Çiftçi Şahış Şirketi Hakkında Sorum Var?

Merhabalar ben çiftçiyim e - ticaret sitesi kurdum bunun için şahış şirketi kurmak gerekiyormuş sanırım peki ben çiftçiyim bu yüzden buna rağmen e ticaret yapacağım için şahıs şirketi kurmam gerekiyormu? Eğer gerekiyorsa şahıs şirketinde sade e ticaret faaliyet alanında nasıl yapabilirimz? çünkü tarım için şahıs şirketi kurmak istemiyorum ama diyelim ki kurduk bu çiftçi ile e ticaret işini nasıl yapabilirim sizce fikirlerinizi almak isterim

Merhabalar ben çiftçiyim e - ticaret sitesi kurdum bunun için şahış şirketi kurmak gerekiyormuş sanırım peki ben çiftçiyim bu yüzden buna rağmen e ticaret yapacağım için şahıs şirketi kurmam gerekiyormu? Eğer gerekiyorsa şahıs şirketinde sade e ticaret faaliyet alanında nasıl yapabilirimz? çünkü tarım için şahıs şirketi kurmak istemiyorum ama diyelim ki kurduk bu çiftçi ile e ticaret işini nasıl yapabilirim sizce fikirlerinizi almak isterim
E ticaret üzerinden ne satıyorsun ?

Çok güzel olmuş konu süper olmuş

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

e ticaret işleri bu ara çok meşhur illaki danışmanlık veren uzamnlar yada firmalar vardır,
direk vergi dairesine gidip danışmak yerine bu tarz yerlere ufak ücret karşılığında danışmanlık hizmeti almanız sizin faydanıza olacaktır diye düşünüyorum,
bu işi yapanlar takip edenler pratikte daha bilgililer,

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Tarım için ürettiğiniz her türlü sebze, meyve, ve tahıl kaba yem vb. ürünlerin pazarlanması, satın alınması ile ilgili olarak "Pulluk" adı altında hazırlanan program ve/veya Uygulamanın bağlantı noktası/linki aşağıdadır. İlgisi olanın arkadaşların bilgisine sunulur.

O zaman tüm zarar 😜
0.18 KDV düş yıl sonu 0.20 gelir vergisi düş her ay muhasebe stopaj düş her 1 kg için en az 10 TL kargoya düş bak bakalım ne kalıyor 😄 16 TL den....
ticaret bildiğim kadarıyla şöyle...

alınan malın fiyatı belli...(30 lira olsun)
satış, diyelim...%30 kar eklenerek satılacak
satış fiyatı:
alış fiyatı x 1,3 (30 x1,3=39 tl)
kdv eklenir
39 x1,18=46 tl (7 tl malı alandan alınıp devlete ödenir) (kdv yi malı en son alan ödemiş olur)
malın satış fiyatı: 46 tl +kargo (kargo 10 tl ise) malın satış fiyatı 56 tl olur...
(elmanın, portakalın dalından 1 liradan alınıp, markette 6 liradan satılması gibi)
diyelim 50 ton mal sattınız
1 kg da 9 tl kazanç
1 tonda 9 000 tl kazanç
50 tonda 9 000 x50 =450 000 tl kazanç elde edersiniz...
bunun %20 si gelir vergisi (kazanç vergisi ise)
450 000 x 0,20=90 000 tl vergi ödersiniz
öteki (muhasebe vb) giderler: 20 000 tl olsa...
yıllık kazan:
450 000-(90 000+20 000)=340 000 lira
burada önemli olan, büyük miktarda ürünü ya da birkaç çeşit ürünü satmak...

ne üretiyorsunuz, ne pazarlamayı pilanlıyor sunuz...
ürettiğiniz mahsül dışındaki mahsülleri de satabilirsiniz...
mesela, yeşil ya da siyah zeytin satışı....
ticaret...al...kar ekle...sat