2020 yılı genel durumu;

Arkadaşlar eskiler böyle yazmış. Buna göre yeni yıl.24 ocak 2020 de başlıyor.
Ilgi eklemiştim.
Screenshot_20200118-194937_Gallery.jpg

Bu kitabın adını öğrenebilir miyim çoğu yazınız dikkatimi çekiyor bende bulup incelemek isterim kitabı ibrahim hakkının marifetnamesine benziyor ama tam da bilemedim
Doğrudur ama bundan başka açıklama yok.
Eski Türk, şimdilerde çin tarım(gezegenlerle ilgili olmayan,adını o yılın alan hayvanla özdeşleşen yil) takvimi astralojisine göre yazılmıştır.

Buna göre 24 ocak 2020 de 12 yıllık döngünün başlangıcı olan fare yılı ile başlanıyor.

Hakkı der: Türk senesini nazmettim ve hükmüne nispet edip, remzine yettim.
Türklerin senesinin bütün hükümlerini filozoflar mezhebince bil.
Filozofların sözüne itimat edemem, fakat hepsi de yalandır deyip gidemem.
Onlar durumların çoğuna vâkıf olmuşlar. Bunları akıl ve tecrübe ile
bulmuşlar.
Yani İbrahim Hakkı Hz. kesin doğru değildir ama yanlışta değildir diyor. Bu da fen ilimleri havas ilimleri gibi Cenab-ı Hakkın ilimleridir. Tabi kitapta ne kadar doğru olduğu meçhul. Fen ilimlerinde dahi hala açıklanmamış ya da hatalı bilgiler var ve bu hatalar zamanında kabul görmüş şimdi hata olduğu anlaşılıyor.

Hakkı der: Türk senesini nazmettim ve hükmüne nispet edip, remzine yettim.
Türklerin senesinin bütün hükümlerini filozoflar mezhebince bil.
Filozofların sözüne itimat edemem, fakat hepsi de yalandır deyip gidemem.
Onlar durumların çoğuna vâkıf olmuşlar. Bunları akıl ve tecrübe ile
bulmuşlar.
Yani İbrahim Hakkı Hz. kesin doğru değildir ama yanlışta değildir diyor. Bu da fen ilimleri havas ilimleri gibi Cenab-ı Hakkın ilimleridir. Tabi kitapta ne kadar doğru olduğu meçhul. Fen ilimlerinde dahi hala açıklanmamış ya da hatalı bilgiler var ve bu hatalar zamanında kabul görmüş şimdi hata olduğu anlaşılıyor.
Ben burada hassia tarım takvimine göre yapılan ve 60 yılda bir kendini tekrar eden yılların takibini yapıyorum.Yani19 60 yilin da neler olmuş diye bakmakta fayda var bu yüzden .Herşey değişiyor .Türkiyede o yil inkilap olmuştu ...
2020 den fare,yilindan itibaren,Kapitalist ülkelerin liderliği el değiştirmeye başlıyor...Adeta herşey değişiyor. Bizlerde bu değişime uymak durumundayız.Belkide bazılarımız çoğumuz meslek değiştirebiliriz.En azından başka işlerde yapmağa başlıyor olabiliriz.

Bu tarım takvimi de 12 yillik döngülerle devam ediyor.

Kitapta diğer bilgiler,eski zaman bilgileri gibi katilinmayacak konular çok...

Son düzenleme:
Ben burada hassia tarım takvimine göre yapılan ve 60 yılda bir kendini tekrar eden yılların takibini yapıyorum.Yani19 60 yilin da neler olmuş diye bakmakta fayda var bu yüzden .Herşey değişiyor .Türkiyede o yil inkilap olmuştu ...
2020 den fare,yilindan itibaren,Kapitalist ülkelerin liderliği el değiştirmeye başlıyor...Adeta herşey değişiyor. Bizlerde bu değişime uymak durumundayız.Belkide bazılarımız çoğumuz meslek değiştirebiliriz.En azından başka işlerde yapmağa başlıyor olabiliriz.

Bu tarım takvimi de 12 yillik döngülerle devam ediyor.

Kitapta diğer bilgiler,eski zaman bilgileri gibi katilinmayacak konular çok...
O zaman önümüzdeki 20yıl çok karışık olacak geçmişe baktığımız zaman 1900-1920 arası 1960-1980 arası çok darbe ve savaşlar olmuş.

O zaman önümüzdeki 20yıl çok karışık olacak geçmişe baktığımız zaman 1900-1920 arası 1960-1980 arası çok darbe ve savaşlar olmuş.
Günümüzde nasıl olur.Inşallah aklı selimler olur.
Bizim için ekonomi 2023 de nefes alıp 2025 de verimli bereketli yıllar geri gelecekmiş.Bunlarda gezegenlerin elektromanyetik etkilerinden.Gezegenler görülmez bağlarla bağlı ve birbirine etkileri çok fazla ay bize ne etkiler yapıyor örnek olarak.Diğerleri kimbilir neler yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Peki bu yil icin ne deniyor? Bilgilendirebilir misiniz?
Bu eski türklere ait takvimdir.Her yıla bir hayvan ismi verilmiştir. O yıl bir nevi o hayvan benzerinde oluyor.Çin takvimide aynı oluyor. Hsia Tarim takvimi.

Buna göre ,yıl üç mevsim.12 aydır.
Bu takvim şubat ayının 4 ,5 de başladığı kabul edilir.
Aşağıda belirtilen 2020 -2021 yılları özellikleri belirtilmiştir.
Ekim kasım aralık ocak ayları kış aylari
Şubat mart nisan mayıs bahar aylari
Haziran temmuz agustos eylül yaz aylari oluyor ,bana göre .
Bu bilgiler Erzurumlu Ibrahim Hakkı Hazretlerinin 1703-1780;Marifetname isimli kitabından alınmıştır.
Takvime göre yıllar fare yılı ile başlar ve 2020 yılı fare yılıdır.Ama yıllar miladi de olduğu gibi 1 ocakta başlamaz.Yillara göre farklıdır.
Genelde şubatın ilk haftasıdır.
Yıllarda 60 yılda bir kendini tekrar edermiş.Yani 1960 yılında olanlar ile 2020 de olanlar benzer ve yakındır ...
Ben bunun tuttuğunu düşünüyorum.Nispeten yararlanıyorum.

20201010_194210.jpg

Peki bu yıl yağış nasıl olur.bu yaz kuraklıktan pancar sulamaya yetişemedik.normalde 2-3 su yetiyordu.bilmiyorum buralarda seneler çift olur derler.
İstanbul Teknik Üniversitesinin önceki yillarda yaptığı çalişmaya göre; Türkiye 2021-2031 yıllarında eskiye göre daha çok yağış alacak. Aynı zamanda sıcaklıklarda olacak.Isinan hava neticesi yağışlar, sert ve biranda olacağından sel riskleri olacak.
Başka bir eski kaynakta da 2022 yılında karasuluk patlar ,pınarların derelerin suyu artar diyor...

Bu şartlar da ,Tarim sigortasını her yıl yapmalıyız.

Son düzenleme: