Arkadaşlar sizden bilgi istiyorum lastik konusun da

Selamın aleyküm cümleten herkese
Ustalarım bizim kullandığımız tümosan 7580dtk traktör var bunun arka tekerleri bitti şimdi lastik alcağız ama malum ekonomi şartları sebebi ile kaplama düşünüyoruz
Özka marka kaplama lastikleri önerdiler bu lastikler nasıldır kaplama almak mantıklımı?
Bildiğiniz markaları tavsiye ederseniz şimdiden teşekkür ederim
Kaplamanın artısı eksisi yazarsanız saygı duyarım ebatları 16.9.30
Traktör ağırlığı 3 tonun üzerinde

Kaç dönüm yer işliyorsunuz? Traktörünüz yılda kaç saat çalışıyor ona göre tercih yapmanızda fayda var. Traktörde lastik çok önemlidir. Lastiğiniz iyi olmazsa traktör gücünü yere aktaramaz dolayısıyla performansı sizi mutlu etmez, yolda zıplar konforu düşer vs.
Kaplama fiyatları ile sıfır lastik fiyatlarını karşılaştırdığınızda bunlarıda hesaba katmanızda fayda var. Ayrıca dayanıklılıkta diğer bi etken.

Ben hiç kaplama lastik kullanmadım oyüzden tam anlamıyla karşılaştırma yapamıyorum.

Ustalarım bizim kullandığımız tümosan 7580dtk traktör var bunun arka tekerleri bitti şimdi lastik alcağız ama malum ekonomi şartları sebebi ile kaplama düşünüyoruz
Özka marka kaplama lastikleri önerdiler bu lastikler nasıldır kaplama almak mantıklımı?
Kaplamanın artısı ucuz olması
performansı normal lastikle aynı ömrüde aynı son sene çatlama diş atma olabilir
Bazı sıkıntısı kaplamadan kaynaklı traktör topallaya bilir bu nu geri değişme şansın var eğer ilk sene kullanımda dişler falan atarsa gene degisilir firma tarafından
Bende traktöre aldım 14,9,28 balans vardı geri değiştiler lastiği düzeldi
Marka olarak özgöçmen kullanılır genelde firma güvenilir

Aleyküm selam,
Lastiğin tabanının kaplamaya uygun nitelikte olması gerekiyor.
Kaplama tabana çentik açılarak yapılıyor.
İşlem düzgün yapılırsa normal lastikten farkı olmaz.
Hatalı kaplama olursa lastikte düzensiz aşınmalar olur.
Yeni ucuz lastik alıp 2 senede tabanı yarılanlarda oluyor.
Kaliteli işçilik varsa kaplama bunlardan daha uzun ömürlü de dayanabilir.

Aleykümselam biz 54 c ye aldık özka 8 kat ama kaplama mı bilmiyorum 5 6 senedir kulanıyoruz dişlerinin ön tarafından yarılmalar oluyor ama hala ilk günkü gibi dişlerinin büyüklüğü bence özka alın sizi baya idare eder hemde ekonomik

A.selam. Bence lastik kaplatacağına sıfırını al. Kaplama lastik e kadar dayanır bilemem ama yeni yeni dir. Biz kasım ayında 3075 traktöre 15/30 lastik 8 kat lassa marka 2019 modelini tanesi 2.400 tl ye aldık. Marka ve fiyat araştır bölgende. Yenisini almak daha mantıklı bence.

Kaplama yapmayın bence yaptı isenizde geçmiş olsun az yer işliyorum diye yarılma yapmıyor sanmayın sert zemine gelince ilk önce çatlıyor sonra lifleri kopup direkt atma yapıyor ucuz arıyorsanız özka alın yada petlas
Özkalar iyidir ama baya baya esneme yaptıgı için traktör yay gibi sallanır
Petlas ise yanaklar çatlama yapar şimdi yeni tiplerinde yok diyorlarlar ama size kalmış

Bu bilgilere dayanarak kaplama mantıklı geliyor yıllık ortalama traktörü maksimum 150 saat kullanıyoruz oda çift sürümü için başka bir iş yapmıyor
Ben kullanıyorum özka güzel lastik kaplama değijl buarada! 12 kat ürünü çok kaliteli takalı 3 yıl oldu gayet memnunum! İlk günkü gibii ekonomik petlas 12katıda övüyolar denemedim! Lastik konusu tamamen ekonomi işi gönül ister cötlnental radial yada lassa agrı güzel lastikler maliyetleride ortada çifti 8-10 bin arası... özka 12pr çifti 3-3.5bin arası...

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı