Mikro- granül*gübreli mısır ekimine başladık

Makina bu2

Resimler ve ekler

• IMG-20171225-WA0002.jpg
    IMG-20171225-WA0002.jpg
    285.6 KB · Görüntüleme: 258

Tesekkurler havali makine guzelmis ;) en arka baski tekerlekleri 2li capraz olmasi buyuk avantaj ;)

Micro granur gubre konusumda pancar ekiminde herhangi bilgi paylastilar mi sizinle aldiginiz bayi? [MENTION=58447]bugraa[/MENTION]

Yok mustafa kimse bi bilgi vermedi bizim burda pek yaygın değil zaten yaygın olsa bile ben uğraşmam onunla

• Beğen
Tepkiler: ORION
Yok mustafa kimse bi bilgi vermedi bizim burda pek yaygın değil zaten yaygın olsa bile ben uğraşmam onunla

Aynen sizin orada pek gerek kalacağını sanmıyorum toprak phsı düşük olabilir sizin ılıman iklime sahipsiniz biraz daha iç anadoluya kıyasla...

Bizim buralarda sıcaklık yüksek olduğundan heralde toprak phsı yüksek buda fosfor alımını etkiliyor bakalım ben belki kullanabalirim ;) İlerleyen dönemlerde pancar ekmeye devam edersek :)

• Beğen
Tepkiler: MutluGöçer
Aynen sizin orada pek gerek kalacağını sanmıyorum toprak phsı düşük olabilir sizin ılıman iklime sahipsiniz biraz daha iç anadoluya kıyasla...

Bizim buralarda sıcaklık yüksek olduğundan heralde toprak phsı yüksek buda fosfor alımını etkiliyor bakalım ben belki kullanabalirim ;) İlerleyen dönemlerde pancar ekmeye devam edersek :)

İklimlerimiz yakın mustafa çok fark yok. Bizim topraklarında phsı yüksek toprak analizinde fosfor yüksek çıkıyor ama kireç fosforu bağladığı için bitki tam anlamıyla faydalanamıyor mesela buğdaylarımızda kardeşlenme çok iyi değildir Bizim o yüzden sık ekeriz 25-27 kg ekeriz.
Mikro granül gübrelerin içeriğini tam bilmiyorum ama bizim ph yı düşürecek işlemler yapmamız lazım örneğin humik asit, çiftlik gübresi, organik maddeli gübreler kullanmak gibi
Bunlar ise ekstra maliyet oluyor uzun zamanda kazanç sağlar tabiki
Bu sene durumlar biraz sıkışık olduğu için o tarz şeylere giremedim birde toplulaştırma davası olduğu için yerler değişecek diye istemedim açıkcası..