2010-2011-2012 model Toyota Corolla 1.4D dizel hakkında

Merhaba,

Bahsi geçen yıllarda üretilen dizel Corolla almayi düşünüyoruz.

Aramızda bu aracı kullanan varsa iyi & kötü yanları, bakım aralığı ve bakim maliyetleri, yakıt tüketimi hakkında bilgi verirse memnun olurum.

Iyi akşamlar, saygılar.

Sanayicinin en sevmediği oto corolladır.2010 model eski kasa 2011-12 makyajlı kasadır donanım seviyelerine dikkat etmek gerekir fiyatta konforda fark eder .2007 öncesini bilmem ama 2007-2016 1.4d4 aynı motor 90hp güç fazla seri olmamakla beraber yakıtı ekonomiktir.Bana göre orta sınıfın en iyi aracı corolladır.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Sanayicinin en sevmediği oto corolladır.2010 model eski kasa 2011-12 makyajlı kasadır donanım seviyelerine dikkat etmek gerekir fiyatta konforda fark eder .2007 öncesini bilmem ama 2007-2016 1.4d4 aynı motor 90hp güç fazla seri olmamakla beraber yakıtı ekonomiktir.Bana göre orta sınıfın en iyi aracı corolladır.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tesekkurler.Modelin en dolu paketi elegant versiyonu mu?

Merhaba,

Bahsi geçen yıllarda üretilen dizel Corolla almayi düşünüyoruz.

Aramızda bu aracı kullanan varsa iyi & kötü yanları, bakım aralığı ve bakim maliyetleri, yakıt tüketimi hakkında bilgi verirse memnun olurum.

Iyi akşamlar, saygılar.

Yag yakma sorunu var ama tek 1 seri motorda servis hangi seri oldugunu biliyor ama bilgi paylasmiyor sansiniza ama ekonomik ve saglam arac 1.33 benzinlide dusunebilirsiniz 99 beygir...tup uyumlu 17 18 kurus yakar...

• Beğen
2011 model dizel var bende 5 yıldır kullanıyoruz.
Yağ yakma sorunu vardı servis yarım motor değişimi yaptı sorun yok şimdilik.
Çok seri bir araç değil ama konforu iyidir.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yağ yakma sorununu biraz daha açar mısınız?

Ayrıca yarım motor değişimi tam olarak nedir, nasıl bir işlem yapıldı?

Tork değeri 190 Nm. yüksek bir tork gibi ancak çekiş iyi değil anladığım kadarıyla.

Kendim coralla kullanıcısıyım 1996 model efsane kasa diye geçiyor arabadan çok menmunuz 6 yıldır bizde on takım hariç hiç bir problem le karşılaşmadık geçen yıl babam toyota kalitesine güvenerek 2015 modelini alacakti 1.4 90 bg olan modelini fakat arabayı test ettik bizim arabadaki konfor serilik bu araçta yok 90 bg bence yetmiyor araba hemen kesiliyor birde izalasyon bizimkinden daha kötüydü arka koltuklar ticari gibi pek hoşuma gitmedi bizim arabadan sonra aldırmadım babama pazarlıktan caydirdim.sizin almak istediğiniz kasa son kasadan daha iyi faka dediğim gibi 90 bg az o arabaya...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Yağ yakma sorununu biraz daha açar mısınız?

Tork değeri 190 Nm. yüksek bir tork gibi ancak çekiş iyi değil anladığım kadarıyla.

Arkadaşın izni ile ben yazayım yarım motor dediği komple blok değişiyor firma servislere bülten gönderiyor,servislerde araçları çağırıp garanti kapsamında ücretsiz onarıyor. 2001 ve 2005 arası üretilen vvt-i motorlardada yağ eksiltme mevcut. 1.33 benzinli motorlarda turbo ynk atmosferik ve kasa 1300 kg olduğu için motor zayıf kalıyor,bagaj dolu ve aile kalabalıksa tabiri caizze eşşek anırtan yokuşlarda sizi çok üzer.

• Beğen

Torku 190 değil 205 nm makyajlı kasaların

Yağ eksiltme daha doğru bir tabir
10000 km bakım aralığı gelmeden yağ çubuğu seviyesinde yağ kalmıyor araba uyarı veriyor düşük yağ seviyesi diye. Bu da yaklaşık Benim arabada 1.5 2 litre eksiltme demek belki bazılarında daha fazla olabilir.

Piston sekman Gömlek motor iç blogu parçaları değişti ücretsiz şimdilik bir sıkıntı yok 9 bin km oldu. Bana göre Kıymetsiz (yarım litre) eksiltme var.

• Beğen