Fendt 412 Vario Kaza

Ynt: Fendt 412 Vario Kaza

Dqn link=topic=45696.msg432753#msg432753 date=1312982998' Alıntı:
Neler olmuş böyle yaa :D
Ortaam tartışma yaratmadığın bir konu göstersene :)
Ben tartışmıyorum şuanda farkındamısın.Biri şu okuma özrünüzü gidersin kitap okumadıgınız nekadar belli :D doğan bi kurtaaaar :D :D

Anıl Tiraki link=topic=45696.msg432645#msg432645 date=1312938237' Alıntı:
Traktör yoksa niye servis olsun ki...?Sen beni yeni yeni tanıyorsun ama ben senin nasıl biri olduğunu ve neyin peşinde olduğunu çok iyi biliyorum...Senin traktörün Massey Ferguson ,New holland`ın da servisisin...Senin dünyan da bu ikisinden ibaret...Şakşakçı-lar-da ortadadır...Bana ayıp etmiş dediğin saygı duyulmayacak bir insandır...Onun bu forumda olmaya hakkı yok...Onun tek derdi var...Şakşakçılık yapmak ve ortalığı karıştırmak...Sende aynen bunu yapıyorsun...Ben senin mf fanatiği olduğunu bilmiyor muyum sanki?...Şu at gözlüklerinizi çıkarın artık...Herifler hala 1990` dan kalma ortadan vitesli traktörleri satıyorlar(genel olarak)...Bizde alıyoruz...Hem de öyle böyle fiyatlara da değil...Zamanında da çiftçeker traktörleri getirmeyip sürekli tekçeker traktör sattıkları gibi...Sürekli aynı şeyleri sunuyorlar önümüze...Sen de geçmişsin karşıma neler konuşuyorsun...Ben sadece ' ' param daha fazla olursa fendt alırım ' ' dedim...Siz niye bu kadar delleniyonuz...Sizin düşünceleriniz size aittir...Kimseye kabul ettirmeye çalışmayın... ' ' Param olursa fendt alırım demekle şakşakçı olunuyorsa sende şakşakçıların ağababasısın...Hakaret etmeye çalışacaksanız kesinlikle yorum yapmayın...Konu ile ilgili yorum yapacaksanız teşekkürü borç bilirim... ok-*-sTartışma tamam...Sen 1 numarasın kralsın...Öyle ki adını yaşını bile yazamıyorsun...Hadi bakalım ıh-*-s
Bu arkadaşıda biri durumdan vazife çıkarmaması için uyarsın kendini muhtar filan zannediyor.Sürekli sizde şimdi şunu yaparsınızlarla kendinizi zeki göstermeye çalışmayın durum dahada vahimleşiyor

Anıl Tiraki link=topic=45696.msg430535#msg430535 date=1312294849' Alıntı:
Bundan yaklaşık 5 ay kadar önce bizim burada bir kaza oldu...Bir Mercedes-Benz(2010 veya 2011) çakıl kamyonu ile Fendt 412 Vario çarpıştı...Fendt`in şoförü tam gaz geliyormuş...Virajda kamyon şoförü yavaş gidiyormuş...Kamyonu kenara çekip iyice durmuş...Fendt` in şoförü bir tuşa mı ne basmış...Motoru kilitliyormuş o tuş(öyle anlattılar)...Basmış olsa da traktörün sol tarafıyla sağlam bir şekilde patlatmış kamyona...Biraz daha gitseydi traktör meyilli bir yerden takla atabilirdi...Gel gelelim Fendt` te sadece lastik patladı ve biraz jant ezildi dingilde ise hiçbir şey yok...Kamyonun ise ön taraf dağıldı...Her taraf yağ oldu...Kamyonu çekmeye geldiklerinde çakılı boşaltmak istediler ama damperi kaldıramadılar...Benim sorum Fendt`in yerinde emsallerinden bir traktör olsaydı sonuç yine aynı mı olurdu yoksa dingil falan kırılır mıydı?
burada kamyon duruyor fend vuruyor o yüzden kamyonda hasar fazla fend de az
amaaaa fand durup kamyon vursaydı o zaman fanddede hasar bayağı olurdu
arkadaşlar yorumumu başka yere çekmeyin ben fizik kurallarına göre yorum yaptım

