Başkent Traktör 299 S

Ynt: Başkent Traktör 299 S

Bizim köyde bi abi gidiyor itmco bayisine denemek icin istiyor eğer hosuma gidirse alcam dio tmm diyolar veriyolar bizm abiye itmco285 i oda getiriyo köye takiyo pulluğu gidiyo gece gündüz demiyo 2 günde bütün tarlalarını süruyo bitiriyor neyse itmconun bayisi koye geliyo köydende bi tane mf288 var onla giriyolar tarlaya deniyor felan bizde pancar yüklüyok tarlada neyse bunlar gidiyo biri itmco ya goble takmislar geldiler yanımıza komsu tarlada bi abimz var onlara yardım ediyoz ahi dedi şurası biraz kamış lı yav suraya iki dönüverde kamısları kıyılsın dedi itmco bayside al yav kendin yap hoşuna giderse bitanede sana veririk dedi tarla sahibi saldı gobleyi döndü geldi goble kalkmiyo kollar kalkiyo kollar iniyo goble kalkıyor adam rezil oldu kolları indirdi gobleyi kaldırdı gitti aradan 3 ay sonra kısın kar yağıyor köyde bende dışarıya ciktim baktım köyde bi motor dönüyor yanima durdu hacı kasım abinin evi nere dedi bende tarif ettim baktım motor itmco285 kabinsiz neyse bunlar köyün ortasnda dörtlüleri döner lambayı yaktı gittiler bu hacı Kasım da denemye getiren adam itimcoyu , hacı kasim abite süpriz yapmaya gelmişler itmcoyu buda demis ben sizen motor istemedim zaten kıs islet bityi ben napiyim motoru dio geri gönderiyor itimcoyu. Yaza doğru baktı olacak gibi deil gidiyo td75 alip geliyo.yazık itmcoyu getiren adam donmus tur heralde 15km geldi 15te geri gitti olan bayiye oldu

Ynt: Başkent Traktör 299 S

perkins motorun arkasına eğrelti birşeyler uyduruvermişler. ne platform var ,ne lift-o matik var. ne shuttle ne elektrikli 4x4 var.3600 kaldırma kapasitesi de az.büyük ekipmanlar takılır buna.

motoru da EURO II sanayi bakanlığı neden izin vermiş ki buna anlamadım.

Bu traktör Tr çiftçisinin geçmişten bugüne yaşayarak tecrübe ettiği standartların altındadır.