ARES Tanıtım Vidyosu Kendi Çekimim...!!!

Ynt: ARES Tanıtım Vidyosu Kendi Çekimim...!!!

ersanakyai link=topic=2537.msg206880#msg206880 date=1250971843' Alıntı:
Amin amin. 10 senedir değiştirmeye niyetleniyoruz 56 ' yı ama hep bir sonraki seneye kalıyor, tıpkı bu yıl olduğu gibi.

Peki bu diskli pulluklar, normal pulluğun yaptığı işi aynen yapabiliyor mu? yakıtta niye bu kadar fark ediyor?

Sürüm derinliği baya iyi bir karış kadar derin sürüyor. Normal pulluktan farkı toprağı dipten patlatmadan gidiyor. Kendine kanal açıyor. Normal pulluk ise toprağı dipten parçalayarak gidiyor. Birde disk toprağı dönerek kestiği için zorlanmıyor. Normal pulluk dipten patlatıp çevirmeye çalışıyor. Bunda ise diskler zaten dönüyor. Böylece çevirmeye faydası oluyor. Kurakta normal pulluklara göre daha rahat sürülüyor. Biz bu yıl tüm anızları disk pullukla sürdük. Zaten tarlalar kıyık olduğu için goble iş yapmıyor. O yüzden diskler tarlayı daha iyi karartıyor. Yatık ekin ve saplarıda kesiyor. Tıkanmada olmuyor. Yağmurlar yağdıktan sonrada çizellerlede aktarma yerlerini süreceğiz. Hem tesviye hemde yağmurlar için dipten yol açmış olacağız. Bu yıl bizim köyde diskler moda oldu. 6 tane aldılar. Herkes disklerle tarlaları sürdüler. Bu gibi faydalardan tercih edildi. Bu yüzden yakıtta biraz daha düşük.

Benim aklımda öyle bir traktör var ama onu yaparsak mazotçular anında temizler herhalde bizi. Yalnız düşündüğüm şey pek de ucuz olmayacak gibi, az yakıp çok çekeceği garanti ama...

nforcer link=topic=2537.msg206885#msg206885 date=1250972234' Alıntı:
bana göre motor; ucuz olcek, az yakçek, çok çekçek var mı acaba öylesi :D

nforcer link=topic=2537.msg206885#msg206885 date=1250972234' Alıntı:
bana göre motor; ucuz olcek, az yakçek, çok çekçek var mı acaba öylesi :D
motor , ucuz olçek cümlesini kaldırırsanız ..diyer özelliklere sahip traktör vardır diye düşünüyorum ..fendt le alakası yoktur ...ön yargılı davranmayalım diye bu cümleyi kullandım...

atilla link=topic=2537.msg206910#msg206910 date=1250975442' Alıntı:
motor , ucuz olçek cümlesini kaldırırsanız ..diyer özelliklere sahip traktör vardır diye düşünüyorum ..fendt le alakası yoktur ...ön yargılı davranmayalım diye bu cümleyi kullandım...
fend dışın da ne war acaba merak ettim...az yakıp çok çeken...yani öneri olarak bikaç marka ...