Gübre dağıtma römorku yaş gübreyi dağıtabilir mi?

Ynt: Gübre dağıtma römorku yaş gübreyi dağıtabilir mi?

101b1smarch link=topic=82755.msg985355#msg985355 date=1427119615' Alıntı:
Fermente olmamış dediğin en abi açar mısın?
yanmamış gübre
bu arada gübreyi bekletsende yaş olduğu için yanmıyor
koyun gübresindeki kuru madde oranı yüksek olduğu için o yanıyor

101b1smarch link=topic=82755.msg985324#msg985324 date=1427114641' Alıntı:
Kurutmadan hayvan gübresini direk doldursak gübre dağıtma römorku dağıtabiliyor mu bilgisi olan varsa video link gibi bişeyler atabilirsiniz
ben katisini kurusunu tavuğunu her turlusunu attim gayette güzel dağıtıyor
gelelim fermente olayına
2 senede bir dekara 10 ton kadar hayvan gübresi atıyorum sonuc taban gubresi kullanmıyorum 2 ürün slajlik mısır ekimler inde 40 kg ure atıyorum gayette memnunum verimlerinden
yem Bezelyesi yeri hic gübreleme yapilmadi

şimdi internetten araştırdım en iyi ve çabuk fermante yöntemi 1m3 doğal hayvan gübresine 10 kg üre 10 kg yanmamış kreç karıştırıp üstünü bir naylonla kapatıp 7 gün bekletiyoruz 7 gün sonra 1 daha karıştırıp 20 gün bekletiyoruz 20 gün sonra 1. sınıf gübre elde etmiş oluyoruz

turk50 link=topic=82755.msg985581#msg985581 date=1427141259' Alıntı:
şimdi internetten araştırdım en iyi ve çabuk fermante yöntemi 1m3 doğal hayvan gübresine 10 kg üre 10 kg yanmamış kreç karıştırıp üstünü bir naylonla kapatıp 7 gün bekletiyoruz 7 gün sonra 1 daha karıştırıp 20 gün bekletiyoruz 20 gün sonra 1. sınıf gübre elde etmiş oluyoruz
aynen öyle
diğer yöntem ise bio reaktördür hemde çıkan biogzı ısımak, sera ısıtmak elettirik üretmek için kullanırsın
çıkan biogaz atığı mükemmel bir gübredir

çifçilik zor iş link=topic=82755.msg985591#msg985591 date=1427142272' Alıntı:
aynen öyle
diğer yöntem ise bio reaktördür hemde çıkan biogzı ısımak, sera ısıtmak elettirik üretmek için kullanırsın
çıkan biogaz atığı mükemmel bir gübredir

pekala kurulumu maliyetlimi ?

turk50 link=topic=82755.msg985664#msg985664 date=1427146756' Alıntı:
köy tipini nasıl kurucaz nasıl kurdurcaz ? bilgiverebilirmisiniz
bbenim kendimin tasarladığı bir proje var ama henüz kendim uygulamadım
yaklaşık 100 baş kapasitli bütün herşey dahil 10000-15000 tl. arası
bizim köyde mutfakta yakmak için bir akadaş başarılı şekilde üretti
10 tonluk çelik tank ile iki evin mutvaktaki lpg ihtiyacını karşılıyor ama yazın kışın tek evinkini bile karşılamıyor
nedeni ise sıçaklığın düşmesi 35 derecenin altında metan oluşmuyor

Türkiye ' de üretilen hiç bir katı gübre serpme makinesi ile tawuk, sığır w.s.s. yaş haywan gübresini tarlaya saçamazsınız...Tecrübe ile sabittir...Sırf bu yüzden Awrupa gübre serpme makinesini iade ettim...Awrupa ' da birkaç marka war onlarınki ile saçılabilir...Prosesin tamamen değişmesi gerek dağıtıcının...

Ayrıca tawuk gübresini sürekli atmayın tuzluluk oranı çok artar tarlanızın, 10 yılda bir kez yeterli bana göre...Tuzunu ölçtürün ne demek istediğimi anlarsınız...Ayrıca kalsiyum için tawuğa werilen mermertozu olduğu gibi çıkar mineralleri emildikten sonra, toprağa direkt mermer dökmüş gibi olursunuz...

Awrupa da biogaz tesislerinden çıkan gübreleri tarlalara, samanla kompost yaparak atıyorlar...

Hermiyas link=topic=82755.msg985736#msg985736 date=1427189265' Alıntı:
Türkiye ' de üretilen hiç bir katı gübre serpme makinesi ile tawuk, sığır w.s.s. yaş haywan gübresini tarlaya saçamazsınız...Tecrübe ile sabittir...Sırf bu yüzden Awrupa gübre serpme makinesini iade ettim...Awrupa ' da birkaç marka war onlarınki ile saçılabilir...Prosesin tamamen değişmesi gerek dağıtıcının...

Ayrıca tawuk gübresini sürekli atmayın tuzluluk oranı çok artar tarlanızın, 10 yılda bir kez yeterli bana göre...Tuzunu ölçtürün ne demek istediğimi anlarsınız...Ayrıca kalsiyum için tawuğa werilen mermertozu olduğu gibi çıkar mineralleri emildikten sonra, toprağa direkt mermer dökmüş gibi olursunuz...

Awrupa da biogaz tesislerinden çıkan gübreleri tarlalara, samanla kompost yaparak atıyorlar...

Geçmisler olsun hocam üzüldüm vallahi adınıza. Tam sorun ne idi ?