Erkunt 70 haşbay için nasıl bir traktör

Abilerim ve kardeşlerim selamın aleyküm cümleten
Biz erkunt 70 lik almayı düşünüyoruz bu traktör haşbay ile 10 veya 15 bin balyada bağlar mı? nasıldır randıman konusunda kulanıcı olanlar tavsiye ederler mi?
Ek olarak yeni tip kasa olanlarından 2011 model

86 model 8073 var ona göre nasıldır berkay kardeşim
Meraba fuat ben berkay benim evlat, balyeci iseniz bilmeniz lazım bu traktör balyemakşnesi tercihini, haşbayda td 95 jd enaz 85 hp olsa anca yeterli olur, steyr gitmez gitsede tad vermez , the hoca styer yaparmı yapmaz mı bilir, benim bildipim haşbayda 70-56 fiat ve üstü fiat , tümosan motorları gider, fiat motorları büyüktür hararet yapmaz, siz piyasa içinmi düşünüyorsunuz, traktör mğ alıncak detay yazarsanız yardımcı olacak arkadaşlar çıkar.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
86 model 8073 var ona göre nasıldır berkay kardeşim
Steyr 8073, (DIN normu), 70 hp, 215 n.m.
Erkunt 70, (SAE normu veya Iso normu), 68 hp, 285 n.m. tork veriyor.
LDA olmayan modellere kesinlikle taktırmanızı öneririm, takmassanız randıman vermez.
Balye makinesi saman bağlamada gür alanda 55 kw kuyruk mili gücü ister, zayıf alanlarda 40 kw kuyruk mili gücü de idare eder diyebiliriz.
Sap verimi 300 kg/dk olan tarlada kullanılabilir.
Mümkünse 4 piston traktör öneririm.

Meraba fuat ben berkay benim evlat, balyeci iseniz bilmeniz lazım bu traktör balyemakşnesi tercihini, haşbayda td 95 jd enaz 85 hp olsa anca yeterli olur, steyr gitmez gitsede tad vermez , the hoca styer yaparmı yapmaz mı bilir, benim bildipim haşbayda 70-56 fiat ve üstü fiat , tümosan motorları gider, fiat motorları büyüktür hararet yapmaz, siz piyasa için mi düşünüyorsunuz, traktör mü alıncak detay yazarsanız yardımcı olacak arkadaşlar çıkar.
Steyr sıcak tahammülü az olan bir traktördür, balye de motor çabuk şişiyor, tork düşük, az olan işleri görür, piyasaya çalışmaya fazla gelmez.

• Beğen
Tepkiler: kemal0103
Bikaç sene önce90 model steyr kullandım, gır gırına almıştım, sebzeci motoru 2 sene kullandım hidroliği kuvvetli, ufak tefek işlerde kokluyor, yeri geldimide pehlivan koluyla kafayı dikip gidiyor, değişik bi motor, Ankara motor uydu komşu kaptı benden yine ikinci motor olarak alındı.balye makinesi takan hiç yok o yüzden adres @ the hoca yı gösterdim .

• Beğen
Bikaç sene önce90 model steyr kullandım, gır gırına almıştım, sebzeci motoru 2 sene kullandım hidroliği kuvvetli, ufak tefek işlerde kokluyor, yeri geldimide pehlivan koluyla kafayı dikip gidiyor, değişik bi motor, Ankara motor uydu komşu kaptı benden yine ikinci motor olarak alındı.balye makinesi takan hiç yok o yüzden adres @ the hoca yı gösterdim .
Büyük ve küçük harflere duyarlılık vardır sayın @berkay5720 , @The_Hoca şeklinde yazmalısınız.

Steyr 8073, (DIN normu), 70 hp, 215 n.m.
Erkunt 70, (SAE normu veya Iso normu), 68 hp, 285 n.m. tork veriyor.
LDA olmayan modellere kesinlikle taktırmanızı öneririm, takmassanız randıman vermez.
Balye makinesi saman bağlamada gür alanda 55 kw kuyruk mili gücü ister, zayıf alanlarda 40 kw kuyruk mili gücü de idare eder diyebiliriz.
Sap verimi 300 kg/dk olan tarlada kullanılabilir.
Mümkünse 4 piston traktör öneririm.

Steyr sıcak tahammülü az olan bir traktördür, balye de motor çabuk şişiyor, tork düşük, az olan işleri görür, piyasaya çalışmaya fazla gelmez.

