Bir traktörün orjinal saat ve km sinin değiştirildiğini nasıl anlarız

s.a hocam yukarıda serdar abinin de dediği gibi pedallar, yağ çubuğunu çıkarıp gaza bastığınızda dışa üfleme yağ atma varsa, yokuş aşağı inerken motor frenini güçlü yapmazsa, havalandırma borusundan buhar atarsa, saati düşük, modeli yüksekse rektefeliktir, yada saati değilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Araç plakasından mesaj ile sorgulama yapın. Son 3 muayeneye kaç saatlerde girdiği mesaj olarak geliyor. İnternette araştırın bulursunuz. Numara aklımda degil şuan.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hocam ülkedeki traktörlerin çoğu muayene olmuyor adamlar mekanik saati söküp arkasında vidayla geriye çevirip çevirip istediği saate getiriyor, elektronik saatlerde de buna benzer numaralar mevcut, traktörün muhtelif yerlerindeki civatların filan aşınma durumu, direksiyonu orijinalse direksiyon aşınması ele verir, ortalama balya bağlamayan, pancar sulama gibi sürekli işlerde çalışmayan bir traktör yılda 500-800 saat arası çalışır keyif çiftçisi, yazlıkçı traktörü, az dönüm arazisi olan evin traktörü değilse ben o traktöre pek tekin bakmam işin açığı

• Beğen
Hocam ülkedeki traktörlerin çoğu muayene olmuyor adamlar mekanik saati söküp arkasında vidayla geriye çevirip çevirip istediği saate getiriyor, elektronik saatlerde de buna benzer numaralar mevcut, traktörün muhtelif yerlerindeki civatların filan aşınma durumu, direksiyonu orijinalse direksiyon aşınması ele verir, ortalama balya bağlamayan, pancar sulama gibi sürekli işlerde çalışmayan bir traktör yılda 500-800 saat arası çalışır keyif çiftçisi, yazlıkçı traktörü, az dönüm arazisi olan evin traktörü değilse ben o traktöre pek tekin bakmam işin açığı
Haklisiniz hocam memleket hırsız, uğursuz dolu. Lakin 3-5 yaşında traktörler için etkili bir kontrol yöntemi. İlk muayenede saat az olduğu için genelde düşürmüyorlar. Sonradan düşürseler de anlaşılıyor. İlk muayenede 1000, ikincide1300 falan olursa bariz olarak bağırıyor. Sizin belirttiğiniz ve diğer arkadaşların belirttiği yöntemlerin tamamı gözden geçirilmeli. Bizim bu işten başımız yandı, traktörü aldıktan sonra şüphelendim ve mesaj attım. Keşke almadan sorgulasaymışım.
İkinci elde modeli düşük ve saati orjinal traktör bulmak pek mümkün değil zaten.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Çeltikçi den, pancarcı dan.ormancı dan traktör alırken seçici davranmalı.aceleci davranmamalı.traktörün plakasındaki harflerden bulunduğu ilin hangi ilçesinden veya mümkünse köyü dahi öğrenilir.Google de o köyün nesi ile ilgili özelliği olduğu yazıyor.

• Beğen