12 Dekar yağlık ayçekirdeğe 40g/l İmazamox ruhsatlı ot ilacı attık çekirdekte kafa kuruması yaptı

Merhaba değerli emekçi arkadaşlar, hepinize bol bereketli hayırlı nasipler diliyorum. 12 dekarlık Piooner marka yağlık ayçiçeği tohumu ektim 6-10 yaprakken 40g/l İmazomox maddeli ot ilacını dekara 130 gr. dan uyguladık 15 gün sonra ayçiçeklerin kafaları kurumuş arasındaki otlara hiç bir şey olmamış, ilacı aldığım zirai ilaç bayisi "sen bana yağlık ot ilacı istedin bende verdim diyor" ama ben ona markasını söyledim fakat içerisindeki yazan LL64134 seri çeşidini söylemedim ben buna dava açacağım hem firmaya hep ilacı satana kazanır mıyım ürünün hasattaki parasını alabilir miyim?

İmazamox etkenli ilaç sadece clearfield ya da clearfield plus segmenti ayçiçeklerinde kullanılabilir. 134 gibi diğer segmentlerde yer alan ayçiçeklerini kurutur maalesef. Bu ilaçlar da atılırken 4 6 yapraklı dönemlerde atılıyor. Clp li ayçiçek olsa bile yine de çok geç atmışsınız. İlacı alırken keşke ayçiçek çeşidini de belirtmiş olsaydınız. Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: predator82