BAĞFAŞ'IN SAHİBİNDEN GÜBRE KONUSUNDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

14.10.2010
2,248
4,094
Amasya

Biz gübre konusunda fiyatlardan yakınıyoruz.İlginç işler oluyor.Gübretaş'ın arazisinde altın bulunuyor.Çıkarılması için 2008'de rodövans karşılığı anlaşma yapılan şirketle, yükümlülüklerini yerine getirmediği için anlaşma bitiriliyor.Ne hikmetse birisi bunu farkediyor, sonrasında hisse değerleri uçuyor. Birisinin içine doğamaz mı, doğabilir,şirket açıklamalarını iyi izleyip anlamını iyi değerlendirir ve gereğini yapar mı,yapabilir.
Şimdi de deniz sümüğü nedeniyle Bağfaş'ın faaliyeti durduruldu.
Bütün belirtiler tarım arazilerinin (içinde altın bulunmasa bile) nüfus artışı nedeniyle altın olacağını gösteriyor. Tarımın tedarikçilerindeki hareketlenmeler dikkat çekici.Topraklarımıza sahip çıkalım.

Son düzenleme:
altını onceden koza sahibi akın ipek bulmuştu. akın ipek'in bulduğu altınlar onlar.
O bulsaydı Gübretaş'la rodövans ( çıkarılan malın bir kısmının mal sahibine verilmesi ) anlaşmasını yapar mı?
Mal sahibi Gübretaş.
Aslında Gübretaş, davayla ilgili olarak kamuoyunu 2016'dan itibaren adım adım bilgilendirmiş.

Aralık 2019'da da ,davayı kazanıp kesinleştirdiğini bildirmiş.Ancak ortalığın çalkalanması 22 Aralık 2020 tarihli açıklamadan sonra oluyor.

https://www.dunya.com/finans/haberler/gubretas-35-milyon-onsluk-altin-buldu-haberi-604573 (Genel müdürün açıklaması)

Genel müdüre göre kesinleşmiş rezerv:3.2 milyon ons, potansiyel değer:6 milyar USD
Bir ons altının çıkarma+pazara sunma maliyeti: 1700 USD (kaynak: google ), bir onsta kazanç bugün için 158 USD, şirketin potansiyel kazancı.158X3.2 M
Gübretaş altını kendi çıkarmak için şirket kurduğundan, o şirketin karıda Gübretaş'a ait olacak.
Gübretaş hepimizin olduğundan (% 25 hisse halka açık) Türkiye için kazanç.
Biz dönelim ''ne olacak bu gübre fiyatları'' sohbetlerimize :)

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
Altin maliyeti 1.000 dolar/ ons civarinda , ancak bir kismini para almadan devlete vermesi gerekiyor. Yine de ons basina yaklasik 400 dolar kalir. Madenin isletmeye alinip iyi bir kapasite Ile calismasi icin cok buyuk yatirim ve 4-5 sene lazim. Hayirlisi .

Bu işler bizi aşar 10 lira larda felan gübretaş İn kagıdı kaç kere gözüne takıldı ama alamadım bir türlü ama o kadar garip olaylar duyuyoruz ki artık şunu anladım biz hiçbirşey iz sadece çalışan kesimiz ama şu var bazıları ne kadar zenginleşiyorsa huzuru o kadar kaçıyor ama ben mesela bu akşam düğünüme gittim yarın sabah işime gideceğim bir mücadele içindeyim huzurluyum onlar belki her gün et yıyor ama benim sabah çapa yaparken yediğim ekmek su ve domates onlarınkınden 100 kat lezzetli

Bu işler bizi aşar 10 lira larda felan gübretaş İn kagıdı kaç kere gözüne takıldı ama alamadım bir türlü ama o kadar garip olaylar duyuyoruz ki artık şunu anladım biz hiçbirşey iz sadece çalışan kesimiz ama şu var bazıları ne kadar zenginleşiyorsa huzuru o kadar kaçıyor ama ben mesela bu akşam düğünüme gittim yarın sabah işime gideceğim bir mücadele içindeyim huzurluyum onlar belki her gün et yıyor ama benim sabah çapa yaparken yediğim ekmek su ve domates onlarınkınden 100 kat lezzetli
Biz asılız ama birilerine taraf olmaktan kendi çıkarları unutturulan, yeterki bizim adamın namı yürüsün noktasına getirilenleriz. Kendimizi daha iyisine layık bile görmüyoruz artık. Biz mücadele içindeyiz ama onlar da mücadele içinde. Bizi kendi çıkarları doğrultusunda propaganda ile besleyip kandırarak, kendi çıkarlarımızı ikinci plana attıracak algı yönetimine maruz bırakmaları, kendi derdimizi unutturup, onları savunma derdine düşürebilmeleri, bunlar hep bir mücadele sonucu. Ömür boyu çalışsa kazanamayacağı serveti bir ayda elde edenleri savunur hale getirebiliyor bu algı yönetimi. İnsanlar kendi derdini unutup adam yarıştırmanın derdine düşüyor. Oysa, kendini ön plana alsaydı insan, kimse onu boş ve gerçeklikten uzak sözlerle kandıramazdı.

• Beğen
Tepkiler: Bave ve Adil_d
Güzel düşünceler.
Ancak,ülkenin sahibi millettir,milletin adına bütün mekanizmaları işleten sistem devlettir.Devlet millet için ve millet adına iş görür.
On liradan hisse alsaydın kimsenin hakkını yemiş olmayacaktın,yatırım tercihini bu şekilde kullanmış olacaktın.Başkası ev alır,arazi alır,yurtdışında gezip tozup yer,çar çur eder,iş kurar batırır ya da kalkınır.Hakkıyla kazanılan parayı herkes dilediği gibi tasarruf eder.

Arkadaşlar ben burada onları savunmuyorum bazılarının hisse almasını felan eleştirmıyorum ama malesef bazı durumlar var ki bizim kaderimiz mi dıyelim ve ya alışılmış çaresizlik mi dıyelim Türk milletine öğretilmiş bu yaşam tarzı ama elbet bir gün mizan terazisi kurulacak orda göreceğiz