Atatürk 10 sene daha yaşamış olsaydi

Ülkemizin başında 2. Dünya Savaşı'nda o olurdu
Taslar yerinden oynayacağı için , yeni kurulan dünya düzeninde başımızda o olurdu
12 adalar
Musul ve Kerkük
Batı Trakya
Bizlerin olma ihtimali yüksekti
Daha birçok tesis ve fabrika açılırdı
Dünyada daha iyi bir konumda olurduk diye hayal ediyorum
Sizlerde bunlara ekleme yapabilirsiniz
Lütfen birbirimizi kırmadan yazisalim

Bizans ve onun artiklarina karşı zafer kazanmış birçok Türk hukumdarlari zamansız ve erken vefat etmiştir , Alpaslan , Fatih Sultan Mehmet , ben yüce Atatürk ünde zehirlenme şüphesiyle erken vefat ettiğini düşünüyorum , kurtuluş savaşında emperyalizme ve onun usaklarina karşı net bir zafer kazandığını , emperyalist ülkelerin sömürgesi birçok ülkeye bizim mücadelemiz örnek olmuştur , bizden sonra birçok ulus bağımsızlık mücadelesi verdi bu emperyalist ülkelere karşı

10 yılda daha yaşasaydı, 1958 de vefat etseydi gibisinden diye bende bazen oturur hayal kurarım. Yaşasaydı yaptığı işleri ve daha yapmakta olduğu işleri yani yarım kalan işler tam olmuş olurdu ve büyük önderimizin neler yapmak istediğini, düşüncelerini daha iyi anlamış olurduk, oturtturmak istediği siyasi düzeni iyi anlardık ama maalesef bazı yapmak istedikleri askıda kaldı. Şimdiki hükümet destekçileri çıkıp da dinsizdi ayyaştı Türk değildi ülkeyi anlaştma ile sattı hezimete uğrattı osmanlıyı bitirdi, bir gecede cahil bıraktı gibi ifadelerde bulunamazlardı. Ayrıca ülkenin arazileri fabrikaları satılmazdı, dış kesimde saygın bir ülke olurduk böyle dalga geçilen değil. Hükümet ve destekçileri yedikleri haramları yetim haklarını milletin gözüne soka soka yiyemezlerdi hiç yoksa.

Ama ne yazık ki büyük önderimiz aramızdan erken ayrıldı. Bizlere düşen ise büyük önderin düşünceleri, ne yapmak isteğini iyi anlayıp, ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak ülkemizi milletimizi en üst seviyelere getirmemiz gerekir, yani kurtarıcımız 10 yıl daha yaşasaydı yok 58 de vefat etseydi hayali kurmayalım. Büyük önderin de dediği kurtarıcı beklemeyelim, kurtarıcı kendimiz olalım.

Atam vakitsiz ayrıldı aramızdan. Dediğiniz gibi 60'lara kadar ülkemizin başında olsaydı, 2. Dünya savaşı ve sonrasında oluşan yeni dünya düzeninde muhtemelen kendinize daha düzgün bir yer edinirdik. Şimdi canımızı sıkan birçok husus belki o günlerde halledilir, Türkiye Cumhuriyeti'nin omurgaları daha sağlam olurdu.

Bu ülkenin kurtuluşu , ilkokuldan başlayan, eğitim sürecidir, vatan sevgisini , ahlaklı olmayı , aşılamaktır, üniversitelerde gençlerimizi ilim le bilimle donatmaktır.bunların hepsinden önemlisi Ahlaktır.yeni nesil her konuda ahlaksız sorumsuz yetişiyor, bu din eğitimiyle olmuyor, Ahlak başka bir boyut .din eğitimşyle olsaydı bu imamın ordusu bizi aya çıkarırdı.Atatürk bir gün ölecekti. Er veya geç biz milli şuur taşıyan gençler yetiştiremiyoruz , Reiz bizi afrine götür diyenler bedelli askerlik yapıyor, bu ülkenin çivisi çıkmış, neresinden tutsan elinde kalıyor. Atanın yeri dolmaz fakat .bu ülkeye hizmet edecek çok kalite insanlar var, sadece biz yanlış seçim yaptık okadar.

hüzünlendim.
keşke 10 değil 100 yıl daha yaşasaydı.
neler olacağını tahmini bile beni gururlandırıyor.

hatta bazen onun şu lafını çok sevdiğim için, lafa yada yazarken "efendiler"diye başlarım.

Nur içinde yatsın.
bir yerlerde okumuştum eskiden" onu yavaş yavaş ölüme gönderdiler" diye.
başındaki karar veren doktorların yahudi olduğu söylenir doğrumudur.

Böyle yapmayın,

Ne zaman ATATÜRK deniLse tüyLerim diken diken oLur

GözLerim doLar ,

ÖyLe çok ihtiyacımız varki şuan ona öyLe çok,

Bir daha geL geL Samsun'dan
Sarı sacLım Mavi gözLüm nerde nerde nerdesin oy
Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Önder Mustafa Kemal Atatürk.

Bu sözü çoğumuz biliriz Atam belki yaşamıyor ama onun fikirlerini yaşatmak bize düşüyor. Eger ki onun ilke ve inkılaplarını özümsersek ve hayatımıza yansıtırsak zaten Atam hiç göçmemiş oluyor.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Önder Mustafa Kemal Atatürk.

Bu sözü çoğumuz biliriz Atam belki yaşamıyor ama onun fikirlerini yaşatmak bize düşüyor. Eger ki onun ilke ve inkılaplarını özümsersek ve hayatımıza yansıtırsak zaten Atam hiç göçmemiş oluyor.
Elimizden geldiği kadar hayat mücadelesinde yapıyoruz yaapcagizda fakat son dönemlerdeki karşı karalayici propagandalar ve bunlara birazcık göz yuman yetkililer etkili oluyorlar

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci49
Toprak reformu yapardı.
1950 yılına kaadar köylü toprak dagitilmis ziraat bankası uzerinden aldirilmis anam 1948 gibi tarla verilmiş menderes gelince içine etmiş hepsinin köylüyü bitirmek için yoksa İsmet paşa dahil olsa bu ülkenin sırtı yere gelmezdi 1987yilina kadar Osmanlı'nın borcu ödendi o kadar fabrika yapıldı kamulastirildi atam olsaydı tabiki düşünemiyorum dahil çok farklı olurdu topraksız köylü kalmamamssi için çok igras vermişler 1948de ağalar toplanmış Menderes'e seni başbakan yaparız koyenstutilerini kaparsan Halk evleri vs demişler oda istediklerini yapmış çiftçi kaç yıl geri gitti Allah bilir ülkede NATO'nun kucağına oturttu Kore'ye asker gönderdi meclisin izni olmada uzerine mallar asılan insan vs birkaç iyi adam ve en başta atam vs İsmet paşa bu ülkeyi yokluk borç içinde halk açken kurdular 1944 te kıtlık olmuş rahmetli babam anlatmıştı yollarda ölen insanlar kul yağmış verim alamamislar vs üst üste gelmiş herşey 2.dunya savaşı İsmet paşa sormuşlar paşam hazine 270milyon var ne yapalım dursun biz çok çile çektik zamanı gelince kullanırız demiş menderes ilk 3yilda bitirmiş şimdiki Lee gibi olanı yemiş borç yapmış marsal vs ülkemize en büyük zararı mendere s ve birkaç kişi yapmış bu adamlar olmasaydı belki şimdi çağ atlamistik 1961de ilk Arabi yapılmış arkasında duran olmammis 1974 te Ecevit ambargo da Petlas ASELSAN havelsan roketsan kurmuş Erbakan Tümosan vs fabrikalar sadece Demirel köprüler fabrikalar ilk köprü 22milyon dolara yapılmış 2. Köprü 250milyon dolardı yanılmıyorsam oto yollar kimse demedi biz yaptık diye devlet yapıyor belesti şimdiki Leer paraylan 1987de asker ve üniversite birlik olup tuzla jip fabrikasında araba üretiyor %100yerli askere ormancilara dsi sonra 2006kilit vuruluyor 90yildayapilanlar 15yilda satıldı bitiremedilerde 20140te Hacettepe üniversitesi %100yerli elektrikli araba yapıyor deposu 4tl doluyor 300km gidiyor ist.ankara 18tl kimse destek çıkmıyor halk olarak ne ordunun ne üniversitelerin nede kurumlarımızın arkasında durduk ilk milli eğitim bakanı üniversiteler bağımsızdır demiş atamın bakaniydi siyet elini sürerse bağımsızlıktan çıkar demişti doğru o üniversiteler boştur demişti adamlar 100yil öncesini gorurmisler vekiller önlerini göremiyor sadece maaşlarını aldilarmi sorun yok çiftçi aç çiftçi aç olursa halkta aç olur çift caliacakki sanayii den mal alacak çark dönecek sanırım atam ve İsmet pasadam sonr aecevit Erbakan harici çiftçiyi düşünen olmamamis

1950yilina kadarbircok petrol kuyuları açılmış yanılmıyorsam 13kuyudan çok iyi petrol çıkıyor madenleri saymakla bitiremedim iş burokratlarda bitiyor rahmetli Recep Yazıcıoğlu Denizli'de uranyum madeni bulunduğunu ama mühendislerin öldürüldüğünü duyar hemen gider numuneyi kendi alır götürürken valinin arabasını ucururlar ASELSAN muhendislerinide öldürdüler kim bunların arkasında PKK bitmiyorsa arkasında birileri vardır komutanlar değilde başka birileri kim olabilir askere vur dersen vurur izin vermezsen vuramaz açılımı düşünün askere dokunmayı taliamtaliammtini biz verdik dedik diyenler yargilandimi ozaman iş mecliste biter o avekilleri biz seçiyoruz denetlwnmelilerde kurumları bitirdiler kaz dağlarının altında ne var acaba ben inanmıyorum şahsen altın arandogina tundaglar dişik didik edildi yabancılar %2 ülkeye ödeyip kalanını cebe koyuyorlar resmen birileri Telekom gibi peşkeş çekiyor halk ayaklanmadigi sürece eşeğe çok semer vuran olur eşeğe altın semer de vursan yine eşek esektir sadece telekomdan 1tl ödemeden 30milyar doları cebe koydular taşınmaz arsalarını binalarını sattilar kablolaeinida sattilar telekomun başındaki yönetim kurumunda üst yönetici Cumhurbaşkanı yardimcisiydi nasıl akkimi zi savundu bilmem 30milyar dolar hazineye girdi adam işini düzgün yapmasa oraya atanmazdi ?Telekom bitik şekilde bankalara kilitlendi aldığı borclan sadece bir kurum bu ya diğerleri hastaneler köprüler yollar say say bitmez gelecekte götürürüz hepsini

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
1950 yılına kaadar köylü toprak dagitilmis ziraat bankası uzerinden aldirilmis anam 1948 gibi tarla verilmiş menderes gelince içine etmiş hepsinin köylüyü bitirmek için yoksa İsmet paşa dahil olsa bu ülkenin sırtı yere gelmezdi 1987yilina kadar Osmanlı'nın borcu ödendi o kadar fabrika yapıldı kamulastirildi atam olsaydı tabiki düşünemiyorum dahil çok farklı olurdu topraksız köylü kalmamamssi için çok igras vermişler 1948de ağalar toplanmış Menderes'e seni başbakan yaparız koyenstutilerini kaparsan Halk evleri vs demişler oda istediklerini yapmış çiftçi kaç yıl geri gitti Allah bilir ülkede NATO'nun kucağına oturttu Kore'ye asker gönderdi meclisin izni olmada uzerine mallar asılan insan vs birkaç iyi adam ve en başta atam vs İsmet paşa bu ülkeyi yokluk borç içinde halk açken kurdular 1944 te kıtlık olmuş rahmetli babam anlatmıştı yollarda ölen insanlar kul yağmış verim alamamislar vs üst üste gelmiş herşey 2.dunya savaşı İsmet paşa sormuşlar paşam hazine 270milyon var ne yapalım dursun biz çok çile çektik zamanı gelince kullanırız demiş menderes ilk 3yilda bitirmiş şimdiki Lee gibi olanı yemiş borç yapmış marsal vs ülkemize en büyük zararı mendere s ve birkaç kişi yapmış bu adamlar olmasaydı belki şimdi çağ atlamistik 1961de ilk Arabi yapılmış arkasında duran olmammis 1974 te Ecevit ambargo da Petlas ASELSAN havelsan roketsan kurmuş Erbakan Tümosan vs fabrikalar sadece Demirel köprüler fabrikalar ilk köprü 22milyon dolara yapılmış 2. Köprü 250milyon dolardı yanılmıyorsam oto yollar kimse demedi biz yaptık diye devlet yapıyor belesti şimdiki Leer paraylan 1987de asker ve üniversite birlik olup tuzla jip fabrikasında araba üretiyor %100yerli askere ormancilara dsi sonra 2006kilit vuruluyor 90yildayapilanlar 15yilda satıldı bitiremedilerde 20140te Hacettepe üniversitesi %100yerli elektrikli araba yapıyor deposu 4tl doluyor 300km gidiyor ist.ankara 18tl kimse destek çıkmıyor halk olarak ne ordunun ne üniversitelerin nede kurumlarımızın arkasında durduk ilk milli eğitim bakanı üniversiteler bağımsızdır demiş atamın bakaniydi siyet elini sürerse bağımsızlıktan çıkar demişti doğru o üniversiteler boştur demişti adamlar 100yil öncesini gorurmisler vekiller önlerini göremiyor sadece maaşlarını aldilarmi sorun yok çiftçi aç çiftçi aç olursa halkta aç olur çift caliacakki sanayii den mal alacak çark dönecek sanırım atam ve İsmet pasadam sonr aecevit Erbakan harici çiftçiyi düşünen olmamamis
Ismet paşada ki vatanseverliğin milyonda biri mendereste olamaz ama iste kahraman yaptılar menderesi