5083E 4*4 Frene Basınca 4*4 Geçermi, Geçmezmi ?

Arkadaşlar hepinize merhaba benim 2020 model 5083 E Traktörüm var sıfır aldım şuan 150 saate, traktörü aldığımda dururken de frene basınca 4*4 ışığı yanıyordu yolda giderken frene basınca da yanıyordu 2 ay kadar önce ışığın hiç yanmadığını fark ettim servise haber verdim geldiler baktılar şimdi yolda giderken geçiyor fakat dururken yavaş giderken geçmiyor servise söylüyorum onlar net bilgi veremiyor yeni çıkan 75 e lere baktım onlarda dururken de geçiyor yolda giderken de 105 m lere baktım onlarda öyle arkadaşımın 2016 model 93 e si var oda öyle frene basınca hemen 4*4 geçiyor servistekilere anlatıyorum durumu hala yok olmaz yolda giderken geçer dururken geçmez diye cevap veriyorlar bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum arkadaşlar kullanan arkadaşlar kendi motorlarındaki durumu yazarsa çok sevinirim bu işi garanti bitmeden çözmem gerekiyor

4 ceker ışıgi hem 4 ceker dügmesine hemde fren e baglidir herhangi birine basarsan yanar,frenden bağli oldugu yerde bi sorun vardir ışik yanmaz ama 4 cekere gecer.2014 5065 var 4 ceker ışigi bizim motorda yok ama cekere geciyo.Düğmeli her modelde frene basinca 4 cekere geciyo diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Osman86
Hocam 5105m var onda frene her basman da yanıyor.Ayni şekilde kuzenlerim de 5093e, 5083e var onlarda da durum aynı.
5093 e ve 5083 e den birinin kısa bir videosunu çekebilirmisiniz servisle bu konuda sıkıntı yaşıyoruz bende durumun böyle olduğunu söyledim ama serviteki usta inatla yok diyor biri geliyor öyle diyor diğeri geliyor öyle değil diyor motorun garantisi bitmeden yapılsın istiyorum

5093 e ve 5083 e den birinin kısa bir videosunu çekebilirmisiniz servisle bu konuda sıkıntı yaşıyoruz bende durumun böyle olduğunu söyledim ama serviteki usta inatla yok diyor biri geliyor öyle diyor diğeri geliyor öyle değil diyor motorun garantisi bitmeden yapılsın istiyorum
Elektronik olarak çiftçeker devreye giriyor ise geçer. Yalnız bi önceki kasalar böyle değil.

İlla arıza aramayın bence bir de sigortaları kontrol edin bir yerden su alıp sigortası da patlamış olabilir bir elektrikçiye gösterin isterseniz
ağrıza aramıyorum sorun var ise garantisi bitmeden yaptırmak istiyorum servisin birinin dediğini diğeri tutmuyor napıcamızı bizde bilemedik biri geliyor sorun var diyor diğeri geliyor birşey yok diyor gelen usta bilmezse ?