BAŞAK TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ.?

Ynt: BAŞAK TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ.?

slm arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım denizlinin bi köyündenim adım ali bizde 94 model steyr var 8053 lük tek çeker bizim köyde erkuntvar adam 4x4 erkunta 4 11 numara pulluk takıyo aynı pulluğu ben benim steyrr takıyorum 4 takviye ile çekiyo ama yeni çıkanları var benim bi akrabamda var onu getirdim çift sürmek için 70 lik 4x4 benim bi de tümo var 75 4x4 tümonun puşluğunu başak çekemedi steyr ii ama yeni başaklarda iş yok tavsiye etmem

merhaba sevgili arkadaşlar
yorumlarınızı zevkle okuyorum. Sizden bir konuda bana yardımcı olmanızı rica edeceğim. Bir firmadan alacağıma karşılık Başak Traktör almam gerekiyor. Sizce hangi modeli almam, bu traktörü en kısa sürede satıp paraya çevirmemi sağlayabilir?
İstediğim herhangi bir modeli almam mümkün, yani en küçüğünden en büyüğüne kadar.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

başak izmir bayii link=topic=726.msg114876#msg114876 date=1229795340' Alıntı:
slm ben başak izmir bayisiyim. yeri gelince milliyetçiliği kimseye bırakmıyoruz ama gidip yabancı sermayeli mal alıyoruz. ben yerli malından yanayım. hani deler ya pahalı olsun bildiğim olsun. başak gerçekten kaliteli bir traktör dür. new holland veya massey çok iyi diye dedelerimiz kullanmamış onlardan başka traktör yokmuş o zaman mecburen kullanmışlar. ama şimdi iş değişti onlardan aç yakan yok iş yapan traktörler var bunların başında başak gelir aynı beygirde hangi traktörü getirirseniz getirin başağı çekemez. çekide en önemli faktör ağırlıktır. unutmayın.
bende tümo var 75-80 4x4 2073 4x4 başak ile taktık benim motor çekti bu na ne diyosun

Ynt: BAŞAK TRAKTÖRDE YENİLİK OLARAK NE ÖNERİRSİNİZ BEKLENTİLERİNİZ?

biz 3 tane başak değiştirdik...bana göre motoru değiştirmesi lazım komple...mesela 2085 le valtra a85 in bi yan yana çalıştırın ses farkı valtra sanki kükrüo,başakta susuo :S tork farkıda war tabii ki..bana göre komple motorun teknolojisini değiştirmesi gerekio..birde dingil ara mesafesini genişletmeli.defransiyeli komple değişmesi gerekio.fiat 70-66 lar yolda gider gibi balya bağlarken 2073 ler sanki 10 tonlar rampa çıkar gibi bağlıo...abartıosun dienler warsa haşbaylı balya makinasında denesinde motoru...özet olarak başak kökten bi değişiklik yapıp motor seçenekleriyle,opsiyonlarıyla gelişmesi gerek..bakıyorumda Türkiye 100 hp yukarı motor üreten şirket yok...bence böle bi yenilik yapılabilir diye düşünüyorum :D

ben başak traktör bayisiyim new holland bayiliğide yaptım. başak çekişte ve performansta iyi fakat fabrika son kmontrolleri çok zayıf neredeyse yok. yani parça takılıp gönderiliuor gibi son kontrole biraz daha önem üretilen traktöre bir karşıdan bakın önce fabrika sonra çiftçi benimsemeli. zaten traktöre başka kusurda bulunamaz. diğer her yeri 10 numara

bu traktöre biraz önem verilse türkiyede 1 numara olur bakın 2003 de özelleşti bu kadar kısa zamanda traktör çağ atladı biraz daha önem lütfen dediğim gibi son kontrol de dikkatli olun malı

valtrayı kötülemiyorum ama her kükreyen iyi sayılmaz
başak traktörün motoru piyasadaki çoğu motordan iyidir az yakıt çok iş mf gold serisini çıkardı da ne oldu tutulmadı ama arka ekipmanlar geliştirilmeli bence ayrıca kullanıcı için sürüşde nasıl kolaylık sağlanabilir onlar düşünülmeli bence el gazı ileride kalıyor sağ tarafa çamurluğun yanına alınıp el altına yakın bir yere konulabilir tamamında aslı pedal kullanılabilir veya bahçe traktörlerinde vitesler direksiyona alınabilir gibi

Özelleşmeden önce 2073SH almıştım aldığımıza alacağımız bin pişman ettiler traktör yağ yakıyor fabrikanın yetkilisi normaldir bizim malımız 200 litrede 75 gr yakar diyor.Bizim traktör 1,5 litre yakıyor.Velhasıl memnun kalmadık.Aldığımız hafta direksiyonun lif yerinden kırıldı.
Şimdierde nasıl bilmiyorum ama işçilik ozaman sıfırdı.Aynen Hindistan malı John Deere ler gibiydi.Boyamışlar boya akmış vs vs.....

