Çift hareketli Çayır bicme zipkali

Arkadaşlar normal tambura göre biçim hizi nasil bundan almak istiyirum korunga fig yulaf yonca bicmek icin avantajlari dezavantajlari nelerdir. Ma4ka konusunda hepsi aynimi
474c9b3a171a4cb4986c4d0cf0c19a8c.jpg
5bd6c19a2a5a0cfd95f613556d3c53dd.jpg
dfcf98a8d7af7ad1c426b60843047c7d.jpg
a058bb98d7dff58f35ae17cc16d8c3c4.jpg

Selam ali aga..
bende tamburlu ve çift hareketli gaspardo ve sperior çayır biçme makinası kullanıyorum..
benim işim bu..
superior sağlamdır..
kolay kolay kırılmaz..
ses düzeyi gaspardodan biraz fazladır..
zorlu koşulların efendisidir..

gaspardo seridir,sessizdir..
naziktir..
usta kullanıcıysan tek alinabilecek markadır..

gelelim tamburla karşılaşılmaya..

otun ve zeminin güzelliğine göre
tambur kadar hatta daha fazla hızlı iş yaparlar kolay kolay bıçak kırmazlar.
biçme deviri 750pto ile 12-14
tambur ise 18-22 gazla aynı yerde anca iş yapıyor..

tamburun biçtiği her yerde bunlarda Biçer daha hızlı daha temiz.
ortada kesilmemiş ot bırakmazlar.
küçük taşlıyerlerde tambur gibi bıçak kırmazlar..
asla taş fırlatmazlar..

Sonuç olarak tambur bir tek yerde bunlardan üstün..

zemini çamurlu,nemli yerlerde tambur çamuru kolay kolay tutmadığı için rahat iş görür..

geri kalan heryerde tambur HİKAYE..

Sanırım otun kuruma süresi olrak ta, çayır biçme daha iyi, biçtiği otu tambur gibi üst üste değilde
Daha dağınık yatırdığı için, kurumada hızlı olur diye düşünüyorum,

Yatık yerleri biçmede nasıl, çayır biçme ? Deneyen varmı ?
çamurlu yerlerde traktörün orta kolunu uzatıp bıçakların ağzını yukarı kaldırarak daha sorunsuz biçim sağlanırken..

yine orta koldan kısaltıp bıçakları yere tam yatırmak kaydıyla yatmış otu sırtından bile biçebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Ali ÖZAYDIN
Arkadaşlar yorumlariniz için teşekkür ediyorum tatminkar yorumlar bu makinayi almamdaki asil sebepler şunlar iş genişliği 30 cm daha fazla taş fırlattı cam kirildi olayi yok sessiz çalışır mazottan istifade edebiliriz biçilen otu yere yaydığı gibi cabuk kurumasına faydasi olur bunlar tamburla karşılaştırma yapıldığında boyle bir sonuç cikardim.

Bu tür makinalari YouTube de izledim tamburdan seri gibi geldi bana. Yulaf korunga fiğ bunlari bicmek icin tambur kullanip yonca icin almayi düşünüyorum bunu alirsam mf 135 almayida planlıyorum