2018 yılı Ayçiçeği ekimini bitmiştir bereketli olur inşallah.

Bereketi bol olsun Gürcan.Yerler bu sene zor ıslah olacak.Keseklide olsa bi şekilde ekime gireceğiz bizde birkaç güne kadar nasipse.Yağış bir müddet gözükmüyor.
Cümlemize Alper abi, bazı yerlerde tav çok güzel ama birazda tekeç içine koyduk tohumu yağmur yağmadan zor çıkacak, mayısın 5ine kadar da yağmur yok. Bu sene tahminim gündendiler ilerli gerili kimisi büyük kimisi küçük olacak durumlar sakat. [emoji52]

Bereketli olsun Gürcan , acilen yağış lazım. Kumsal yerlerdeki buğdaylarda olumsuzluklar var. Ekelim diyoruz bazı yerler kesekli oldu. Allah hakkımızda hayırlısını versin
Amin abim cümlemize inşallah kahvede çiftçi büyüklerim yaşlı amcalar; gündöndü tekeçli yeri çok sever çıkar onlar çucum heç merak etme sen diyorlar ama bizimkisi züğürt tesellisi gibi inşallah öyle değildir abi. :D

Amin abim cümlemize inşallah kahvede çiftçi büyüklerim yaşlı amcalar; gündöndü tekeçli yeri çok sever çıkar onlar çucum heç merak etme sen diyorlar ama bizimkisi züğürt tesellisi gibi inşallah öyle değildir abi. :D

Çıkar kardeşim hiç merak etme ekim derinliğini tava ve topaç açıcıları iyi ayarladıysan çıkar alttaki fotolar nisan 15 ekim ayçiçeklerim gerçi tohumları take off st diye bi ilaçla kaplattım onunda faydası olabilir ama çıkışlar çok güzelEkli dosyayı görüntüle 26663

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Gürcan sende burdaki birçok insan gibi buna kendimide dahil ediyorum manyak takımındansın :) birçok genç gibi boş işler peşinde koşup sağda solda koşturup fb de check in yapmaktansa birşeyler üretme iş öğrenme peşindesin , bu zamanda maalesef yeni nesilden böyle adamlar zor çıkıyor. Allah hiçbirimizden çalışma , üretme arzusunu ve toprak sevgisini eksiltmesin kardeşim. Bu duygular herkeste yok maalesef , toplumu tembellik , kolaycılık , çalışmadan çok para kazanma amacı virüsü sarıyor.

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Gürcan sende burdaki birçok insan gibi buna kendimide dahil ediyorum manyak takımındansın :) birçok genç gibi boş işler peşinde koşup sağda solda koşturup fb de check in yapmaktansa birşeyler üretme iş öğrenme peşindesin , bu zamanda maalesef yeni nesilden böyle adamlar zor çıkıyor. Allah hiçbirimizden çalışma , üretme arzusunu ve toprak sevgisini eksiltmesin kardeşim. Bu duygular herkeste yok maalesef , toplumu tembellik , kolaycılık , çalışmadan çok para kazanma amacı virüsü sarıyor.
Ufuk abi teşekkür ederim güzel düşüncelerin için. Üretmeye mecburuz ki ülkemizin insanlarının karnını doyuracağız sonra da kendi karnımızı doyuracağız. [emoji4] iyi ki böyleyim kendimi şanslı hissediyorum. [emoji4]