Bence FENTD süper bir marka, hayran oluyorum gördüğümde diyebilirim ama çiftçimiz açlıkla cebelleşirken, ektiğini satamazken, sattımıda değerini bulamazken,giderim çuvalla gelirin çay kaşığıyla olduğu bir sistemin hakim olduğu ülkemizde genel olarak uygun bulmuyorum. Bence bi yandan da traktörlerimizde modernizeyi yenilemeyi sağlamalız fakat bir kere alınan traktöre uzun yıllar kullanılmalı yeni model çıktımı zararına verip tekrar tekrar borçlanmamalıyız. Avrupa ciftçisinin videolarını izleyip ağzımız açık bir şekilde traktör bayilerine koşarsak vallahi ülkecek aç kalırız arkasaşlar. Eskiden traktörlere uzun yıllar iş koşuluyomuş, şimdi daha teknolojik daha sağlam. Bakım yapma imkanımız var, bilinçliyiz. Bence sirkülasyon abartılmamalı. He eğer oluyosada para kazanmıyoruz demeyip ağlamamalıyız. Nacizane fikrim budur
Saygılarımla

Bu arada o tarzda hangi traktör çarparsa çarpsın hemen hemen o etki olurdu. Sonuçta traktörlerimizin cantları aluminyum değil, ağızlıkta küçük bir alanda toplanmış bir durumda. Kamyona göre daha sert malzemeler var, ağırlıktı, çerçeveydi vsvs

atom karınca link=topic=45696.msg432742#msg432742 date=1312977551' Alıntı:
yanlış düşünme güzel kardeşim fendin şu anda 100 150 hplik traktör fiyatı kaç paraki millet alamasın, 80-90bin euro verip new hollandın fergusonun john deerenin traktörünü alan adam alıyorda onumu alamıyor. ŞU KONUDAN BAHSEDİYİMKİ ŞU ANDA FEND TÜRKİYE PİYASASINA GİRMEK İÇİN BİR ÇOK MARKADAN UCUZA SATIYOR TRAKTÖRLERİNİ.
önemli olan alamamak değil leasingli olduğundan dolayıda çoğu almak istemiyor.. ya ödeyemezsek.... hiç bir markadan da ucuza satmaz milleti kandırmaya çalışma..

posoflu link=topic=45696.msg432594#msg432594 date=1312928008' Alıntı:
sen hiç FENDT kullandınmı ?
Emin ol kullanmadım ovamızda bile yok halbuki biz yıllardır Fendt haricinde bir çok makineyle iş yaptık.Fendt gelince ne olucak??Allah var yiğidi öldür hakkını yeme kaliteli makine ama emin ol Fendt ' ten daha iyi çeken makine kaynıyor ortalık neyse tartışma çıkmasın.Not:Fendt ' e kötü demiyorum.Ama Fendt 1 Numarada değil.Eğer öyle olsa dünyada ki tek marka olurdu.

yaw o zaman dünyadaki bütün traktör markalrının hepsinin üretimi dursun..tek fendt üretim yapsın..olurmu öyle şey diğer markalarında adı var şanı var..tek traktör fendt değil..afedersin kıçım daha rahat olsun diye o kadar parayı dökmene gerek yok..ölümlü dünya..toprağa küsmeyin toprağı küstürmeyin yeter..bizim köde sırf gösteriş için bu sene çok yeni çiftçeker girdi köye kimi tarla sattı kimi vadeli aldı..alın teriyle almakdıktan sonra durma gösteriş yap..bakam çoğu ödeyebilecekmi..burda bi 135 bi 165 yle yüzlerce dönüm işleyen var...

1006 link=topic=45696.msg495937#msg495937 date=1324550508' Alıntı:
yaw o zaman dünyadaki bütün traktör markalrının hepsinin üretimi dursun..tek fendt üretim yapsın..olurmu öyle şey diğer markalarında adı var şanı var..tek traktör fendt değil..afedersin kıçım daha rahat olsun diye o kadar parayı dökmene gerek yok..ölümlü dünya..toprağa küsmeyin toprağı küstürmeyin yeter..bizim köde sırf gösteriş için bu sene çok yeni çiftçeker girdi köye kimi tarla sattı kimi vadeli aldı..alın teriyle almakdıktan sonra durma gösteriş yap..bakam çoğu ödeyebilecekmi..burda bi 135 bi 165 yle yüzlerce dönüm işleyen var...
Mustafa; sizin köyde imar açık olmayan yerlerdeki tarlaların dekarı kaç paradan satılıyor.?

