3085 Mf verip 2012 5445 Almayı düşünüyoruz

İyi günler baya süredir takipteyim bu gün aranıza katıldım tek çeker 3085 traktörümüzü verip 5445 almayı düşünüyoruz ama facebooktaki sayfalarda sürekli 5445'in enjektör arızası verdiğini yazıyorlar bayada bir masraf çıkartıyormuş yorumuz nedir alınmalımı daha yeni seri olan 5600 serilerinemi bakmalıyız.

Hoş geldiniz, comman rail traktör kalite mazot ister, aynı konudan bende muzdaribim , dün same enjektör fiyatını duyunca şok oldum, yenş nesil motorun masrafı ağır olur, alınacaksa sıfıra yakın alınmalı, yada turbo intercollu motorla idare etmeli.traktör tercihi çok önemli fergusoncuysanız 5450 olanlar commanrail değil olası bi yakıt sistemi arızasında masraf ax olur benim görüşüm.

Başlangıç torkları fazla düşük modeller var.Sıra dönüşlerinde traktör vites düşer ve işi yavaşlatır.
Motor devrini max tork noktası üzerinde tutmak ister, sırada max güç ile çalışmak ister.
Hafif ön kepçe çalışması ve ot bağlama için dizayn yapılıyor.
Tam otomatik geçişli şanzımanla kullanmak gerekiyor.Hi Lo geçiş, idare eder durumda kalır.
Mf 5400 seri tork yedekleri olarak güzel, fakat başka modellere de bakılabilir.
Deuthz 5125, nominal 88 kw, max 93 kw, 500 n.m. klasik, motor grafiği, Same Explorer , MF 3000 serisi ile benzer nitelik taşıyor.
Motor, yüksek kükürtlü mazotla çalışabiliyor, fazla yakıt seçmez.Enjektörler, değişim zamanı gelince fiyatları biraz düşündürür.
Agco, 3 silindir motorlar, 1700 -1900 , 4 silindir motorlar, 1600 - 1800 devir arası en az yakıt bölgesi bulunuyor.
Yazılımla sabit tork ve güç aralıklarının boyu biraz uzatılabilir fakat ek donanım gereksinimleri var, turbo ve yakıt pompası değiştirmek gerekebilir.
Motor karakteristiği olarakta MF 3085 ten sonra size epey farklı gelecektir.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı