başak ön lastikler

Ynt: başak ön lastikler

TT 55 link=topic=38428.msg329153#msg329153 date=1295942524' Alıntı:
başak layık olduğu yerde değil.bunun tek sorumlusu da üreticileri.işi sıkı tutsalardı erkunt un yerinde başak olurdu.eski steyr kullanıcıları başka markalara kaçmış.

Evet aynen öyle,biz Başak ve Tümosan tedarikçisiyiz.Oradan ikisinide karşılaştırabiliyorum.Başak fabrikası tamamen kişilerin gayretiyle yürüyen seri imalatı iyi yapamayan bir firma.Siparişleri bile doğru düzgün veremiyorlar,paralarıda yok.Tümosanın sahipleri albayraklar,adamlarda para var tedarikçiye gününde parasını verebildikleri için fiyatları da düşük alıyorlar.Ayrıca adetleride yüksek.

Başakın şu anda en büyük sıkıntısı traktörlerin pahalıya mal edilmesi.Bu nedenle fiyatta pahalı oluyor,bayilerde bu fiyatlara satmaya yanaşmıyorlar.Bu nedenle baya bayi kaçtı.Bayi olmayınca satışta olmadı,satış olmayınca tedarikçi zam yaptı,işçiler maaşlarını alamadı vs. vs.Hakikaten çok zor zamandan geçtiler.Şu anda yeniden toparlanmaya çalışıyorlar,artık herşeyi kendileri üretme anlayışından da vazgeçtiler sanırım.Yeni modellerde Perkins motor olacak dendi ama şu anda ne durumda bilemiyorum.Bir bayiye sormak lazım.Fakat benim gördüğüm Başakın tekrar yükselmeye başladığı,hem piyasa iyi,hem de ne kadarda olsa Başakın bir müşteri kitlesi var.Bazı yörelerde çok tutulan bir motor.Ben özellikle bu 2060 serisine çok güveniyorum.Başakın kurtarıcısı gözümde.2085 fiyatları pahalı ve rakibi çok.Ama 2060 herşeyiyle 10 numara traktör.

Mriyantonov link=topic=38428.msg329258#msg329258 date=1295951568' Alıntı:
Evet aynen öyle,biz Başak ve Tümosan tedarikçisiyiz.Oradan ikisinide karşılaştırabiliyorum.Başak fabrikası tamamen kişilerin gayretiyle yürüyen seri imalatı iyi yapamayan bir firma.Siparişleri bile doğru düzgün veremiyorlar,paralarıda yok.Tümosanın sahipleri albayraklar,adamlarda para var tedarikçiye gününde parasını verebildikleri için fiyatları da düşük alıyorlar.Ayrıca adetleride yüksek.

Başakın şu anda en büyük sıkıntısı traktörlerin pahalıya mal edilmesi.Bu nedenle fiyatta pahalı oluyor,bayilerde bu fiyatlara satmaya yanaşmıyorlar.Bu nedenle baya bayi kaçtı.Bayi olmayınca satışta olmadı,satış olmayınca tedarikçi zam yaptı,işçiler maaşlarını alamadı vs. vs.Hakikaten çok zor zamandan geçtiler.Şu anda yeniden toparlanmaya çalışıyorlar,artık herşeyi kendileri üretme anlayışından da vazgeçtiler sanırım.Yeni modellerde Perkins motor olacak dendi ama şu anda ne durumda bilemiyorum.Bir bayiye sormak lazım.Fakat benim gördüğüm Başakın tekrar yükselmeye başladığı,hem piyasa iyi,hem de ne kadarda olsa Başakın bir müşteri kitlesi var.Bazı yörelerde çok tutulan bir motor.Ben özellikle bu 2060 serisine çok güveniyorum.Başakın kurtarıcısı gözümde.2085 fiyatları pahalı ve rakibi çok.Ama 2060 herşeyiyle 10 numara traktör.
perkins motoru koyacaklar ben şuna inanıyorum ki 2-3 seneye kalmaz başak traktörün nerelerde olduğunu görcez zaten avusturyayada motor gönderecekler diye duydum

adem gül link=topic=38428.msg329265#msg329265 date=1295952030' Alıntı:
perkins motoru koyacaklar ben şuna inanıyorum ki 2-3 seneye kalmaz başak traktörün nerelerde olduğunu görcez zaten avusturyayada motor gönderecekler diye duydum

Perkins motorun konulma sebebi sanırım euro 3 ' e geçmek için.Euro 3 bir yatırım gerektiriyordu Başakta ne para ne de zaman yok sanırım,böylece Perkinse geçiyorlar.Şu anda geçmiş olmaları gerekmekte malum 2011 ' deyiz.Siz ne zaman aldınız motoru?Bu arada üstünde bizim damper valfi var,her indirip kaldırdığında beni düşünebilirsin güçç*-*

Avusturyaya motor zaten gönderiyorlar,eski Steyrlar için filan sanırım ;)

Mriyantonov link=topic=38428.msg329268#msg329268 date=1295952279' Alıntı:
Perkins motorun konulma sebebi sanırım euro 3 ' e geçmek için.Euro 3 bir yatırım gerektiriyordu Başakta ne para ne de zaman yok sanırım,böylece Perkinse geçiyorlar.Şu anda geçmiş olmaları gerekmekte malum 2011 ' deyiz.Siz ne zaman aldınız motoru?Bu arada üstünde bizim damper valfi var,her indirip kaldırdığında beni düşünebilirsin güçç*-*

Avusturyaya motor zaten gönderiyorlar,eski Steyrlar için filan sanırım ;)
eski steyr mı kaldı yeni kasalardan bahsediyorum ben.buarada damper valfi ne :S

adem gül link=topic=38428.msg329275#msg329275 date=1295952850' Alıntı:
eski steyr mı kaldı yeni kasalardan bahsediyorum ben.buarada damper valfi ne :S

Başak traktör fabrikasınının Steyr ' a şu anda motor verebileceğini hiç sanmıyorum.Sadece Steyr modelleri için yedek parça olarak sandık yani komple motor üretip yolluyorlar diye biliyorum.

Abicim arka pulluğu filan indirip kaldırmana yarayan hidrolik kumanda koluna traktörcüler genelde damper valfi diyorlar ;)

Mriyantonov link=topic=38428.msg329284#msg329284 date=1295953048' Alıntı:
Başak traktör fabrikasınının Steyr ' a şu anda motor verebileceğini hiç sanmıyorum.Sadece Steyr modelleri için yedek parça olarak sandık yani komple motor üretip yolluyorlar diye biliyorum.

Abicim arka pulluğu filan indirip kaldırmana yarayan hidrolik kumanda koluna traktörcüler genelde damper valfi diyorlar ;)
başak traktör vermeyeçekte kim vercek yaa aly-*-s

Steyr motorunu kendi üretiyordur,zaten steyr teknoloji firması,daha öncede söylediğim gibi adamlar mercedese bile teknoloji satıyorlar.

başak perkins motor kullanmaz .erkunt kullandıda ne oldu.motordan memnun olan yok.motorlardan memnun olanlarda başkaları dalga geçmesin diye memnunuz diyor .2.olarak başak perkins motor olursa yerli motor olmaz erkunttanda farkı kalmaz.başağın motoru kendine yeter.sadece 100 hp ve üzeri motor çıkarırlarsa bunlardada silindirleri büyütüp piyasaya sürerse o zman başağın üzerine motor tanımam.(zaten başağın üzerine motor tanımıyorom)

airsal link=topic=38428.msg385005#msg385005 date=1303321970' Alıntı:
başak perkins motor kullanmaz .erkunt kullandıda ne oldu.motordan memnun olan yok.motorlardan memnun olanlarda başkaları dalga geçmesin diye memnunuz diyor .2.olarak başak perkins motor olursa yerli motor olmaz erkunttanda farkı kalmaz.başağın motoru kendine yeter.sadece 100 hp ve üzeri motor çıkarırlarsa bunlardada silindirleri büyütüp piyasaya sürerse o zman başağın üzerine motor tanımam.(zaten başağın üzerine motor tanımıyorom)
şety*-* şety*-* şety*-*

başak olmadan önce Steyr iken alanların belki dikkatini çekmiştir. kullanma kılavuzunda 'daimler - steyr - puch ' ortak yapımıdır diye yazar. STEYR ingiliz şirketidir. şanzuman ve diferansiyel konusunda dünyanın 1 numarasıdır. daimler bildiğiniz gibi MERCEDES markasının sahibi olan şirketdir. PUCH avusturya firmasıdır.
steyr traktörler markasını şanzumanından almıştır. bunu da Steyr dişli gruplarının ününden faydalanmak için bilinçli olarak yaptıklarını düşünüyorum. zaten STEYR amblemi kaporta dışında; sadece şanzumanın üzerinde vardır. başka parçalarda göremezsiniz.
motor da herhangi bir amblem veya marka olmamasına rağmen, MERCEDES tir.
yani işi özü; ingiliz şanzuman cı STEYR şanzuman ve diferansiyelini veriyor, alman DAİMLER motorunu (pompasıyla birlikte) veriyor, avusturyalı PUCH firmasıda, kendi tesislerinde diğer teferruatlarının temin ve montajını yapıyor, ilk steyr böyle ortaya çıkıyor.
STEYR lerin, önemli üstün özellikleri buradan geliyor. dünyanın en iyi şanzumanı, dünyanın en ünlü ve sağlam motoru ile biraraya getiren bir ürün.
AYRICA,
1-1978 model 768 in hidrolik kaldırma kapasitesine sahip olamayan, aynı beygir gücünde 2011 model pek çok traktör var.
2-mekanik de olsa İLERİ-GERİ mekik kolu olan ilk traktördür.şimdi pek çok ünlü marka daha yeni yeni kullanmaya başladı. örnek JD de bile mekik kolu olmayan alt modeller hala var.
3-buçuk şanzumanı olan ilk traktördür. şimdi pek çok ünlü marka daha yeni yeni buçuk şanzımana geçiş yaptı.

herkese saygı ve selamlar

Başak hayırlı olsun.Lastiklerde güzel durmuş.

airsal link=topic=38428.msg385005#msg385005 date=1303321970' Alıntı:

Traktör kötülemek bitti.Sıra motorlarına mı geldi.Perkins motor kötü bu lafa ancak zuha-*-s ;D zuha-*-s geçilir. ;D