BAŞAK 2060

26.11.2008
1,400
353
43
İstanbul

selamlar arkadaşlar zetor 10641 kepçeli traktörün yanına ot biçme ve ara işler için 2017 model 700 saat de başak 2060 tenteli modeli 80 bin tl anlaştım.
40 peşin 40 ağustos ödemeli.
adapazarı koç trktörde motor.
aslında gönlüm 2075 klasik model olandı o yoktu bu oldu .
ama daha almış değilim .
fiyat biraz yüksek farkaındayım..
bu traktörü kullanan var ise söyleyecekelri benim için önemli şimdiden teşekkür ederim..

Abi şu etikenin olduğu yeri incele bir ilanda görmüştüm dikkatimi çekti 34. Kw gücünün olduğu yazıyor bu da 45 bg gibi birşey yapıyor belki fabrika yanlış basmıştır bilemem
Sonalika motor var üstünde egr sistemi var bildiklerim bu kadar
Screenshot_2020-01-25-18-57-32-1.png

Erkunt 58, tenteli ve Başak 2060 , kabinli, modeli kullandık. 1 yıl önce kabinli modeli 70 000 TL ye takasa geri vermiştik.
Başak şanzıman olarak biraz daha seridir.Lift o matic mandallıdır , düğmeli değildir, bir kaç donatı farkı var.
Motor 43,7 kw, 58 hp, 230 n.m. tork veriyor, mazot pompa ayarı yapılınca keçi gibi olur.
Biz yonca biçmede kullanıyoruz , derin yulaf biçiminde traktör alt açıklık bazen yetersiz gelebilir.
Tamburlu çayır makinesinde şaft muhafazası gerekir, şafta ot dolanıyor.
Erkunt 58 de 540-540 E kolunu boşa alıp mekanik el debriyajını aşağı konumda tutarız.
Çekili kalınca içerideki bilya boşa döner, kuyruk mili ışığı yanık kalıyor, önemsemiyoruz.
Ara işlerde çekiş konusunda sıkıntı olmaz.
Derin pullukla rahat çalışılmıyor.
Başak 2060, fren olarak daha iyidir.Pedallar daha kullanışlıdır.
Oturma alanı biraz dar kalıyor.Hayırlısı olsun.

• Beğen
Tepkiler: osmanli