25. Selanik Uluslararası Tarım Fuarı,Agrotica 2014

Ynt: 25. Selanik Uluslararası Tarım Fuarı,Agrotica 2014

Berk fuar hakkaten bu sene kalabalıkmış. Baya da güzel hazırlanmış firmalar. En azından bizim yerli fuarlara göre çok süper. Keşke bizde de böyle bol çeşit yapsalar. Carraro ' nun traktörü Başak ile aynı. Carraro üretiyor. Sadece rengi değişik, birde donanım farkı var tabi. Aslında Carraro birçok firmaya aynı traktörü kaporta değiştirerek satıyor. CLAAS ' ın ELIOS serisi, JD ' nin ufak bahçe serileri, McCormick falan baya markaya aynı traktörü motor ve donanım farkıyla satıyor. TD ' ye binincede yerli traktöre bindiğin belli olmuş. Dizler gene direksiyona gelmiş...:D Ama bu fuarda kendi göre baya traktör bulmuşsundur...:D

ufukk link=topic=72449.msg840046#msg840046 date=1391454701' Alıntı:
Güzel paylaşım olmuş Berk , burnumuzun dibinde bir fuar , ama çok büyükmüş. Türkiyeden çok ilgi var mıydı?
Bizim çorludan 3 otobüs gitmiş en net bildiğim. Geri kalanlar da kendi imkanlarıyla gelenler.Yine arada denk geldik Türklere.Daha önceden öğrenseydim bu yurtdışı buluşmasını ayarlardık :D Metro turizmin her gün 2 defa Selanik ' e istanbuldan arabası var.Biz de perşembe öğrenip cuma yola çıktık.
Göktürk- link=topic=72449.msg839974#msg839974 date=1391449259' Alıntı:
Ellerine sağlık.Kendi üretimleri hiç traktör veya tarım aleti yok muydu?
Abi birkaç tane tarım aleti firması vardı sadece.Traktör vs yok yani.

Class BAĞCIK işine de el atmış :D Kulağından tutup getireydin berk bi tane bana ;D fiyatını sordunmu ne didiler ;D

bu arada güzel paylaşım olmuş berk eline koluna deklanşörüne sağlık :) bi bizimkilere bide bu fuarlara bak :/ TD5 i oralarda görmekte güzel bir duygu en azından yerli üretim buda birşeydir :)

Süper paylaşım Berk.. Bu aletler bir harika :D JD ' nin tasarımı hoş olmuş gösterge paneli ve koltukla beraber hareket eden kontroller hoş..Same gösterişe oldukça önem vermiş iç tasarım güzel duruyor... En kötü olan ise T5 serisi adamlar kocaman panel yapmışlar ve aynı göstergeleri ufacık koymuşlar hiç yakışmamış..

Cihan_özece link=topic=72449.msg840436#msg840436 date=1391523731' Alıntı:
trakklup olarak toplu bi yurt dışı fuar gezisimi yapsak acaba mustafa abi :S
ben bugünlerde pasaport baş vurusunda bulunacağım, hedef yurd dışı fuarları.ama trakkulup ile toplu olursa tadından yenmez o fuarın..

Güzel paylaşım olmuş Berk eline sağlık.Bir an kendimi Agritechnica ' da sandım.Tabi Agritechnica kadar olmasada yabana atılacak fuar değilmiş Agrotica.Keşke haber verseydin diyecektim ama 2 haftadır İstanbuldaydım bugün geldim Tekirdağ ' a fuara gelemezdim.Sayende gitmiş kadar oldum.Babanla Deutz ve Sameleri nasıl buldunuz onunla ilgili yorumlarını göremedim.Güzel makine yapmış onlarda.Claaslar zaten hoş sende en büyüklerine binmişsin insan arionlarıda çekerdi gerçi ucundan gördüm 410 ' u.JD ' lere gelince girişteki 6210R dehşete düşürüyor insanı tabi bize büyük makineler...Sanada audi şanzımanlı R serisi yakışır fotolardan birinde vardı sanırsam ;)