zam! ! !

mazot=3,4 tl biçer parası=10,00 tl

mazot=4,6 tl biçer parası=11,00 tl

mazot=5,3 tl biçer parası=?

tahmınım 11,5 olur bızım burda sıvasta zaten kar yoktu zarara doner nohut ekılmesı ıyı oldu sıvasa belkı gıdılmeyebılır

http://www.bloomberght.com/enerji/haber/2111493-motorine-bir-zam-daha

:D her zam haberinde gülmeye başladım artık.
psikolojim mi bozuldu, delirdim mi bilemiyorum.

bu ülkede %50'nin vergisiyle, %100 geçiniyor.
o vergi vermeyen %50, ülkeyi yönetiyor ve bu düzen böyle devam edip gidecek.
Ümit Özdağ, bir programda şöyle demişti "yaşadığımız süreç, cehaletin örgütlenmesinden başka bişey değildir"

Nohut kudurdu memlekette bu sene çok nohut ekildi

ne kadar ekılırse ekılsın nohut dunyada cok önemlı bır bıtkı ve turkıye kendıne yetemıyor dolar boyle gıderse yaza 4,5 yanı yurt dısından nohut getırılse bıle 7 lıradan asagı ımkansız hal boyle oluncada yalandan bı algı ıle iç pıyasada 4 lıraya satarlar borçlu olmayan adam 5 lıraya satar merak etmeyın bızım gozumuzde buyutugumuz nohut ekım alanı devede kulak. sadece çiftçinin sırtından doyan sırtlan sürüsüne fırsat verılmemelı

Haklisin aslinda bizde 60 donume yakin ektik bakalim keske bi 15 bin felan kazansak bilmiyorum ki ama bu sene heral de nohut ekilmeyen yer kalmadi birde su var aslinda disariya da nohut satabiliriz

onuda söyluyorum zaten hepsi turkıyede yemek ıcın degıl bu sene tmo alacak dedıler doların artısı ıle çiftçiden 3 lıraya alıp dolarla satacaklar bız buğdayda ithal edıyoruz gelişmemiş ulkelere satmak için gerçi gelişmede artık bızden kotusu varmı ondanda emın değilim

Alın size büyük bir resim görmek için fırsat!
Demek ki yanı başında bir savaş olursa ve senin ekonomin güçlü değilse böyle tepe-taklak olursun.
Rahmetli Ecevit'e fütursuzca sallayan zihniyet, onların döneminde şöyle olmuştu böyle olmuştuyu savundu yıllarca, o dönemlerde yaşanan körfez savaşını ve kıbrıs barış harekatını yok sayarak... Alin işte bunların döneminde de böyle oldu.
Çok yakında çıkıp sınırımızda savaş var, bu zamlar otomatik, yapacak birşey yok diyecekler yine. Bir güruhta hala bunları savunacak.

Ne kadar da güçlü ekonomimiz varmış adam binlerce km öteden gelip yanı başımızda bir savaş başlatma tehdidi savururken, parası bizim paramız karşısında değer kazanıyor...