zetor

Almayın zetor falan almayın arkadaşım güzel motor sade motor ama ne ustasını bulursun nede parçasını minimum 2gün parça beklersin piyasaya iş yapıyosan işten kalırsın kimsenin gazına gelip zetor alma ha bu arada 2008 model zetor kullanıcısıyım. Parça konusunda 2.bir durum x satıcısında 1100tl olan bilya y satıcısında 250tl parçacı çevresini edinene kadar kazıklanma riskin de yüksek.

Şu Serie nasıl sizce, iş yapar mı?

Gerçekten İLK lastikleriyse.. yakın olsa gidip görmek isterdim..

Yalnız vitesi yanlış yazmış.. 10 ileri/2 geri olcak.. 5 vites yani..

4 silindir/70'lik bi motor..

7211 Zetor.. Bikaç sene önce yine İLK lastikleri üstünde bu motorun aynı ama kabinsizi vardı Yozgatta nhBayinde.. sağolsun bi tanıdık gitti denedi.. ayrıntılı fotoğrafları attı.. inanılmaz temizdi.. ihtiyacımız olmadığı halde telefonda pazarlık ettik.. 1-2 bin tl kaldı aramızda.. nasip değilmiş.. sonra öğrendim Kütahya'ya gitmiş.. alan hayrını görsün..

valla hocam bu BG işine çok takılma.. ithal motorlarla bizimkiler, yerliler (bence) tam tutmuyo.. 7211/bu motoru uzun yıllar kullanan bi amcamız vardı satıp yine zetor 64 4x4 almıştı.. aynı pulluğu çekiyolar dediydi.. hatta boşa değiştim dediydi.. ki dediği pulluk orya göre 75-80 lik motor pulluğuydu..

bg vs çok anlamıyodu ama.. onun dediğini yazıyorum aynen "Ford 5000 ayarı hatta üstün bi çekişi var" demişti..

ben bu motoru kullanmadım.. ama biçok zetor kullandım.. halen biçok zetor binen eş-dost var..

bu amcanın dediğine inandım.. çünkü 30 KM yapan ağır devir bi motor.. ağır devir zetorları bayıltmak için uğraşmak lazım.. öyle diyim anla..

herzaman diyorum TEK/EN büyük kusuru parça/usta.. parça da bi şekilde bulunuyo aslında.. ama ustası/anlayan çok az..

Köyümüzün ve civarın tek 7211 i satıldı geçen. Sahibi çiftçiligi bıraktı. Hakikaten çok temiz ve orijinal makineydi. Kaça satıldı bilmiyorum. Esasında güzel motorlar ama bir türlü Türkiye şartlarında pazarlama yapılmadı. Getirenler sınırlı sayıda getirdi, bitti, devamı gelmedi, haliyle düzenli servis yedek parça ağı oluşmadı. Şu şartlarda açıkçası kimseye gönül rahatlığıyla tavsiye etmem, kullanıp beğenen de var, canı yanan da.

Köyümüzün ve civarın tek 7211 i satıldı geçen. Sahibi çiftçiligi bıraktı. Hakikaten çok temiz ve orijinal makineydi. Kaça satıldı bilmiyorum. Esasında güzel motorlar ama bir türlü Türkiye şartlarında pazarlama yapılmadı. Getirenler sınırlı sayıda getirdi, bitti, devamı gelmedi, haliyle düzenli servis yedek parça ağı oluşmadı. Şu şartlarda açıkçası kimseye gönül rahatlığıyla tavsiye etmem, kullanıp beğenen de var, canı yanan da.
Zetor 80, Avrupa market fiyatları 30 bina gibidir, fuar tanıtım indirimleriyle uygun rakamlara satılmış, servis işleri maliyetli olacaktır.Sanayi işi, kaldır at, yenisini alda diyemeyiz, kur yüksek seyrediyor, elimizdeki çeyrek altını bozduracak sarraf bulunmuyor.
Geçmiş yıllarda Same Explorer seri 5 yıl garanti ile satılmıştı, debriyaj ve levye hidrolik kavramalıdır, eski düzen kara şanzımanla bu işler zor yürür.