120 HP İçin İtalyan ayak kültivatör tavsiyesi

TS 110 2000 model 24-24 vites
Fab. 108 HP büyük turbo ve pompa enjektör ayarı ile 120 -125 (?) HP tahmin ediyoruz

Trakya İçin. İtalyan ayak kültivatör kaç ayak olmalı
35 yerli ayak ile 1400 d/dk ile 8 km ile çalışıyor yakıtta 500 gr bandında

Ayçiçek hazırlarken 10-12 km ile çalışıyor .

40 veya 45 mi daha uygun olur ?

• Beğen
Tepkiler: srtys
TS 110 2000 model 24-24 vites
Fab. 108 HP büyük turbo ve pompa enjektör ayarı ile 120 -125 (?) HP tahmin ediyoruz

Trakya İçin. İtalyan ayak kültivatör kaç ayak olmalı
35 yerli ayak ile 1400 d/dk ile 8 km ile çalışıyor yakıtta 500 gr bandında

Ayçiçek hazırlarken 10-12 km ile çalışıyor .

40 veya 45 mi daha uygun olur ?
Bence 4.20 metre iyi olur problemsiz çeker

• Beğen
Tepkiler: hasanfuat
Evren kardeşim, 50 li çeker mı diyorsun?
Ekteki ilan gözüme takılmıştı geçen gün? Bu nasıl sence?

1.350 kg ağırlığı var, yanlış görmediysem 5 mt genişliği var.

5 metredir büyük ihtimal abi bizim 40lı 4 metre çünkü 12. Vitesle rahat çekiyor ben 11. Viteste çeksek daha güzel olcak çünkü ileri geri giderken 12. Vitesle kalkışta ileri doğru giderken motoru zorluyoruz

• Beğen
Tepkiler: wallace22
5 metredir büyük ihtimal abi bizim 40lı 4 metre çünkü 12. Vitesle rahat çekiyor ben 11. Viteste çeksek daha güzel olcak çünkü ileri geri giderken 12. Vitesle kalkışta ileri doğru giderken motoru zorluyoruz

Çok teşekkür ederim sağol bilgi verdiğin için.
Kaç km hız ile gidiyor 12. viteste?
Ayciciçek ekecegimiz yerleri icar yoluyla arttirabilirsek büyük olasılıkla boyle bir malzemeye ihtiyacımız olacak.
2. el bile olsa belki alabiliriz, kısmet diyelim artık.

Çok teşekkür ederim sağol bilgi verdiğin için.
Kaç km hız ile gidiyor 12. viteste?
Ayciciçek ekecegimiz yerleri icar yoluyla arttirabilirsek büyük olasılıkla boyle bir malzemeye ihtiyacımız olacak.
2. el bile olsa belki alabiliriz, kısmet diyelim artık.
Rica ederim abi ne demek. 12 13 km hızla gidiyor olması lazım 16 devirde gitmeye çalışıyorum genellikte ne kadar gaz verirsen o kadar gidebiliyor 12. Viteste uzun ve hafif bayır aşağı gelen tarlalarda 13. Vitese attığım bile oluyor

Resimler ve ekler

• NewHollandTSA135_2005.pdf
    95.9 KB · Görüntüleme: 8

Aklımdaki soru bu
Küçük alıp özellikle ayçiçek yerinde hız arttıkça iş daha güzel oluyor da dönüşlerde vites düşür tekrar yükselt kullanışlı değil
Buğday içinde 8 km den sonra ekipman zıplamaya başlıyor

İlandaki 2018 model 50 li sahibi 120bg NH ile yavaş gittiği için küçültmüş

• Beğen

Aklımdaki soru bu
Küçük alıp özellikle ayçiçek yerinde hız arttıkça iş daha güzel oluyor da dönüşlerde vites düşür tekrar yükselt kullanışlı değil
Buğday içinde 8 km den sonra ekipman zıplamaya başlıyor

İlandaki 2018 model 50 li sahibi 120bg NH ile yavaş gittiği için küçültmüş
Teşekkür ederim.
Siz ilanda yazan kültivatörün sahibini tanıyorsunuz anladığım kadarıyla.
Traktörü NH TR6.120 mıydı?
Sizin söylediginize göre 120 bg için 50 ayaklı büyük, 45 ayaklı daha ideal mı?

