BOZOK STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

BOZOK STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

12/01/2013

Arkadaşlar bugün Avrasya Tarım Fuarı 2013 ' ü ziyaret ettim. Bu yılın ilk fuarıydı. Fuar katılımcı firmalar bakımından biraz eksikti. Fazla firma yer almıyordu. Ama yakın bölge çiftçileri için gezilebilecek bir fuardı. Standlar ufak, ürünler çoktu. Ziyaret etmesi biraz zor oluyordu. Fuarda yoğunluk olarak balya makinaları vardı. Sanırım samanın para yapmasından dolayı tüm firmalar balya makinası üretme yoluna girmişler. Hiç bu işle alakası olmayan firmalar bile balya makinası çıkarmışlar. Seneye bakalım piyasa nasıl olacak. Onun dışında pnömatik mibzer getiren firmada çoktu. Birçok firma pnömatik mibzer çıkarmış. Oda dikkatimi çekti. Fuarda traktör firmalarının yoğun olmamasını piyasanın doygunluğu olarak düşündüm. Birçok önemli firma yer almıyordu. Şimdi sizler ile bugün çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum...;)

Arkadaşlar bu fotoğraflarda Bozok standını göreceksiniz. Bozok standında yenilik olarak 260 ve 270 serileri yer alıyordu. Fakat pek yoğun bir ilgi yoktu...;)

alipasalierkan............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: BOZOK STANDI - AVRASYA TARIM FUARI 2013...!!!

Teşekkürler. Gittikçe merak eder oldum bozokları? İzlenimleriniz nasıl ziyaretçi arkadaşlarım, ilgi alaka firma desteği, güvence vermeleri konularında neler düşünüyorsunuz?

KARDEŞ EN İYİ BİLGİ MAHMUT ARKADAŞTA VAR KENDİSİ 7066 NIN YAPMADIĞI İŞİ BOZOK 45 E YAPTIRMIŞ YAKIT İYİ DİYOR BİZİM BURALARDA DA VAR BENDE HARMANDA ALICAM 45 LİĞİNİ KAFAYA KOYDUM PARÇASI ZATEN 240 LARIN AYNISI 55 HP GÜCÜNDE GÖRÜNTÜ UZELİN AYNISI HİNT FERGUSONU GİBİ DEĞİL

mesutuzelci link=topic=61644.msg687793#msg687793 date=1358508761' Alıntı:
KARDEŞ EN İYİ BİLGİ MAHMUT ARKADAŞTA VAR KENDİSİ 7066 NIN YAPMADIĞI İŞİ BOZOK 45 E YAPTIRMIŞ YAKIT İYİ DİYOR BİZİM BURALARDA DA VAR BENDE HARMANDA ALICAM 45 LİĞİNİ KAFAYA KOYDUM PARÇASI ZATEN 240 LARIN AYNISI 55 HP GÜCÜNDE GÖRÜNTÜ UZELİN AYNISI HİNT FERGUSONU GİBİ DEĞİL
:D

Görüştüm evet güzel olduğunu anlattı, nitekim videolarda da bu belli oluyor. İsteğim düzenlenecek bir tarla gününde test etmek, hatta pulluktan ziyade bu traktörü kullandığım 1600 lt lik turbo ilaç makinesinde denemek istiyorum. 2. kademede iken MF 260 Golda bile illallah ettiriyor çünkü bu makine. Eğer onun hakkını verirse problem yok, gerçekten çok güzel yapmışlar derim.

Çağrı link=topic=61644.msg687795#msg687795 date=1358508893' Alıntı:

Abi ben sana öyle mi dedim yav... Yada şöyle diyeyim neden 70 66 değil de 265s gidibiliyor en büyük avantajı arkasının hafif ve ince teker olması.. Biraz çamur, balon lastik ve ağır olduğundan 265s kadar performans gösterememiş olabilir..
Ama hiçbir zaman ben bunu 70 66 ile kıyaslamadım zaten kıyasa da gelmez..Sadece şartlara uygunluğu ile o an büyük bir performans sergilemiş o kadar..Bunu 70 66 dan iyi çekiyor diye anlamak yanlış olur ki bunu diyebilmem için benim aynı tarlada ikisini de karşılaştırmak lazım ki o zaman böyle bir şekilde ifade edebileyim..

Bunlar da 70 66 nın ama toprak biraz daha ağır olsa kolay çekemez bunu kuruda hiç çekemez zaten ama en doğru zamanda görüldüğü üzere rahatça çekebiliyor.. Mesela Tokat videosunda adam 3 10 numara takıyoruz diyor..
sivas akincilar 45s bozok 5li pulluk ve uzel 3lu pulluk
Mesela adamlar 240 la karşılaştırmışlar o da yanlış zaten 240 50 hp,, bu 57 hp ama pulluk büyük 240 tan orası ayrı..