ama yakıt ve çekiş konusunda süper bir traktör.Arka çeki demirinin yeri değiştimi bilmiyorum ama bana göre değişmesi lazım.

steyr link=topic=18337.msg169933#msg169933 date=1238664055' Alıntı:
valtrayı kötülemiyorum ama her kükreyen iyi sayılmaz
başak traktörün motoru piyasadaki çoğu motordan iyidir az yakıt çok iş mf gold serisini çıkardı da ne oldu tutulmadı ama arka ekipmanlar geliştirilmeli bence ayrıca kullanıcı için sürüşde nasıl kolaylık sağlanabilir onlar düşünülmeli bence el gazı ileride kalıyor sağ tarafa çamurluğun yanına alınıp el altına yakın bir yere konulabilir tamamında aslı pedal kullanılabilir veya bahçe traktörlerinde vitesler direksiyona alınabilir gibi
amacım sana laf atmak deil.ben başakta kullandım,steyrda kullandım..inşallah bigün valtra 85 ile 85 lik başağın yan yana yaptıkları işleri görürsün...volvo motora iyi sayılmaz dersen sana diyeceğim bişi yok....

masseysuper90 link=topic=18337.msg170226#msg170226 date=1238760162' Alıntı:
Özelleşmeden önce  2073SH almıştım  aldığımıza alacağımız bin pişman ettiler  traktör yağ yakıyor fabrikanın yetkilisi normaldir bizim  malımız 200 litrede  75 gr yakar diyor.Bizim traktör 1,5 litre yakıyor.Velhasıl memnun kalmadık.Aldığımız  hafta direksiyonun  lif yerinden kırıldı.
Şimdierde nasıl bilmiyorum ama işçilik ozaman sıfırdı.Aynen Hindistan malı John Deere ler gibiydi.Boyamışlar boya akmış vs vs.....

arkadaşım joonh deere amerikan malı .hindistan degil.

ama yakıt ve çekiş konusunda  süper bir traktör.Arka çeki demirinin yeri değiştimi bilmiyorum ama  bana göre değişmesi lazım.

arkadaşlar başak traktörde montaj tamamen kendi üretiminden oluyor yani
motor,aktarma organları tamamen birebir toplanıyor farklı traktör fabrikaları gibi aktrama organları ve motor dışardan gelipte sadece fab.montaj uygulanmıyor.
şimdi bu gibi sorunlarla pek karşılaşmıyoruz yakında çok kaliteli bir traktör yani başak piyasaya girecek bunu içtenlikle soylüyorumki başak kıskanılacaktır.

basak çok ısınıyo felan deniyor ewet bende yasadım ama sole yaptım termostatı70lık yaptım ve radyotorun delıkleri cok ince tozdan cabuk tıkanıyo yıkamak gerekı o zaman sorun olmuyo radyotun buyuk delıklı ve daha buyuk olması gerekıyo bunun onlenmesi içi ince delıklıde daha cabuk soguyo ama cabuk tıkanınca ter tepkı yapıo vede yakıt deposunun biraz daha buyuk olması gerekıo... yetmedı zamanlar oluyo panellerde sorun var ama yenı modellerde degısmıs bunlar yenı modelleri okadar ıyı ınceleyemedım cevremde basak kullanan benden baska yok herkes mf yada fiyat (newholland )kullanıyo tutunmasına gelınce super kuyruk mılı gayet guclu ama ben 14-30 lastık kullanıyorum o yuzden cok yavas biraz hızlandırn 30km bile gitmio... bu fiyata bu kalıteyı bulan arkadaslarım diyer markalar verdınız parayı başaga verin ondan sonra konusun derim...

nurullah :) mesajını okurken tedirgin oldum ama ilerledikce beni rahattlatı şimdiki radyotörler geniş petekli ve süper ratyötör kullanıyoruz 87 lik termostatla dahi hararet oynamıyor bu havalarda yazında zor ısınır tabiki ısınması lazım ama eskisi gibi olmaz.su an ki başaklar hız konusunda iyi tabi zaman ilerledikce yenilikler geliyor.

Bende eski bi Steyr kullanıcısıyım yeni Başak ' lara bakıorum eski Steyr ' dan hiç bi farkı yok motor ve şanzımanı değiştirmeleri lazım yenilemeleri lazım..Örn Common Rail motor ve debriyajsız geçiş buçuk vites falan tabi bunlar ülkemizin imkanlarıyla biraz zor...