Danalarda öksürük

Abiler merhaba besi işi yapıyoruz hayvanlarda öksürük var bu yüzden 2 hayvan telef oldu draksin kullanıyoruz bu ciğer hastalığını önlemek için ne gibi şeyler yapmalıyız ve bu hasta olanları ne gibi tedbirler almalıyız Öner’iniz nedir

Abiler merhaba besi işi yapıyoruz hayvanlarda öksürük var bu yüzden 2 hayvan telef oldu draksin kullanıyoruz bu ciğer hastalığını önlemek için ne gibi şeyler yapmalıyız ve bu hasta olanları ne gibi tedbirler almalıyız Öner’iniz nedir
Hayvanı alırken dikkat etmek sağlam yerlerden almak lazım, ahır havadar olmalı sürekli suya ulaşabilmeli, dengeli besleme yapmalı,takviye vitamin vermeli bağışıklık güçlendirici olarak, işletmeye gelince ayrı bölmede iç dış parazit uygulaması yapıp bir müddet sonra diğer hayvanların yanına alınmalı ve öksürük olan hayvanlarda ben rosin ilacı normal dozdan bir iki gram düşük uyguluyorum tavsiye ederim bazen tam dozu kaldıramıyor, hastalık eğer ileri devredeyse ateş düşürücü de yapılmalı, solunum yolu hastalıkları çoğumuzun başına gelmiştir tedbir tedavi genel olarak belli her yerden bilgi bulunabilir konu hakkında, en önemlisi sağlam yerden sağlam hayvan alıp sağlam bakmak

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
IMG_5169.JPG
ikisini birlikte kullandım geçirdi. Ama draksin bunlardan daha iyi ilaç son çare kullanıyorum draksini.

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
En güzel çözümü aşı yaptırmak. Biz hiprabovis 5'li kullanıyoruz, veterinere bunu veya benzeri aşı sorun. İlaçtan çok daha ucuza gelir, hem hayvan bocalayıp randıman kaybetmez.