claas ve palazoğlu renk uyumu olmadı

Bizde 1 sene önce söküm makinemizi sarıya boyadık bu sene bembeyaz oldu Boyaya suc buluyordum ,sanırım bizimkide rapid idi.. Bu araba kaportası kalitesinde boya yapmak için hangi boyayı kullanmalıyız? Tşkler.
Altta sentetik boya varsa selülozik boya atamazsınız, eğer selülozik boya yaparsanız sonra üzerine sentetik boya atabilirsiniz, selülozik hızlı kurur, sentetik boya geç kurur, sentetik boyayı inceltip tabanca ile atarsanız o daha parlaktır.
endüstiryel boyaların hepsi güneşe ve yağmura maru z kalınca renk atar, mesela kırmızı kahverengiye veya pembeye dönüşür,

http://www.dyo.com.tr/dyo/UrunDetay/287/selulozik-boya

Hayırlı olsun Yusuf abi. Güle güle kullan. Bayiye söyleseydin Palazoğlu CLAAS renginde yapardı. Biraz beklerdin ama...:D Boya işine gelince akrilik boya çok güzel oluyor. Ben MF kırmızı aldım. Ufak kutusu 50 TL ama bir kutu boya ile 1.5 tonluk römorku boyadım. Yazdan beri güneşteydi. Bir gram solma olmadı. Hâla da parıl parıl parlıyor. Boyacılar akrilik boya yapıyorlar. Ama pahalı oluyor işte biraz. Otomobillerde kullanılan boyalardan.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
6 tonluk palazoğlu aldım..
ama renk mavi bunu en yakın zamanda claas yeşiline boyamam lazım içim yanıyor millet olmaz böyle ...
Ekli dosyayı görüntüle 14163
db3f2462c86f9dfa545e3d060fbf0ff7.jpg

keşke yeşilini isteseydin bursa fuarında yeşil olarak vardı

• Beğen
Claas axos 330cx - 92 hp ve 393 niwtonmetre torka sahip olup yaklaşık olarak 4.300 kg agirliginda diye biliyorum. O halde bu makineye ikiz dingil 10 tonluk bir römork daha iyi gider diye düşünüyorum. Sahip olduğu tork ve ağırlık uzunluk dengelemeleriyle 6-7 tonluk römork az gelir.

• Beğen
mesajlara tektek değilde şöyle genelleme cevap vereyim..
palazoğlu ölçüler enini bilmemde boyu 4.5 mt..
13250 peşin aldım...
claas pompa ayarı yapıldıktan sonra yakıt ve çekiş çok uygun oldu..
dekara 2 lt yi en zor yerde bile geçmedi..
rahatlık ve konfor 10 numara..
insana güven veriyor..
kaliteli olduğu şu üzerindeki claas yazısından bile anlaşılıyor..
marka uzun yıllardır çiftcinin güvenini kazanmış nede olsa..
claas yazan hiçbir üründe güvensizlik yaratacak bir kalitesizlik olamaz sanırım..

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96