Erkunt Traktör Zamlı Fiyat Listesi | Ekim 2022

Çarşamba başlıcam kısmet olursa Ekim işine.Eğer karar verdiyseniz biran önce alın çekin kapıya, traktör piyasası araba piyasından beter.Geçen ay biraz baktım piyasaya, benim de niyetim vardı eski motoru yenilemeye 1 ayda baya değişim oldu.Daha da gidiyor bakalım nereye kadar.
Vallaha piyasa nereye gidiyor anlamak imkansız iki amcam massey istiyor ben erkunt olsa olur dıyorum massey de çok pahalı bilmiyorum kararsız kaldık

Vallaha piyasa nereye gidiyor anlamak imkansız iki amcam massey istiyor ben Erkunt olsa olur diyorum massey de çok pahalı bilmiyorum kararsız kaldık.
Bursa fuarı videolarına baktık , çoğu çay içmeye gidiyor, ekipmanlar ise başında görevlisi bile bulunmuyor.
2005 yılındaki fuar görüntüsü var.
80 hp lik traktör 80.000 TL den 800 000 TL ye gelmiş.
Hidrolik orta kola 1000 TL diyorlardı , 200 TL ye yerli modelini almıştık.
Yeni fiyatları 4000 TL dolaylarında.
Bir buzağı fiyatı 1000 TL idi , şimdilerde 10 000 TL civarları pazar fiyatları var.
Damızlık inek 3000 TL iken şimdilerde 30-35 000 TL.
Kaç yular bağlamamız gerekir , hesabı bitmiştir.

Bursa fuarı videolarına baktık , çoğu çay içmeye gidiyor, ekipmanlar ise başında görevlisi bile bulunmuyor.
2005 yılındaki fuar görüntüsü var.
80 hp lik traktör 80.000 TL den 800 000 TL ye gelmiş.
Hidrolik orta kola 1000 TL diyorlardı , 200 TL ye yerli modelini almıştık.
Yeni fiyatları 4000 TL dolaylarında.
Bir buzağı fiyatı 1000 TL idi , şimdilerde 10 000 TL civarları pazar fiyatları var.
Damızlık inek 3000 TL iken şimdilerde 30-35 000 TL.
Kaç yular bağlamamız gerekir , hesabı bitmiştir.
Bencede bu işin sonu ıyıye gitmiyor hocam ama bilmiyorum çok abartılı fiyat olmazsa tarla almak mantıklı gibi geliyor. İnek 10 sene sonra kesilse şu anki fiyatla neredeyse 500 lt amortisman biner 😀 hayvancılık işi çok sakat durumda galiba hayırlı sı nolacak bekliyoruz bolca kredi müjdesi geliyor ama anlamıyoruz

Bence de bu işin sonu iyiye gitmiyor hocam ama bilmiyorum çok abartılı fiyat olmazsa tarla almak mantıklı gibi geliyor. İnek 10 sene sonra kesilse şu anki fiyatla neredeyse 500 lt amortisman biner 😀 hayvancılık işi çok sakat durumda galiba hayırlı sı nolacak bekliyoruz bolca kredi müjdesi geliyor ama anlamıyoruz
Dün, önceki gün bir yağmur yağdı ki hiç sormayınız.
Tarlalar ördeklik gibi oldu, başına bir güme kursak kışın iyi kaz avlanır.
Jaguar 940, tarlaya girse kesin batar , Jaguar 980 ile biçmek gerekiyor.
Mısır fiyatı 30 nem için 375-385 kuruş, nem başı 10 kuruş fark veriliyor.
Mısır fiyatı geçen seneye nazaran çok ucuz kaldı.
25 nemi bulabildiğimiz tarlaları biçmeye çalışacağız ama paletli biçer lazım olacak gibi.
Çift lastik taksak, azıcık masraflı olur.