1006 link=topic=45696.msg495937#msg495937 date=1324550508' Alıntı:
haklısın 1006 gösteriş için iş yapan her zamn zarar eder bütçene göre alacaksın hem sora aldın bakalım sen bunun yakıtına nasıl yetişeceksin ölçüp biçmeden olmazzzzzzzzzzz..... noo*-*-

nailyetek link=topic=45696.msg495939#msg495939 date=1324550791' Alıntı:
Mustafa; sizin köyde imar açık olmayan yerlerdeki tarlaların dekarı kaç paradan satılıyor.?
valla abi.imara açık olan yerler dönümü 40 bin lira civarı imara açık olmayan yerler dönümü 25 30 bin civarı abi.hayırdır.. :)
furkan efendibeyoğlu link=topic=45696.msg495942#msg495942 date=1324550974' Alıntı:
haklısın 1006 gösteriş için iş yapan her zamn zarar eder bütçene göre alacaksın hem sora aldın bakalım sen bunun yakıtına nasıl yetişeceksin ölçüp biçmeden olmazzzzzzzzzzz..... noo*-*-
tabi kardeşim düşüncn almadan önce...

arkadaşlar mf ciler ile fordcular oldum olası fendt i hazmedemezler türkiyenin neresine giderseniz gidin bunlar böyledir bikere ben ford traktörleri dört tekrler üzerinde giderken çok nadir gördüm :) çünkü hep ön aksa kestikleri için 3 teker üzerinde giderler hep :) sanayiden bu tarafa gelemezler mf ye gelince bi teşinmeye başladımmı uyuz eşek gibi tama artık kontağı kapat çay demle çıkmaz orda mümkün değil :)

z.p link=topic=45696.msg674685#msg674685 date=1356720818' Alıntı:
arkadaşlar mf ciler ile fordcular oldum olası fendt i hazmedemezler türkiyenin neresine giderseniz gidin bunlar böyledir bikere ben ford traktörleri dört tekrler üzerinde giderken çok nadir gördüm :) çünkü hep ön aksa kestikleri için 3 teker üzerinde giderler hep :) sanayiden bu tarafa gelemezler mf ye gelince bi teşinmeye başladımmı uyuz eşek gibi tama artık kontağı kapat çay demle çıkmaz orda mümkün değil :)
kardeşim inan gerek yok böyle şeylere. zorlama kendini ve bizi.

arkafadaşlar fendt son derece güzel bir traktör sağlam ve dayanıklı uzun yıllar hizmet verebiliyor bazı kesimler hazmedemiyor onlarda belli kesim türk çiftçisini yıllarca massey ferguson ve ford gibi dandik traktörlerle kandırdılar ben fendt 103s kullanıyorum 1977 model sorunsuz hala çışıyor zamanında sıfır alımş dedem ben torunuyum dedem rahmetli oldu hala kullanıyoruz iki rekdefiye gördü belki inanmazsınız difiransiyele daha anahtar vurulmadı balata değişim dışında

z.p link=topic=45696.msg676474#msg676474 date=1356987627' Alıntı:
arkafadaşlar fendt son derece güzel bir traktör sağlam ve dayanıklı uzun yıllar hizmet verebiliyor bazı kesimler hazmedemiyor onlarda belli kesim türk çiftçisini yıllarca massey ferguson ve ford gibi dandik traktörlerle kandırdılar ben fendt 103s kullanıyorum 1977 model sorunsuz hala çışıyor zamanında sıfır alımş dedem ben torunuyum dedem rahmetli oldu hala kullanıyoruz iki rekdefiye gördü belki inanmazsınız difiransiyele daha anahtar vurulmadı balata değişim dışında

Arkdaşım şimdi mf ve fordların ne suçu var yıllarca ne güzel hizmet ettiler türk çiftçisine genelleme yapma senin motoruna laf yapmayan insanların traktörlerini kötüleme bi traktör kolaymı alınıyor? ? ?