Eğer yavruyu kendin üretip yem de üretebiliyorsan ve toplu satış yapabileceğin bir pazar varsa karlı bir sayılabilir ama diğer şekilde yavru ve yemi dışardan alarak yapılıyorsa bence külliyen zarar ... Diğer bir şekilde eğer şehir kasaba vb. bir yere yakın restoran türü bir yerde porsiyon olarak satmak ki bence en karlısı bu. 250gr porsiyonluk bir balığı 25 tl. ye satabiliyorsun o zaman . Yoksa canlısının kg mı 12 tl ki kg başı masrafı neredeyse 9 tl ... Yani iki ton balık satıp kazanılacak para dört ayda 3000 tl ki pek mantıklı değil... Diğer bir güzelliği de benim gibi 1000 tl masraf edip eşe dosta ikram etmek hediye etmek ...
yavru üretme işini çok gözünüzde büyütmeyin bence
ben sazan sağımı videolarını izleyerek yapon balıklarımı sağıp üretebildim ki japon balığı üretmesi oldukça güç bir balık çünkü yumurtasını yemesi gibi pis bir huyu var
yavru üretmedeki en büyük sorununuz yavruyu canlı tutmak olacaktır çünkü çok hassaslar
diğer bir zorluk ise boylamak olacaktır hızlı gelişenler diğerlerinin yem yemesini engelliyor ve ölüyorlar o yüzden boylarına göre ayrı tutulması gerekiyor
dediğiniz gibi restoran işi daha karlı olacaktır tabi ama masraflardan haberim yoktu yemleri bayağı pahalıymış bu kadar olmaması lazım