BOZOK..LANDİNİ...

Ynt: BOZOK..LANDİNİ...

Bunların fabrikaları traktör fabrikası değil montaj fabrikası. Uzel gibi olmaları için bir fırın ekmek yemeleri gerekiyor. Ben bu traktörün disk freninden aldım. Uzel 240 dan motor olarak güçlü ve performanslı fakat işcilik olarak uzelden çok kalitesiz. Bunu da belirteyim. Yığmışlar parçaları sadece montaj yapıyorlar. Kalite kontrol diye birşey yok. Ondan sonrada servis ve müşteri yönlendirmesiyle sürekli parça değiştirip uzel 240 kalitesine doğru yol almaya çalışıyorlar.
Örnek: Traktörü aldığımda 4 vites çok zor geçiyordu. Ayrıca kuyruk mili de geçmiyordu. İlk başta daha yeni dişliler alışacak dediler. Baktım ki kuyruk milini geçirmek için ve 4 vitede takmak için traktörle savaşıyorum, götürdüm traktörü ikiye böldürdüm şanzumanda vites kilidi arızalı çıktı değiştirdiler. Birde traktörün debriyajı fabrikadan ayarsız gelmiş ayarladılar. Ayrıca hidrolik kadranının üzerindeki pozisyon , yukarı , aşağı gibi yazılar silinmiş okunmuyor. Sanki 40 yıllık 135 masseyin üzerinden sökülüp takılmış gibi. Daha bunun gibi birkaç şey.
Traktörün üzerinde ben uzel 240 daki gibi kontrol edilmiştir etiketini göremedim. Bu neyi gösteriyor ? Demekki burası traktör fabrikası değil toplama fabrikası. Traktör banttan çıkınca kontrol edilmeden bayiye sevk ediliyor. Benim bildiğim traktör battan çıkınca traktörü bir teste tabi tutarsın kontrol edersin eksikleri varsa düzeltirsin ama yok.
Bütün bu yan sanayi firmalarının türemesinin sebebi UZEL dir. Uzel traktör üretseydi bizde gidip bozok almak zorunda kalmazdık. Yazıklar olsun Uzele.

PLADAL link=topic=51088.msg624751#msg624751 date=1346155520' Alıntı:
Bunların fabrikaları traktör fabrikası değil montaj fabrikası. Uzel gibi olmaları için bir fırın ekmek yemeleri gerekiyor. Ben bu traktörün disk freninden aldım. Uzel 240 dan motor olarak güçlü ve performanslı fakat işcilik olarak uzelden çok kalitesiz. Bunu da belirteyim. Yığmışlar parçaları sadece montaj yapıyorlar. Kalite kontrol diye birşey yok. Ondan sonrada servis ve müşteri yönlendirmesiyle sürekli parça değiştirip uzel 240 kalitesine doğru yol almaya çalışıyorlar.
Örnek: Traktörü aldığımda 4 vites çok zor geçiyordu. Ayrıca kuyruk mili de geçmiyordu. İlk başta daha yeni dişliler alışacak dediler. Baktım ki kuyruk milini geçirmek için ve 4 vitede takmak için traktörle savaşıyorum, götürdüm traktörü ikiye böldürdüm şanzumanda vites kilidi arızalı çıktı değiştirdiler. Birde traktörün debriyajı fabrikadan ayarsız gelmiş ayarladılar. Ayrıca hidrolik kadranının üzerindeki pozisyon , yukarı , aşağı gibi yazılar silinmiş okunmuyor. Sanki 40 yıllık 135 masseyin üzerinden sökülüp takılmış gibi. Daha bunun gibi birkaç şey.
Traktörün üzerinde ben uzel 240 daki gibi kontrol edilmiştir etiketini göremedim. Bu neyi gösteriyor ? Demekki burası traktör fabrikası değil toplama fabrikası. Traktör banttan çıkınca kontrol edilmeden bayiye sevk ediliyor. Benim bildiğim traktör battan çıkınca traktörü bir teste tabi tutarsın kontrol edersin eksikleri varsa düzeltirsin ama yok.
Bütün bu yan sanayi firmalarının türemesinin sebebi UZEL dir. Uzel traktör üretseydi bizde gidip bozok almak zorunda kalmazdık. Yazıklar olsun Uzele.