Sende öyle deyince abi,ben formda başka özel de başka anlatıyormuşum gibi oluyor... ne-*-s

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mahmut arkadaş Bozok un bayisi yada bayinin bi akrabası olsa gerek. 70-66 nın yapamadığı işi bozok 45 e yaptırdığını söylüyorsa. sadece meyve bahçesi arasına girerse 70 66 büyük gelir, bozok 45 yapar :) . 270 lik güzel duruyor, fiyatları ne civarda acaba, nh erkuntun yarı fiyatı olursa ancak alırım. çünkü servis ağı geniş değil yada servisler işlek yerlerde değil. ben görmedim. fakat ucuza satarlarsa helal olsun, rekabet olur.

keltaşlı link=topic=61644.msg689774#msg689774 date=1358851081' Alıntı:
Mahmut arkadaş Bozok un bayisi yada bayinin bi akrabası olsa gerek. 70-66 nın yapamadığı işi bozok 45 e yaptırdığını söylüyorsa. sadece meyve bahçesi arasına girerse 70 66 büyük gelir, bozok 45 yapar :) . 270 lik güzel duruyor, fiyatları ne civarda acaba, nh erkuntun yarı fiyatı olursa ancak alırım. çünkü servis ağı geniş değil yada servisler işlek yerlerde değil. ben görmedim. fakat ucuza satarlarsa helal olsun, rekabet olur.

Yukarıda açıkladım abi.. Bozok hakkında bana giren çıkan bir şey yok.. İşi de ben yaptırmadım, 70 66 nın sahibi ızgarayı çekemediği için istemiş onun yerine kullanmışlar mibzer de de, o kadar..

:) Şunu da sorayım, siz 70 in sahibi olsanız böyle bir şeyi anlatır mısınız? Görünen ve doğru bir tane, o adam yukarıda ki fotoğraflardaki o kadar milletin içinde de söyledi, gelin size de aynı şeyi söyler..Ben burada kuyruklu yalan uzatmıyorum, ne olduysa o ne gördüysek o görmediğimiz birşeyleri hayal edipte anlatmıyorum yani.. Az çok biliyorum hangi motorun ne olduğunu 70 i hidrolik kolları olamaz,yan yanada koymadım hiçbir zaman ikisini bana sorsanız ben 66 derim ,her motorunda kendi avantaj sağlayacağı durumlar, şartlar olgunlaştığında ortaya çıkabiliyor..
Ek: Sondan ikinci fotoda sağda tentesi gözüken motorda onun, bundan sonra aldı..

Videodaki 240 la karşılaştırmada hile olduğunu düşünüyorum. tarla gününe getirilen bozok 45 te standart motor yerine belki 260, 270 in motoru var, yada massey 240 motor isteyen bitik traktör. 4 lü pulluğu 2,5 tonluk 2073 bile patinaj ederek çekerken 45 lik traktör diferansiyel kilidine basmadan 5 i pulluğu o hızda nasıl çekiyor hayretler içinde kalıyorum. kimsenin bilmediği EURO-10 dört turbolu common rail motor mu var üstünde? insanı salak yerine koyan videolardan gıcık kapıyorum. bozokun iddiası belli, iflas etmeden uzelin ürettiği masseyi üretip ucuza satmak. gerisi hikaye bence.

Mahmutt link=topic=61644.msg689780#msg689780 date=1358852831' Alıntı:
:) Şunu da sorayım, siz 70 in sahibi olsanız böyle bir şeyi anlatır mısınız? Görünen ve doğru bir tane, o adam yukarıda ki fotoğraflardaki o kadar milletin içinde de söyledi, gelin size de aynı şeyi söyler..Ben burada kuyruklu yalan uzatmıyorum, ne olduysa o ne gördüysek o görmediğimiz birşeyleri hayal edipte anlatmıyorum yani.. Az çok biliyorum hangi motorun ne olduğunu 70 i hidrolik kolları olamaz,yan yanada koymadım hiçbir zaman ikisini bana sorsanız ben 66 derim ,her motorunda kendi avantaj sağlayacağı durumlar, şartlar olgunlaştığında ortaya çıkabiliyor..
Ek: Sondan ikinci fotoda sağda tentesi gözüken motorda onun, bundan sonra aldı..
Şartlar olgunlaştığı zaman dediğin gibi ara işlerde, mibzerde vb. hafif işlerde az yakarak 70 66 dan daha verimli yapar. Ama 70-66 nın yapamadığı işi yaptırmış deyince insanın aklına yokuş yukarı yüklü römorku 70 çekememiş, 45 çekmiş gibi bi anlam çağıriştırıyor.

keltaşlı link=topic=61644.msg689785#msg689785 date=1358853672' Alıntı:
Videodaki 240 la karşılaştırmada hile olduğunu düşünüyorum. tarla gününe getirilen bozok 45 te standart motor yerine belki 260, 270 in motoru var, yada massey 240 motor isteyen bitik traktör. 4 lü pulluğu 2,5 tonluk 2073 bile patinaj ederek çekerken 45 lik traktör diferansiyel kilidine basmadan 5 i pulluğu o hızda nasıl çekiyor hayretler içinde kalıyorum. kimsenin bilmediği EURO-10 dört turbolu common rail motor mu var üstünde? insanı salak yerine koyan videolardan gıcık kapıyorum. bozokun iddiası belli, iflas etmeden uzelin ürettiği masseyi üretip ucuza satmak. gerisi hikaye bence.

