Balya makinesi iğne kırma sıkıntısı

30.11.2016
634
839

a9aa52ec5d30af0efe8aeca8d2150091.jpg

Sıkışma olmadığı halde kırıyor ne yapmam gerekiyor

a9aa52ec5d30af0efe8aeca8d2150091.jpg

Sıkışma olmadığı halde kırıyor ne yapmam gerekiyor
Aynı sıkıntı benimde başıma geldi bu sezon iki tane mi üç tane mi kırdım taş kök alıyor diye şüphelendim çünki anız toplama bağladım son zaman baktım yok tam bağlamaya geçerken normalinden fazla sesli çalışıyordu lak tak diye bir ses geliyordu 10 balya sonra iğne yerde kafayı yiyecektim en son aklıma sente ayarı geldi yaptım ve kesti iğne kırmayı da seside bı dene bence iğneyi takınca yukarıya kadar çıkart şaseye ve gruba çarpma yapmasın

• Beğen
Tepkiler: fatihs60
Sente falan değil. Tek i kirildiysa illa birşeye takılmıştır. Ya iğne gevseyip yukarı gruba değmiştir , yada içeride taş ,tahta Vs ye değmiştir yada grupta ki bıçak kolunu harekete geçiren büyük yuvarlak daire gibi olan parçayı (adını bilmiyorum ) bi salla belki orda boşluk olabilir ve bağlamayı geç yaptıysa bıçak koluna falan değmiş olabilir.

Yardımlarınız için teşekkürler
Senteden değil evet iğnenin teki kırılıyor içinde yabancı maddede olmuyor biyere çarpıyor olabilir bulamıyorum
taktığım iğne ile 200-300 bağlıyor sonra kırıyor 3 sezondur balya yapıyorum böylesi başıma yeni geldi

Otun altı yaşmış sigorta kesti biz de o zamanlar yeni yeni öğreniyoruz makinayı. Sente ayarı görüldüğü üzere pek olmamış :D
2015 tarihli, turuncu olan da tırmık dişi yüzünden kırılmıştı. Artık balyası yapılacak kişinin tırmığında kırık var mı diye bakıyorum, sonra ot kuru mu diye..
(1 aydan hort sayılmaz heralde)

Resimler ve ekler

• 2015-08-24-072.jpg
    2015-08-24-072.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 381