Claas Arion 500 serisi Yag pompasi yag emis borusu sorunu

Herkese Merhaba, Yaklasik 3 Yil once Ankara -Golbasi'nda bulunan bir abimiz Claas Aroin 540 traktorunda yag pompasi emis borusunun catlamasi ve dusmesi sonucu Turbo arizasi yasamisti. Sorunu yasayan abimiz bu sorunun fabrikasyon bir hata oldugunu soylesede Claas servisi bunu kabul etmemisti ancak onarimi ucretsiz (musteri memnuniyeti kapsaminda degerlendirerek ) yapmisti. Bu sorun yasandiginda Traktor 1300 saatte idi.
Simdi benzer Sorunu Eskisehir de ve yine Golbasinda arion 540 kullanicisi iki kisiden daha duyunca bizde (Arion 540 kullanan bir akraba ile birlikte) bunu arastirmaya calsitik ancak yine bu konu ile alakali Claas in bir servis geri cagirma vs. duyurusu yapmadigini ogrendik.
Bizde kendi imkanlarimiz ile ilgili parcanin degisimi konusunda Golbasi John deere servisi ile goruserek akrabamiza ait traktoru bugun sokturduk ve sonuc olarak ayni borunun catladigini gorduk (traktor henuz 850 saatte). Arizaya neden olan yag pompasinin teknik cizimini ( cizimdeki 4 nolu parca) ve traktorden sokulen catlamis parcanin resimlerini ekte yukluyorum Claas Arion 500 kullanan daha dogrusu traktorunda John Deere 4045 serisi motor bulunan herkesin bunu arastirmasinda fayda oldugunu dusunuyorum.
Bu konuda daha once sorun yasamis olan veya arion 500 serisi kullanan arkadaslarimiz var ise bu baslik altinda toplayabilirsek belki Fabrikaya mail atarak toplu olarak cozum bulabiliriz.
Konu ile alakali sorulariniz var ise bildigim konularda yardim edebilirim. Kolay gelsin.

Resimler ve ekler

• WhatsApp Image 2021-01-06 at 18.05.46.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-06 at 18.05.46.jpeg
    90.9 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2021-01-06 at 18.05.47.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-06 at 18.05.47.jpeg
    79.1 KB · Görüntüleme: 38
  • WhatsApp Image 2021-01-06 at 18.07.33.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-06 at 18.07.33.jpeg
    155.8 KB · Görüntüleme: 39
tam bilmiyorum ama john deere olabilir yag buhari filtresinin arkasinda resimdekine benzer bir etiket olmali uzeri boyali olabilir. veya ruhsatta CD4045 ile basliyorsa motor no ayni motor demektir.

Resimler ve ekler

• 2019-05-11 22-23-24.JPG
    2019-05-11 22-23-24.JPG
    122.2 KB · Görüntüleme: 26
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Aynen ruhsatta cd4045 yaziyor arion 430 da karşılaşmadım böyle bi sorunla
Claas in sayfasinda parca katalog kisminda motor kismini jncelediginizde pompa resmi buna benziyorsa ayni pompadir. Bence baktirmakta fayda var, boru kirildiktan sonra is isten geciyor motor blogundan kola cikartma sorunu yasayanlar bile var. Arion 400 serisinin karterini sokmek 500 serisine gore daha kolay olabilir. Siz Ankara nin nersindensiniz?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Hangi koy? parca yerinden cikip kartere dusuyor, sonrasinda motor yaglama islemi duruyor ve bu sirada ilk olarak turbo arizasi oluyor sonra da motor yataklari zarar gormeye basliyor , yatak sarma vs. arizalari meydana geliyor. piston kolu cikartma vs.

• Beğen
Tepkiler: Alexander