O video benim değil abi zaten 240 ta Uzelin turbolu olanlardan yeni duruyor bitik motor gibi durmuyor ama bilinmez yinede,
Bizim buraya geldiklerinde benim çektiğim video da var,http://www.youtube.com/watch?v=NogoqNzGdUo bu motorda da dediğin gibi biraz abartıp Euro 20 yapalım öyle bir motor varsa bizimkilerde öyle olması lazım çünkü aynı pulluğu çekebiliyor.. Bizim motorla çekimim yok ters zamanlara geliyor bu çift işi ondan..
Abi sana bura da gördüklerimi de anlatsam da sana saçma geliyorsa senin bu motora binip denemen lazım yani kısacası bu binip deneyip görmen lazım ki o zaman kafandaki soru işaretleri gider.

Toprak yapısı da etki eder, o 5 liyi her yerde öyle çekemez..
Yüklü römork yokuş yukarı çekişitenten bahsetmedim abi ben öyle birşey de gelmesin aklına..
70 66 nın yapamadığı işi derken ben yaptırmadım sahibi orada 265 i sürende 45s yi sürende 66 nın sahibi de... O adam bunu diyorsa doğrudur dedim..Ardından 265s süren de aynı şeyi söyledi farklı mekan ve zamanda,yalan söyleyecekler değiller...
66 çekmesi gerekip te başaramadığı 32 li ,,,, 45s nin çektiği 28 li ızgara.. Aynı yerde 265s nin de çektiği 32 li..

Benim anlatıklarım da saçmalık veyahutta uydurma bu motoru üste çıkarma gibi bir durum yok( ne halt olduğu belli zaten) gelip sorsa birileri bunlara yine aynı şeyi söylerler, çünkü görünen o.. Ha bunu ben soramayacaklar nasıl olsa vs. diye uzatıp da sallamıyorum olay bu yani..

mahmut kardeş bende bozokluyum artık aldım sonunda paylaştıkların için teşekkürler canavar gibi masallah hız kitide taktırdım teşekkürler senin paylaştıkların sayesinde aldım herkese tavsiye ederim bursalı arkadaşada selamlar ne bu düşmanlık abi mal iyiymiş valla kullandım bizzat şahitoldum tavsiem sende bi dene ondansonra i daha iyi anlarsın

Traktörü bizzat sürdüm 90 lık 75 lik 45 s 260 gold pover 45s i birde ama 240 s i süremedim traktör cidden çok seri gidiyor yaş zeminde 5 li puuk çektik 290 olan 285 s 4x4 ü ezdi resmen massey hafif traktöer adamlar ağır traktör yapmış abi bnce ön yargılı olmamak lazım artrak içinde aynı şeyi dediler bizim köyden biri mardinden aldı ceyhana getirdi abi traktör çamurda öle seri gidiyor ki batmıyor bile mesela süperlinenin kıymetininbilmedi türk milleti çin malı dediler sadece kaputu çinden geliyordu şanzumanı Fiatagri 110-90 şasesi fln hidrolikleri
ve motoro ingiliz ricado pekins kabin türk malı yarış kabindi fakat traktöre gene trak kulüp üyeleri çamur attı nhye benziyor yok bilmem ne adamlar Afedersiniz camız gibi traktör kullanıyoridi arkalarına bakiolardı 2 de 1 süperline os sorunu çözdü karşıda kamera arkana bak kameradan lcd ekran buz dolabı üyeler bir traktör için fazla olduğunu söyledi fakat şunuda unuttularki onlar sürücünün konforunu sağlıyor dediğim gibi camıza alışmışız.
Şimdi bakıyorum boz<ok türk malı ben alırım abi ben almicam sen almican kim alacak ;? tutturmuşsunuz bir ital sevdası peşinden gidiyorsunuz abi yiğidi öldür hakkını ver demişler traktörgüzel abi üstüne bidiğimde bana hissettiriyor gücünü tabi çiftçilerimiz ford 3600 fiat 640 falan alışmış hidrolik direksiyon deil fln ama burda hidrolik direksiyon lift-otomatik turbo ve en önemlisi süper pomopa kullanılmış rolantide atyrı yakıyor tarlada ayrı yakior falan filan traktör laf atmayalıı mbnce sahip çıkalım aksine bnce en iyisi türk malı yabancılar gtiriyor johndeere fln parça kırıyor hade parçayı bekle 1-ay2ay ama bozokun fabrikasının kapandığını parça bulamadığını hesab edelim (massey uzel başkent) traktörlerin parçalarıın aynısı zaten hiç bu yöncden düşünmüşmydünüz bnde merak uyandırdı doğrusunu söylemek gerekirse

Sırada gelecek modeller MF 135 ve X35 var herhalde. Geriye doğru efsanelerden gidiyorsak, bunlar gibi kilometre taşları unutulmamalı.

Ardından da büyük ihtimal öküz ve kara saban üretilmeye başlanacak. Biçer yerine orak, balya makinası yerine diğren, pulluk yerine çapa.. Istikamet bu.

Ne olursa olsun, Klasikleri yaşatmalıyız.