Evet salamura İşi.. :)

Merhaba Mayıs 5 Gibi o civarlarda Bastırmalık Evimde Günlük Bir buçuk Ton yaprak alımı yapıcaz ve evimiz önündeki dükkan geniş için bastırmalık yaprakları 50 kglık güğümler halinde oraya koyup örnek 1 haftada ilçeye depoya götürcez geceleri.

Ve hedefimiz 80-90 Ton yaprakları 1,500-2000 bin tl den alım yapıyoruz Kışın ne olursa ozaman Halci veya bakıyoruz duruma göre kime vericeğimize kim pahalı alırsa ona veriyoruz Her sene Kredi çektiğimiz gibi bankadan gene 150 Bin tl aıcaz 5-6 ay sonra Zaten istanbulda 10-15tl Oluyor.

Sizce ordaki dükkana Bir klima Taktırsam 7/24 18 lik bir klima evdekini takıp evede yeni 18 lik Almayı düşünüyorum Güğümleri kasabadaki tarişdeki sulardan alıcaz Yaprak hep taze kalıyor Siz ne yapardındınız İnş seneye civar köylerdende almaya çalışacaz 2-3 Kamyonla Depoya koyucaz Kışında Altın fiyata çıktıgı gibi veriyoruzu Ama bu sene geçen yıl yarım oldu cenaze vs Oldu derken kaldı öyle 5 ton alabildik 75 Bin ' e satılmıştı herhalde.
Bu sene tam takır alıp seneye peşin para hergün daha büyütücem İnş bu sene sattıktan sonrada Hayvancılıga adımımızı atıcaz.
Sizce güğümşer 50 kg Salamura için. Başka bir önerbilceğiniz Paketleme için güğüm gibi Örnek ona neler önerebilirsisiniz Aslında Klima gerek yok su katıcaz kimyasal bir su taze tutuyor..
Seneye işleri büyütecez tezgah açıcaz.. Bu sene full time alırsak seneye 2-3 yer diğer sene daha daha büyütecez bu yerdede ilçede uzunluk 30-40m yan genilişiği 10m Halinde tek yer kiralıcaz bu sene biraz düşük 90 tonluk için.. İdeal fakat seneye Daha çok bütüyüp kiralıyıp diğerki senelerde İlçede tek 40m uzunluk 10m gennilişk yerinde Tüccar dükkanı açıcam Salamur yaprak için İnş 2-3 Sene içinde daha çok kazanır büyüyürüm

Hayvancılık 15-20 Tane ' de aynı evde Duracak :) 1 sevdiğim dostumu Sigortalı çalıştırcam İşte sıkıntı 5-10 Dönüm bağı 500 Bin tly satıcam ben yıllık 5-10 bin ya kazanıdıryor ya kazandırmıyor.. Ben bu 500 ' Bini 1 yıldır neler neler ugrasırım salamura + Tüccar Vsvs.. İnş dualarınızı Alayım Am bu yaz salamura yaprak bitttikten sonra Hayvancıılık için 1 ay lık çalışma açık alan 20 başlık hayvancılık devam edicez. :) Onlar olmaz ise olmazı

Bu sene bu var Hayırlısı neyse o olsun :) arkadaşlar

Ynt: Evet salamura İşi.. :)

nailyetek link=topic=83903.msg1002397#msg1002397 date=1431981497' Alıntı:
Yaprak sarmayı çok aç kalmadıkça yemiyorum :) yalnız ticari fikirlerine hayallerine hayranım, yolun açık olsun Bantun :D

Hayal diğil gerçek nail dayı :)
Geçen yıl ki neler yaptıgımı emin ol merak etmişssindir

Esnaflık
Çiftçilik
Dayıbaşlık :)
aynı anda yaprak alımı
Çiftlikleri dolaşıyordum oralarda iş yapıyordum falan cenaze oldu Anneanem vefat etti Malasef ozaman hepsi kaldı tabi mecburen Bu yıl genişletiyorum tabi cenaze olmasa Salamuradan iyi birşey çıkarıp bu yıl şuanda köylerdende alım yapıcaktım.. Fakat İlah-i taktir böyle buyurmuş demekki

sinan35 link=topic=83903.msg1002400#msg1002400 date=1431981732' Alıntı:
kardeşim yine o kadar hızlı yazmışsın ki yine pek bi şey anlamadım :) yaprağın kilosunu kaça alıyorsun?

