Gubreleme

S.a. 110 dekarlık tarlamizi toprak analizi yaptırmıştım
Ekim öncesi 12 kg amanyum sulfati atıp barana çekerek karistirdik.sonra 15 kg dapla ektik.22kg buğday tohumluk kullandık.ankarada bbugdaylarimiz daha yeni yeni çıkışlarını tamaladilar.kardeslemede 13kg üre ve sonra 15kg 26 gübre kullanmayı düşünüyoruz.ot ilaciyla beraber potasyum nitrat,çinko sulfat,magnezyum kullanmayı düşünüyorum fakat analizde potasyum fazla çıkmış .yani potasyum nitrat kullanmalıyım mi sizce
IMG_20200122_210255.jpg

S.a. 110 dekarlık tarlamizi toprak analizi yaptırmıştım
Ekim öncesi 12 kg amanyum sulfati atıp barana çekerek karistirdik.sonra 15 kg dapla ektik.22kg buğday tohumluk kullandık.ankarada bbugdaylarimiz daha yeni yeni çıkışlarını tamaladilar.kardeslemede 13kg üre ve sonra 15kg 26 gübre kullanmayı düşünüyoruz.ot ilaciyla beraber potasyum nitrat,çinko sulfat,magnezyum kullanmayı düşünüyorum fakat analizde potasyum fazla çıkmış .yani potasyum nitrat kullanmalıyım mi sizce Ekli dosyayı görüntüle 44787
Potasyum nitrat yerine üre koyun daha iyi olur.

Geçen seneden artan elimde yaklaşık 13kg potasyum nitrat var kalmasın boşa gitmesin atsam sıkıntı olurmu Mehmet bey
Buğday genel anlamda potasyumu az kaldıran bir bitkidir.Ayrıca kök özelliği sayesinde topraktaki potasyumdan çok etkin bir şekilde faydalanır.Kardeşlenme dönemindede potasyum ihtiyacı çok azdır bu yüzden üre kullanmak daha faydalıdır.Direk protein olacağı için enerji harcayarak bitkiyi yormaz.Ekonomiktir karışabilirliği yüksektir.Potasyum nitratı bahçe tarımında kullanabilirsiniz.Buğday araziniz fazlaysa ürenin yanında düşük doz verebilrsiniz.Ambalajı kapalı olsun bekleyebilir.Son kullanma tarihi geçse bile bir şey olmaz.Ek olarak magnezyum kaynağı olarak magnezyum nitrat değil magnezum sülfat kullanın.

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Buğday genel anlamda potasyumu az kaldıran bir bitkidir.Ayrıca kök özelliği sayesinde topraktaki potasyumdan çok etkin bir şekilde faydalanır.Kardeşlenme dönemindede potasyum ihtiyacı çok azdır bu yüzden üre kullanmak daha faydalıdır.Direk protein olacağı için enerji harcayarak bitkiyi yormaz.Ekonomiktir karışabilirliği yüksektir.Potasyum nitratı bahçe tarımında kullanabilirsiniz.Buğday araziniz fazlaysa ürenin yanında düşük doz verebilrsiniz.Ambalajı kapalı olsun bekleyebilir.Son kullanma tarihi geçse bile bir şey olmaz.Ek olarak magnezyum kaynağı olarak magnezyum nitrat değil magnezum sülfat kullanın.
Teşekkürler Mehmet bey