Teşekkür ederim.
Bu çelişkileri zamanında bende yaşamıştım. Çevrede kullananlardan gördüğüm ve kendi kullanım tecrübelerinden edindiğim bizim insanımızda biraz büyük olsun isteği herzaman var. Bence 45 ayağı 100 beygir traktör de çeker ama ne kadar randımanla? Tarla durumunuz eğimli, yama vs. Toprak yapınız bunlara göre seçim yapmak daha doğusu. Birde kültivatör geniş ekipman olduğu için büyüdükçe oturmasında dengesizlik oluyor bizzat denedim şahit oldum. Sallama, batma çıkma yapabiliyor. Ben 150bg traktöre 5m koşuyorum ve bana göre ideal geliyor. 6metre kullanan tanıdığımda bu problemleri gözlemledim. Ayçiçek ekilecek yerler senesine göre ağır olunca çekişte olsun yada kusan yerlerde batabiliyor insan ama biraz daha dar ekipmanla geçip gidebiliyor insan. 120 beygir traktöre benim tavsiyem 40 ayaklıdır. Ukalalık yapmak istemem. Yanlış anlaşılmasın sadece tecrübe ve gözlemlerimi yazdım

Yorumlarını İçin tek tek teşekkür ederim [emoji4]

İlanı veren bayiden öğrendim
Mal sahibi 130 bg Traktörün istediği hızda çalışmadığını söylemiş
Bilgi kaynağı bayi olunca bilmediğimiz durumlar da olabilir .

Teşekkür ederim.

• Beğen
Evren kardeşim, 50 li çeker mı diyorsun?
Ekteki ilan gözüme takılmıştı geçen gün? Bu nasıl sence?

1.350 kg ağırlığı var, yanlış görmediysem 5 mt genişliği var.

Türkaysan marka 15 ayak normal tiller ayaklar çok kırıldı benim
Bu tür ayakları belli markalar cok kaliteli yapiyor belli markalar cok kırılıyor
Bu yönden dikkatli olun
İlandaki türkaysan marka galiba

Konu açılmışken bende sormak istiyorum New Holland TD100 D için önerir misiniz rica etsem ? Ben İtalyan ayak 35 li almak istiyorum ama çeker mi çekmez mi kararsızım

çift merdane kültivatör ile td dar lastik ise ayçiçek yerlerinde keyifli iş yapamıyor
Çevremde 2 örneği var ilk uygulamada merdaneleri çıkartıp çalışıyorlar ikinci uygulama merdane ile
ağır toprakta ve su durmuş yerlerin geçişlerinde batmalar oluyormuş
dar lastikleri ve torkun yetersiz kalması sebep

TS110 Delta, max 82 kw, 480 n.m. tork veriyor. gerekli ayarlar yapılınca tahmini, 90 kw, 580 n.m. civarı torka sahip olur.
Motorun 1900 devirde tork ve güç eğrileri kesişiyor, uygun kullanım devridir. 1600-1800 devir arası güzel bir tork çizgisi ve optimum yakıt tüketim değeri var.

bilgilerini paylaştığınız seri ts -a serisi
traktörüm mekanik enjeksiyon ts 110
Test te fab turbo basıncı vermemiş bilginiz var mı?
https://tractortestlab.unl.edu/documents/NH_TS110.pdf

Turbo emme palini büyütmeden önce yaptığımız ölçümleri kaybettik testte turbo 100k devir çeviriyor
1999 model ford motor diye tabir ediyorlar . Yakın il de ölçüm yapabileceğim biri ile konuştum ilk fırsatta gidicem .