Özet: Bantun geçen sene yaprak işi yapmış, bu sene işi büyütecekmiş. Yer kiralayıp perakende satacak anladığım kadarıyla. Tonunu 1500-2000 TL ' ye alıyorlarmış sanırım. Depoya klima taktırsam mı diye sormuş, işleri büyütüp seneye de hayvancılık yapacakmış.

Ama anlamadığım seneye yaprakları hayvanlara yedirecek mi yedirmeyecek mi? :D O kısmı muallak :D

Bantun, ne güzel yaprak işi var işte, yapın onu, hayvancılığı boşver sen...

bantun kardeş 20+2 hayvan işletme planından beri konu ve yorumlarını takip ediyorum. ne yalan söyleyeyim, hayret ve keyifle okuyorum. zincirlenmiş boğa gibisin, ipini kopartsan çok şeyler yapacaksın. hadi bakalım hayırlısı.

sinan35 link=topic=83903.msg1002400#msg1002400 date=1431981732' Alıntı:
kardeşim yine o kadar hızlı yazmışsın ki yine pek bi şey anlamadım :) yaprağın kilosunu kaça alıyorsun?
Kısa ve öz anlatıyorum Daldan asma bağ yaprağı alım oluyor burda nasıl mı alıyorlar?
Patron buluyorlar buu patron 3-5 Köyden alıp İstanbul ankara gibi Hal ' yerlerine veriyorlar günlük kamyonla.. Kasalarla gidiyor üstü yoncalanmış vaziyette patronlar aldıkları yaprakçılara yevmiye parası veriyor bu kadar..

Tabi çok dolandırıcılıkda oluuyor adam 2-3 gün para yatmadı derken bakmışssın adam yok adın çıkmış köyde..!
Bizde sıkıntı yok tabi ilk iş sermaye..Bizim daha kolay oluuyor Direk Güğümlere basıyorsun gelen basıyor kasayla uğraşma yok biz güğümleri bastırıp fiyatları kendimiz belirliyoruz Aileden 3-4 Kişi çalışıyoruz Ücretsiz.. Millete de para peşin hergün fiyatları istediğimiz gibi oynuyoruz. ama 15 günde bir oynanır.

Neyse öndeki Boş yere depo için 5 TON Sığarsa ağzına kadar doldurup örtüyoruz Güneş hiç yok.. Köpüklerle falan kapalı dükkan ordan 1 hafta sonra alıp merkeze büyük depoya gidiyor orda saklanıyor ama geceleri götürecen yanmasın traktörlerle 3-5 motor götürcen.
Sonra ordan 70-80 ton Birikim olduktan sonra kapanıyor sezon ve Kış sezonunu bekliyoruz ekim-kasım-aralık Salamura yapragın istanbul ankarada tavan yaptıgı zaman Komple postalıyoruz..İnş anlatabilmişimdir

sagalassos link=topic=83903.msg1002415#msg1002415 date=1431983719' Alıntı:
Yeğenim........ salamurada bu kadar para varsa, ben hayvancılığı bırakıp bu işe girişeyim...Temiz iş valla.
Evet hayvancılıkta riskleri oldugu gibi bununda var :D Hemen anlatıyım

150-200 Bin Tl en az sermayen gerek ben bunun 90 bin ' i veya yarısını Bankadan temin ediyorum 1 Yıl ödeme için faiz olmuyor nerdeyse hiç
İstanbul ankarada Hal ve salamura fabrikası ucuza alır Tanıdık olması gerek 10 TL ise 7 ye alır öyle söliyim..
2. Depo lazım güvenli bizim merkez Tüccarlar sitesinde 1 Bölüm kiralanacak daha..
Yer lazım
aile genişliğinden kazanırız biz müşteri çok olursa iyi olur..
Allah korusun salamura giderken tırlarla kışın kaza edebilir..
Yaprak kışın 2-3 TL Olabilir Sende de üzülürsün..İrandanda alım oluyor bildiğiniz gibi..!
Evet riskli bir iş ama hayatta Risk almayıncada olmuyor
Devlet devlet olmaktan çıktı yurt dışından üzüm ihtl ediyoruz Belli olmuyor o yerdede Çok salamura üzüm fabrikaları Var Türkiye bu sene üzümler 2,500tl ye gitti 5 Bin olması gerekir iken.. Risk işte.. Temizi yok ticaret yapacaksın Ticaret ' de herşey olur yeterki sen o paranın gittiğine üzülme.

