Şakalak mibzer piston uygulaması. - Sayfa 2

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
18 sonuçtan 16 ile 18 arası gösteriliyor
    Yasin Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Hayırlı olsun abi ektiğin bereketlensin inşallah
    Pistonlar etliymiş biz de birkaç sene önce Bünyan'a göndermiştik. Kendimiz yapsak daha iyiydi adama komple bakım yapsın diye verdik diskleri değiştirirken conta monta çekmemiş tozdan dönmez oldu iki ay falan önce kendimiz revize ettik. En iyisi kendi işini kendin yapmak heralde..

Yaşar Akgün teşekkür etti.

ilkertetik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adı geçen
    2 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Hayırlı olsun.

Bende düşünüyorum. Fakat mibzerim 1989 model ekermak.
    Ekişinde bi problem yok. Ama yaşından dolayı bakıma ihtiyaçı var. Pistonlu ıvır zıvır 2 bin tl civarı. Kendim yenileyeceğim.

Ama kuskularım var 30 senelik mibzer için degermi? Yenisini alsam 14 bin civarı ekim sistemi aynı universal. Bi farkı olmayacak gerek yok diye düşünmekteyim. Alırsam bile hms, güngör, irtem veya kurt düşünüyorum ama ondada 2.traktör ve 2. Eleman gerek.
    Ne yapmam gerektiği konusunda bi fikrim yok.

Emirdag, Yaşar Akgün teşekkür etti.

Adı geçen
    8 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı Yasin Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi ektiğin bereketlensin inşallah
    Pistonlar etliymiş biz de birkaç sene önce Bünyan'a göndermiştik. Kendimiz yapsak daha iyiydi adama komple bakım yapsın diye verdik diskleri değiştirirken conta monta çekmemiş tozdan dönmez oldu iki ay falan önce kendimiz revize ettik. En iyisi kendi işini kendin yapmak heralde..
    Sağolasın Yasin piston işini araştırırken Bünyan'da takılıyor dediler. Pınarbaşı'da arkadaşım takarız 2000 lira masraf çıkar dedi sezon bitmişti öyle kaldı. Bu yıl kafaya taktım nette bakınırken denk geldi aldım. Disklerin rulman üzerinde teflon conta var o aşınınca toz doluyor ve rulmanı bozuyor/kilitliyor. Köyde sende tamir edersin sadece göbekteki büyük somunu sökmek zor oluyor. Sağol İlker mibzerde dişlilerle diskler sağlam olduktan sonra sorun çıkmaz. Benim öncekide o yıllara aitti gübre sandığını boşaltmak için alttan kapaklı olanlardan. Bi kaç kez otomatik zincirini kopardı harici iyiydi.

ilkertetik teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)