Bunlarda aynı parçaları kullandığına göre Uzel ' e de bu parçaları yapan birileri vardı demekki...
Mağdur olmak kötü sorun yaşamakta, mağduriyetin giderilmesi önemli olan bence..

Hayırlı olsun abi 2615e kardeş aldın herhalde,bizimle de paylaşırsın artık fotoğraflarını..

Birde abi resimlerde görüldüğü gibi motoru tekerler dönüp dönmüyor mu diye bakıyorlardır viteslerde geçiyor mu geçmiyor mu diye illaki...Kuyruk miline geçirmek için debriyaja sonuna kadar basmak gerekiyor çok aşağıda kavrıyor çünkü geçmiyor da değil biraz sert iktirmek gerekiyor.Bu adamlar bu kadar da pervasız değillerdir herhalde hiçbirşeyine bakmadan yollayacak kadar..Sorun çıkmayacak diye birşey yok,bizdekinde bile çıktı götürdük ve yaptılar, burada sıfır TD nin şanzuman sökülmüş fotoğrafını herkes gördü, Allah tren kazası vermesin gerisi hallolur gider..

Buda yeni 260 modeli.. :)

demir45 link=topic=51088.msg630837#msg630837 date=1347663103' Alıntı:
Diyebilirsiniz de,ben memnun olurum paylaşırsanız..
Valla demir45 sen yeterince paylaşmıssın zaten. Kuyruk milini geçirmek için debriyaja sonuna kdar basılması gerektiğini çok iyi biliyorum. Yıllardır 240 kullandık. Sonuna kadar bassan bile caru curul ötüyor geçmiyor işte. Ayrıca traktörün ön lastiklerinin bir tarafı şu an bitti. Fabrikadan rotbalans ayarı bozuk gelmiş. Daha ne diyeyim. Bu adamlar beni sinir hastası ettiler vessalam.
Traktörlerin kaportasında yazan Newholand , Massey Ferguson gibi yazıların ne anlama geldiğini ve neler ifade ettiğini Bozok u alınca anladım. Onlar sadece birer yazı değilmiş. 2 elden tutunda kaliteye kadar aslında çok şey ifade ediyormuş. Neyse benim için bir hayat tecrübesi oldu.

Şu cümle çok hoşuma gitti bir daha paylaşmak istiyorum :
Traktörlerin kaportasında yazan Newholand , Massey Ferguson gibi yazıların ne anlama geldiğini ve neler ifade ettiğini Bozok u alınca anladım. Onlar sadece birer yazı değilmiş. 2 elden tutunda kaliteye kadar aslında çok şey ifade ediyormuş.

demir45 link=topic=51088.msg630958#msg630958 date=1347721939' Alıntı:
En olmamış traktörü sana göndermişler herhalde abi, sen bir tarafı bitmiş lastiklerin resmini yolla bana ben bir sorarım..
Şu an herhangi bir sorun kalmadı. İşler rayına oturdu. 1 yıllık traktörün 2 elini beklemek biraz haksızlık galiba. Zamanla olur gider. Massey Ferguson 2615 in de eski 240 ve 135 likler kadar bile piyasası yok. Çünkü oda yeni çıktı. Benim 2615 inde daha 2 aylıkken şarz dinamosu değişmişti. Şu an bozok da herhangi bir sorun yok demir 45.

PLADAL link=topic=51088.msg631716#msg631716 date=1347971254' Alıntı:
Şu an herhangi bir sorun kalmadı. İşler rayına oturdu. 1 yıllık traktörün 2 elini beklemek biraz haksızlık galiba. Zamanla olur gider. Massey Ferguson 2615 in de eski 240 ve 135 likler kadar bile piyasası yok. Çünkü oda yeni çıktı. Benim 2615 inde daha 2 aylıkken şarz dinamosu değişmişti. Şu an bozok da herhangi bir sorun yok demir 45.

:)