54 c hararet sorununa yardım

selamun aleyküm arkadaşlar 54 c nin hararet sorunundan başım dertte. Daha önce motorda hiç hararet yoktu ibre ortaya bile çok nadir gelirdi. Ne zaman radyatör delindi yeni ERKA marka radyatör alıp taktım ozamandan beri hem radyatörden devamlı su atıyor hemde hararet bilmeyen motor tarlaya girince hemen hararet yapıyor.Silindir contasından şüphelendim usta motorda sorun yok diyor radyatörü açtırıp temizlettim biraz su atmadı sonra yine aynı .Radyatörcü yeni radyatör yapayım sorun olmaz diyor ama 1.ooo tl diyor ben de tam emin olamadım ve yaptırmadım Daha önce ERKA marka radyatör kullanıp sorun yaşayan oldumu bu sorunu nasıl çözerim bilenler yardım etsin hararetten iş yapamaz oldum...

Aynı sorun bende de vardı, 2001 model 54c. Termostat devirdaim naptıysam bana mısın demedi. ne motoruna ne de pompasına anahtar değmemişti Sonra kafama tak etti komple motor tamiri yaptırdım. Pahalıya mal oldu ama kafam artık rahat.

Izmirli kardeşim conta yanık değil diyorsun termostat yeni radyatör yeni geriye devirdaim kalıyor yada radyatöre suyu fazla koyuyorsun fazlasını atıyor sen su kaynattı sanıyorsun birde su kaynatırken göstergen yani ibren nerelere kadar çıkıyor yakın olsan bakar yardımcı olurum ancak sen tam anlamıyosun galiba güvenebileceğin bir ustaya baktır yoksa kafan çok karışır .Bahsettiğin arıza basit radyatör kapağından başlar sekman kaynatıp piston sarmayakadar gider görmeden yapılan yorumlar seni muallakta bırakır iyi bir usta bu sorunu rahat çözer.

Izmirli kardeşim conta yanık değil diyorsun termostat yeni radyatör yeni geriye devirdaim kalıyor yada radyatöre suyu fazla koyuyorsun fazlasını atıyor sen su kaynattı sanıyorsun birde su kaynatırken göstergen yani ibren nerelere kadar çıkıyor yakın olsan bakar yardımcı olurum ancak sen tam anlamıyosun galiba güvenebileceğin bir ustaya baktır yoksa kafan çok karışır .Bahsettiğin arıza basit radyatör kapağından başlar sekman kaynatıp piston sarmayakadar gider görmeden yapılan yorumlar seni muallakta bırakır iyi bir usta bu sorunu rahat çözer.

devirdaim de yeni takıldı suyun fazlasını atmıyor nerdeyse 4 litre atıyo hararet göstergesi de yarıyı geçiyor su baya sıcak oluyor

Benim 480 asiri sicakta sıkısınca hararet yapmaya meilliydi kale 5 sirali radyator aldim termostadi degistirdim antifrizi ekledim suan kipirdamiyor cok memnunum daha cozemesem pervaneyi degiscektim gerek kalmadi.
antifriz olmadan su kanallari tort pislik yapiyor radyotor ne olsa ise yaramiyor