindir hacmi ve yakıt ayarı yapılmadıkça motor pert olur turbo takıldı diyelim ama basınçlı hava ısınacak olduğu için ıntercooler havayı soğutarak silindire yollar buda soguk havada genleşme çok olacağından basınçlı yanma oluşur bunlar sonucu dikey hareket gücü krank a aktarılır buda anlayacağınız dilde beygir artar ama deşiğim gibi silindir başları krank kolları elinize alırsınız iyi araştırıp kaliteli malzeme kullanılmalı yoksa turbo dan motor ambeleye kalkar ve canınızı çok yakar

Çok duyduk çok gördük böyle hurafeleri

Madem öyle size daha ucuzundan tavsiye vereyim.
basınçlı hava ile 20 bg güç elde ediliyorsa 5 bine turbo takana kadar
Motora basınçlı kompresör tankı bağlayalım birde elektrikli basınc motoru gaz pedalına da potansiyometre takalım gaza bastıkça havayı manifolda bassın oh mis [emoji1]

Yakacak çekecek mantık bu

Pompa lda ve avans ayarı
turbo wasgate ayarı en son ihtimal de eksantirik mili değişimi kesin sonuçtur.

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
Basincli hava hurafemi olurmus sen ne.kadar yakit basarsan bas karsligi havayi dogal.emisli motorda bir miktar karsilayabilirsin turbo basincli hava.dusuk.kapasiteden yuksek gücün tek çözümü asil hurafe inkar etmek olur lda turbo.ikilisi motorun sıkışmasiyla senkorize sekilde yakit hava dengesi kurarak yakiti israf etmeden maksimum yanmayi hedefler dizel atmosferik motorda litre basina en fazla alinan güç 50 hp civaridir turboda ise litre basina 100 hpyi aşmış durumda tabi litre basina alinan güç motor omuruylede direk baglantilidir 2 litre turbo 100 hp motorun omru ile 2 litre turbo 200 hp motrun omrunden fazla olacaktir

Son düzenleme:
Aynı Olayları Biz Yaşadık Konya Malı Vardı Yağ Yakıyordu Bizim Aldığımızda Ben Hiç Öyle Kullanmadim Direk Gentrak Taktık Ayni Sorun Bizdede Var Özellikle Arkanda Ağır Yük Varken Uzun Yolda Hararet Kalkıyor Motor Yemem Demiyor Gaz Verdikçe Yiyor Rampaya Yukarı Ama Hararet Sınıra Geliyor Tabi Bu Durum Yüksek Vitesler İcin Konuşuyorum Traktör Mf 265
Intercooler taktırdınız mı? Tek başına turbo adeta ters teper.
Rektefeden sonra mı turbo taktırdınız? Motoru turbosuz çalıştırıp içini temizletmediği için çok kişinin elinde bir adet bozuk turbo ve yağ yakan yeni rektefeli bir motor kaldı. Sonra, o motor mecbur yeniden açılacak. Açılmışken gömlekleri de değiştirip 285 pistonu taktırıp pompa ayarını da 85 ayarına getirirseniz canavar olur ki siz şu anki ayarsız halinin bile farkını biliyorsunuz, bir de benim dediğim gibi bir 265i hayal edin.

Arkadaşlar facebookta gentrak yüksek basınçlı turboyu gördüm nedir bu gentrak kullanan yada çevresinde kullanan var mıdır eğer böyleyse fabrikalar niye takmıyor yorumlarızı bekliyorum
Bizim köyde var turbosuz landiniye sonradan turbo uygulaması yaptılar büyük oranda güç artışı oldu gözle görülür şekilde
Bizim traktör turboyu kesince Konya'dan turbo geldi gözle görülür güç düşüklüğü vardı 5 veya 6 kanat
Daha sonra farklı marka turbo takıldı gücünde yükselme fark edilmişti bu turbonun Kanat sayısı fazla