Case servis günlüğü

Geçen dikkat ettim el freni hafif kaçırıyor onu yaptırmak için ve hidrolik kolların yükseklik ayarını yaptırmak için servise geldim. Servisteki arkadaş bindi frenlere baktı yüksekten kavrıyor fren merkezlerinde sıkıntı var dedi içeri alıp 2 tarafında fren merkezlerini garantiden değiştirdi. Ortakol en alta takılıydı bu ortada olacak çok ağır ekipmanda en üste tak en altı kullanma bi yerleri kırar dedi

Resimler ve ekler

• DSC_1940.JPG
    DSC_1940.JPG
    950.4 KB · Görüntüleme: 118
  • DSC_1941.JPG
    DSC_1941.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 147
Servisin parçayı hemen tedarik edip olaya müdahale etmesi güzel .Orta kolda hidroligi hassasiyeti nerden aldığı önemli eğer ki kollardan alıyor sa ağır ekipmanda sizin kullandiginiz gibi olması lazım öğle değilde hidrolik orta kolun takıldığı yerden alıyorsa servisin dediği gibi kullanmanız lazım...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Servisin parçayı hemen tedarik edip olaya müdahale etmesi güzel .Orta kolda hidroligi hassasiyeti nerden aldığı önemli eğer ki kollardan alıyor sa ağır ekipmanda sizin kullandiginiz gibi olması lazım öğle değilde hidrolik orta kolun takıldığı yerden alıyorsa servisin dediği gibi kullanmanız lazım...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Servis işçilik ve yedek parça konusunda başarılı hassasiyeti ortakoldan alıyor en alt deliğin yanında öne bağlantılı çubuk var.

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
Profesörlük yapmış olucam belki ama: pulluk,çizel,tiller,kazayağı dip kazan pinokyo bu ekipmanlarda orta kol en alta takılır.yani mesnetin hidroliğe sabitlenip hareketli nokta netarafta ise oraya baglanır hassasiyet yapması için.orta pozisyona takarsan hassasiyet yapmamaktan dolayı traktörde asıl ozaman bir yerleri kırma ihtimali olur.yani duyarsızlaşır zorlandıktan bir süre sonra sistem vazifesini yapmaya çalişır tabi bu arada traktör ya boğulur yada hidrolik kumanda kolundan yukarı yönlü komut vermek zorunda kalinır.bu çokta istenilen bir durum degildir.bu islemi sistem kendi yapmalı.en alt pozisyonda takılı iken yolda taşıma esnasında dikkatli gitmekte fayda var.ayrıca hidrolik hassasiyetini dahada arttırmak için bağlantı yerinin sa tarafında ki çubuk kısaltılip uzaltılıyor.kısaltılırsa hassasiyet sağırlaşıyor.uzaltılırsa daha duyarlı oluyor.

Son düzenleme:
Profesörlük yapmış olucam belki ama: pulluk,çizel,tiller,kazayağı dip kazan pinokyo bu ekipmanlarda orta kol en alta takılır.yani mesnetin hidroliğe sabitlenip hareketli nokta netarafta ise oraya baglanır hassasiyet yapması için.orta pozisyona takarsan hassasiyet yapmamaktan dolayı traktörde asıl ozaman bir yerleri kırma ihtimali olur.yani duyarsızlaşır zorlandıktan bir süre sonra sistem vazifesini yapmaya çalişır tabi bu arada traktör ya boğulur yada hidrolik kumanda kolundan yukarı yönlü komut vermek zorunda kalinır.bu çokta istenilen bir durum degildir.bu islemi sistem kendi yapmalı.en alt pozisyonda takılı iken yolda taşıma esnasında dikkatli gitmekte fayda var.ayrıca hidrolik hassasiyetini dahada arttırmak için bağlantı yerinin sa tarafında ki çubuk kısaltılip uzaltılıyor.kısaltılırsa hassasiyet sağırlaşıyor.uzaltılırsa daha duyarlı oluyor.

Bende öyle biliyorum dünde söyledim ama nafile inat ediyor. Bizim civarda çok ağır ekipman yok benim pulluk ve kültivatör hariç ağır malzeme yok.

Bir yerleri kırar dediği içteki hassasiyet yayı.Taşıma durumunda hassasiyet açık kalırsa vuruntu olduğu zaman yayı kırıyor, hidrolikler hassasiyet yapmıyor.Yay değiştirmek durumunda kalırsınız.