Yurt Disindan Traktor getirme

Alabiliyorsun güzel kardeşim lakin getirttiğinde gümrükte vergi dilimi neyse onuda ödüyorsun. Maskus, Autoline, vs. ve bunun gibi birkaç profesyonel gümrüklü mal için evrak hazırlayabilen satış firması daha var. Biraz gücün varsa alabilirsin, lakin aldığın traktör gümrük vergisi sebebi ile Türkiye'dekinden çok az daha ucuz veya daha pahalıya patlayabilir yani neredeyse aynı fiyata gibi bir şey olur. Güzel bir ithalat firmasıyla anlaşman lazım 2. el vinç ve paletli traktör (dozer, ekskavatör vs.) getiren ithalat firmaları var bunlara danışarak net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Not: resimlere bakıp kanmayın (hurda alıp birde toplatmak gibi bir sorunla karşılaşmak istemezsiniz) seçeceğiniz ürünleri yerinde araştırmanız ve ithalat belgelerini dikkatli biçimde kontrol etmeniz gerekli. Aksi halde traktör alacağım derken ülkeye dozer vasfıyla sokacağınız ürün size o dozerin muadili gümrük beyan fiyatı olarak geri dönüş sağlar 2 traktör parası ödemeyin derim.

• Beğen
Tepkiler: FIRTINA19

Bende çinden mini traktör getirdim ilk defa yaptigim icin zorlanmistim ama artik nasil oluyor öğrendim
Yurt disi sotelerinde oldukca ucuza traktorler goruyorum acaba bu traktorleri turkiyeye getirmenin maliyeti ne bilgisi olan varmi
Aldıgin traktorun fiyatini ureticiye oduyorsun turkiyeye gelincede yuzde 26 vergisi var onu oduyorsun yani fiyat sabit degil aldigin malin kalitesi yani fiyatina gore degisiyor. Kulaktan duyma bilgilere de inanmayin hicde zor degil ayrica kalitelide

Bende çinden mini traktör getirdim ilk defa yaptigim icin zorlanmistim ama artik nasil oluyor öğrendim

Aldıgin traktorun fiyatini ureticiye oduyorsun turkiyeye gelincede yuzde 26 vergisi var onu oduyorsun yani fiyat sabit degil aldigin malin kalitesi yani fiyatina gore degisiyor. Kulaktan duyma bilgilere de inanmayin hicde zor degil ayrica kalitelide
Yaptığın işlemleri birazdaha ayrıntılı yazabilir misin?

• Beğen
Tepkiler: Reelnameozgur
Yurtdisinda olup tarimla ugrasanlarin yurda kesin donus yapacaksa traktor ve ekipmanlarini gumruksuz getirebilmesi lazim. Sanirim uc yil oncesinden satinalmis olmali.

Bu konuyu en detayli gumruk komisyoncusu sirketler bilir.

Hocam bu konuda daha detay verebilir mısiniz bende mini traktör getirmeyi düşünüyorum

Bu konuda ayrıntı alabilirmiyim