Açık tarla sırık domates

Usta bizim fidelerde Antalya'dan geliyor Şubat gibi sipariş ler alınıyor ,
Sonra sipariş verdiğiniz tarihe göre nisanin 25 inden mayısın 25 ine kadar fide geliyor ,sen oradan araştırarak bulabilirsin..
fideciler senin benim bildiğimin yarısını bilmiyor.Öyle bir çabalarıda yok zaten.Fideciye kalırsak elindeki extra fideyi 12 ay dikebiliriz.Ben denemiş tecrübe etmiş birisi varsa tecrübesini öğrenmek istiyorum

Bölgenizde tuta zararı ne durumda
Geçen sene kış aylarıda dahil olmak üzere çok fazlaydı.Bu sene kış sert geçiyor,Tutadan eser yok neredeyse.
Köy domatesini aromasından dolayı sevmiyor tuta.geçen sene köy domatesinin ortasına 1 dönüm kadar yuvarlak domates ektik bilerek.Hepsi ona hücum etti.1 dönüm yerden 500 kilo ancak temiz domates çıktı.Köy domatesinde zarar %10 civarı idi.

Geçen sene kış aylarıda dahil olmak üzere çok fazlaydı.Bu sene kış sert geçiyor,Tutadan eser yok neredeyse.
Köy domatesini aromasından dolayı sevmiyor tuta.geçen sene köy domatesinin ortasına 1 dönüm kadar yuvarlak domates ektik bilerek.Hepsi ona hücum etti.1 dönüm yerden 500 kilo ancak temiz domates çıktı.Köy domatesinde zarar %10 civarı idi.
Güzel düşünmüşsünüz.İlaçlı mücadele yapiyormusunuz