Et ve süt kurumu zincir mağazalarda reyon kiralayacak

KISA ZAMANDA HERKES UCUZ ET YİYECEK
Kısa bir süre sonra et fiyatlarını daha da aşağılara çekeceğini belirten Fakıbaba “Çok kısa bir zamanda belirli marketlerde reyon satın alıp oralarda et ve süt kurumunun ürünlerini satmayı planlıyorum. Belirli marketlerde reyon kiralıyorum. Benim buradaki amacın nedir? Garibana alt gelirli guruba onların keselerine uygun kıyma ve kuşbaşı gibi et ürünlerini yedirebilmek. Çok kısa bir zaman içerisinde bu durum gerçekleşecek. Konuyla ilgili yarın da bir toplantı yapacağız ama üreticiyi rahatsız etmeden .. Üretici benim için her şey. Üretici olmaz ise hiçbir şey olmaz. Eğer biz üreticiyi küstürür, üreticiyi rahatsız edersek. Bundan dolayı üretici üretimden vazgeçer ise biz fiyatı düşürelim diye o zaman çok yüksek fiyatlara bunu mal edebiliriz.
Kaynak: İHA

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
EBK disaridan kuzu karkas getirecek. Bu eti satis taahudunde bukunan marketlere toptan verecek, toptan fiyat 28 TL/Kg. Market enpahali kuzu but 35 TL satacak kol daha ucuz.

Sanirim bunu uygulayacaklar. Bu satis fiyati mezbahalarin alis fiyatini asgiya cekebilir.