hayvan yatağı?

Merhaba arkadaşlar,
İnekler icin yeni bir yer yapıyorum, hayvan duraklarina kaucuk yatak serecem ancak hangi marka alayım nerden alayım sizlerin bilgisine basvurmak isterim..

piyadaki mallar assa yukarı aynı gibi, 150 160 tl ye sahibinden de satılıyor tahminimce sert yataklar,

klaiburg var cok kaliteli ama fiyatlar ucuk 700 den 3000 e kadar yatak var, ulkemizde bu marka gibi kaliteli uretim yapan bir firma var mi?

ne tavsiye edersiniz?

• Beğen
Tepkiler: AltınSüt
size tavsiyem kum yatak olur 30cm derinliğinde bir havuz yapıp içine kum doldurunuz hayvan refahı açısından en iyi yataktır aynı zamanda ekonomiktir ama sıyırıcınız var ise sıyırıcı yoluna dökülen kumdan makinede sıkıntı yaşatabilir. ikinci tavsiyem ise yine kum yatak gibi bir havuzun içerisine sap - saman doldurabilirsizi. üçüncü tavsiyem ise altında sünger olan kovucuk yataklar temizlemesi kolay ama ülkemizde oldukça pahalıdır. Sert kovucuktan uza durunuz ADB sert kauçuğu yem yoluna sererek halı gibi kullanmakta

kum yatak:
dscf9423_67506.jpg

Sap- Saman Yatak:
durak-ense-halati-5.jpg

Sünger yatak:
ISB-scaled.jpg

hayvan yatagi değilde, döşeği olarak geciyor galiba icinde sunger olanlar.. isbir yapiyodu sanırım..

kum yatakda temizleyen makinen yoksa bakteri ürüyor.
sadece samandan ziyade alta piyasa tipi kaucuk yatak uzerine saman atılabilir. bende boyle yapacam sanırım. konyada bir firma buldum onlar ici sungerli bir yatak yapmışlar ama nekadar kaliteli bilmem..