DeHLiZ link=topic=83903.msg1002413#msg1002413 date=1431983329' Alıntı:
Özet: Bantun geçen sene yaprak işi yapmış, bu sene işi büyütecekmiş. Yer kiralayıp perakende satacak anladığım kadarıyla. Tonunu 1500-2000 TL ' ye alıyorlarmış sanırım. Depoya klima taktırsam mı diye sormuş, işleri büyütüp seneye de hayvancılık yapacakmış.

Ama anlamadığım seneye yaprakları hayvanlara yedirecek mi yedirmeyecek mi? :D O kısmı muallak :D

Bantun, ne güzel yaprak işi var işte, yapın onu, hayvancılığı boşver sen...
Kg fiyatı 1,500 hayvanlar yemesin hocam.. :) Hayvancılıgı sevdiğim için yapıcam abi 5 tane İnek olsun kaardır gene :)

Bantun hangi banka faizi sıfıra yakın 90 bin kredi veriyor söylesene bende ondan kullanayım. Ziraatten arazi alım kullandım geçen yıl. 5 yıl ödemeli 100 en 150 ödeyecem.
Senelik bitkisel üretim kredim var aynı bankada 75 bine 5 bine yakın faiz oluyor.
Tek faizsiz kredi sulama kredilerinle...

İkincisi madem böyle 1 en 5 veren işin var hayvancılık neyine. Salamuraya sıkı sıkı sarıl

Üçüncüsü tekrar söylüyorum. yazarken imla kurallarına uy ve noktalama işaretleri kullan ki ne demek istediğini anlayalım.

omeryucel link=topic=83903.msg1002506#msg1002506 date=1432041727' Alıntı:
Bantun hangi banka faizi sıfıra yakın 90 bin kredi veriyor söylesene bende ondan kullanayım. Ziraatten arazi alım kullandım geçen yıl. 5 yıl ödemeli 100 en 150 ödeyecem.
Senelik bitkisel üretim kredim var aynı bankada 75 bine 5 bine yakın faiz oluyor.
Tek faizsiz kredi sulama kredilerinle...

İkincisi madem böyle 1 en 5 veren işin var hayvancılık neyine. Salamuraya sıkı sıkı sarıl

Üçüncüsü tekrar söylüyorum. yazarken imla kurallarına uy ve noktalama işaretleri kullan ki ne demek istediğini anlayalım.

2 takit 6 ay Kredide 70-70 bin 3-5 bin faiz OLABİLİR.

Hocam hayvancılıgı kesin olcak yani hiç olmazsa 15 inekeğe bir bakıcı tutar gene yaparım O Sorun diğil Elimde sermaye var fakat 100 BİN KADAR Bankadanda alıyorum başlıyorum salamura işine Yanımızda boş dükkanı 30 MM Kadar uzatıcak duvarla yanındada alımları yapıcaz Ordan oraya depo eğer full dolarsa merkezden bakıcaz bir depo.

Avrupa ya Satmayı düşünüyoruzzz Olursa yunanistan veya iran gibi YERLERİ Gidip gelipcez en kısa sürede veya hiç olmazssa Ankara istanbul ' a verriz Kışın.

İnş sorun olmaz herşey olabiliyor salamura işide kolay diğil ama 1 ' e 5 bazen verir bazen vermez
Depo gerek sermaye gerek
brde aksilikler olursa o sermayeye acımıycak vijdan gerek
anlaşmalar sağlam olması gerekir gerek turky gerek avrupa..

Kardeşim seni tebrik etmek istiyorum. Tamam yazdıkların zor anlaşılıyor, tamam hesap-kitap işlerin aşırı iyimser, tamam ben dahil birçoğumuza göre hayal dünyasında yaşıyorsun ama sana gelen eleştirilere kötü söz söylemeden sataşma yaratmadan karşılık veriyorsun. Senin yerinde bir başkası olsa idi forumun yarısı ile sataşma yaşardı.

Allah işini gücünü rast getirsin kardeşim. Helalinden bol bereketli kazançların olsun....