Hocam farkındayım 8073 sıcağı sevmiyor geçen yıl piyasaya çalıştık ama fazla yüklenmeye gelmiyor
Ama başka bir balyacı usta 70 erkunt la çalışıyor memunum diyor
Bende güçlerini torklarını araştırdım
Ama yinede işin kulanıcısı olan diğer ustalara sormak istedim
8073 den biraz iyi olsun hararet yapmasın yeter fazla degil zaten yıllık 10 veya 15 bin balya yapacak
Eklemek isterim hocam dediğiniz gibi elimizde tümosan 75 80 turbolu traktörümüz var bu üçüncü olacak

• Beğen

Hocam farkındayım 8073 sıcağı sevmiyor geçen yıl piyasaya çalıştık ama fazla yüklenmeye gelmiyor
Ama başka bir balyacı usta 70 erkunt la çalışıyor memunum diyor
Bende güçlerini torklarını araştırdım
Ama yinede işin kulanıcısı olan diğer ustalara sormak istedim
8073 den biraz iyi olsun hararet yapmasın yeter fazla degil zaten yıllık 10 veya 15 bin balya yapacak
Eklemek isterim hocam dediğiniz gibi elimizde tümosan 75 80 turbolu traktörümüz var bu üçüncü olacak
Case JX75C ye bir bakın derim, tarlada çalıştıktan sonra eve yorgun gelmezsiniz, debriyaj ve frenler pamuk gibidir, bize dua edersiniz.
Perkins motorlar, motor grafiği olarakta balyede tat vermez.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Abilerim ve kardeşlerim selamın aleyküm cümleten
Biz erkunt 70 lik almayı düşünüyoruz bu traktör haşbay ile 10 veya 15 bin balyada bağlar mı? nasıldır randıman konusunda kulanıcı olanlar tavsiye ederler mi?
Ek olarak yeni tip kasa olanlarından 2011 model

Kardes biz toz saman yapiyorduk Erkunt bereket 60 ile 2008 modeldi radyotorunu degistirdik kalin delik yaptik 3 sezon motorun hic harereti kakmadi ilk iki sezon gibi aklinda olsun koyumuzden bi abi vardi 70 lik erkuntun hasbayda cani cikiyo diyodu buda bilgi olsun sana ama yapar yapmaz diye bisey yok

Yalnız 70-56 'nın kuyruk mili gücü 66 dan daha iyi haberiniz olsun.. Traktörü kuyruk mili için alıyorsunuz bu yüzden belirtme ihtiyacı duydum.
Tümosan 74 80 -82 80 e 540 devirle 750 devir arası dişli attırırsan hepsinden iyi oluyor. Burada 780e yaptırdılar eski kasa 70lik erkunta göre çok iyiydi samanda. Tahminen 15 gazda 450 devir görüyor.
Bu arada eski kasa erkuntlar yenilere göre daha kaliteli çünkü ithal parça kullanılmış ve euro 2 motora sahip olması sebebiyle seri + az yakar.

Tümosan 74 80 -82 80 e 540 devirle 750 devir arası dişli attırırsan hepsinden iyi oluyor. Burada 780e yaptırdılar eski kasa 70lik erkunta göre çok iyiydi samanda. Tahminen 15 gazda 450 devir görüyor.
Bu arada eski kasa erkuntlar yenilere göre daha kaliteli çünkü ithal parça kullanılmış ve euro 2 motora sahip olması sebebiyle seri + az yakar.
Başta bahsettiğim abinin yani balya yapan abinin erkunt 2005 model baya baya övüyor traktörünü demek yenilerden iyi olduğundan övüyormuş adam

Başta bahsettiğim abinin yani balya yapan abinin erkunt 2005 model baya baya övüyor traktörünü demek yenilerden iyi olduğundan övüyormuş adam
Euro 2 yani c serisi motor iyi. Euro 1 ler hararet yükselir ve 7000-8000 saat motor ömrü var. Euro 2 motorla yenilerin parçaları uyar.eski kasaların dişlilerde ithaldir. Hatta ön takım bile zf olan var. Yakıtta ise 70 hplerin en iyileri arasındadır. Onu kullanan bir daha erkunt alır. Tabi memnun olur mu bilmem.

• Beğen
Tepkiler: kemal0103