Nasa dan Türkiye için uyari

Ben şahsım adına bu yılki yağışlardan memnunum daha ne olacak sadece kar biraz az yağdı daha kış bitmiş değil. Sürülecek biraz yerim var çamurdan yaklaşamıyorum bile tarlaya.felaket tellallığına şimdilik gerek yok inşallah da o kötü senaryolar başa gelmez

çocukluk yıllarımıza bakarak konuşuyorum bizim buralarda don olayları daha hafifledi.
aynı zamanda neredeyse kış olmuyor gibi kış birbuçuk ay gibi sürüyor.
kuraklık varmı kesinlikle yağmur dönemide kısa sürmeye başladı yaz ayları daha bir uzadı eylül ekim ayında yoncalar kalkıyor.
ağustos sonu ilk yağmurlar başlardı kasımı buluyor.

Ben şahsım adına bu yılki yağışlardan memnunum daha ne olacak sadece kar biraz az yağdı daha kış bitmiş değil. Sürülecek biraz yerim var çamurdan yaklaşamıyorum bile tarlaya.felaket tellallığına şimdilik gerek yok inşallah da o kötü senaryolar başa gelmez
Arkadaşa aynen katılıyorum bizim burada da önceki iki yıla göre güzel ekim ayından beri 15 sefer hatrı sayılır yağış aldık ve de daha devam Allah sonunu hayırlı etsin inşallah

İklimin değistigine tüm ciftcilikle ilgililer gibi kanaat getirmekle beraber haberin yönlendirme gayreti icinde abartili oldugunu düşünüyorum. Bugün bilgisayarin sağ kenarinda hic gotmedigim şekilde bu başlik belirdi,kesinlikle sponsorlu bi haber.

Bence de bazı amaçlar için abartılmış felâket tellalı yapan haberler bunlar.Allah bugunumuzden geri komasin.evet iklimler değişti ara mevsim lerin süresi kısaldı diye düşünüyorum yazlar uzadi.kar az yağmış olsada yağmur iyi mısır anizlarini daha suremedik.

• Beğen
Tepkiler: ilhan_mkp

Evet Allahtan ümit kesilmez ama geçen yıl o kadar yağış ( kar- Yağmur) olmasına rağmen kuyularımızda su çekilmesi yaşandı bölgede neredeyse kuyuların tamamına boru ilavesi yapıldı. Sonu pek iç açıcı değil fakat yine de duayı ihmal etmemek lazım.

Kuraklığa yetişmeden bakan bitirir çiftçiyi sorun değil. Muş'ta tohumlar çürümüş, kışın ortasındayız bahar havası var, adam kuraklık yok diyor (halbuki birkaç gün öncesinde kendisiydi kuraklık var diyen). Olsa da yine sorun değil adam kümülüs ithal eder halk su görecek diye.
Ülkede çölleşme tehlikesiyle karşı karşıya olan bölgeler var, ama alınan önlemler durumun ciddiyetine oranla oldukça gülünç. Bizlere düşen en azından lüzumsuz su tüketiminin önüne geçerek, imkanlar dahilinde her yeri ağaçlandırarak biraz da olsa insanlığa katkı sağlamaktır.